Въпрос относно засичане на овулация

  • 2 972
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 820
Здравейте момичета,
Днес след като си нанесох данните за температурата с учудване видях, че FertilityFrend засича овулация от преди 3 дни, а аз нямам никакви други признаци. Досега винаги при овулация имам и обилно ЦС, а досега този месец нищо - абсолютна суша. Та се чудя възможно ли е овулация без ЦС или това е грешка в интерпретацията на данните?
 Confused

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Възможно е ФФ да греши, на мен също ми е засичал овулация без да има такава, но после се поправя след настъпването й. Ако искаш дай да ти видим графиката  Wink

# 2
  • Мнения: 820
Възможно е ФФ да греши, на мен също ми е засичал овулация без да има такава, но после се поправя след настъпването й. Ако искаш дай да ти видим графиката  Wink

Проблема е, че не знам как да си покажа графиката тук Embarassed

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Значи отиваш във ФФ, от менюто вляво от Sharing избираш Tickers. Харесваш си една лентичка, попълваш данните си там. После програмата ти генерира един линк, ето такъв: http://www.fertilityfriend.com/ticker/123847/ttc.png. Сложи си лентичката в подписа и като се клине върху нея ще може да се види графиката. Ако се затрудниш питай ме пак Wink
Можеш да видиш и в подфорума "Правила, условия и указания" как се слага лентичка.

А може и да промениш линка по-горе ей така: http://www.fertilityfriend.com/home/123847. Пак би трябвало да се види си мисля. Тоест вместо ticker слагаш home и махаш как му се викаше на това отзад, не окончание ми...  newsm78 Оф, филолог какво да правя  Mr. Green

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 10:58 от Жабче

# 4
  • Мнения: 2 120
Понякога ФФ греши -- все пак е програма, не жив организъм.

# 5
  • Мнения: 820
Мисля че се получи с графиката, много ти благодаря Жабче!

# 6
  • Мнения: 686
Та се чудя възможно ли е овулация без ЦС или това е грешка в интерпретацията на данните?
 Confused

Мисля, че може - сега е по-горещо, зависи и колко вода пиеш. Имала съм месеци, през които почти съм нямала ЦС, но според температурната графика съм имала овулация.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 935
Та се чудя възможно ли е овулация без ЦС или това е грешка в интерпретацията на данните?
 Confused
Мисля, че може - сега е по-горещо, зависи и колко вода пиеш. Имала съм месеци, през които почти съм нямала ЦС, но според температурната графика съм имала овулация.
ЦС независи от нищо друго освен Хормоните. (Като се изключат всички негативи , като възпаления , бактерии и др. микроорганизми)
Може да има О. без ЦС, но зачеването ще е или невъзможно или много трудно.ЦС е фактор , който оказва влияние и дори има стерилитет на база неблагоприятна или недостатъчна ЦС.

# 8
  • Мнения: 686

ЦС независи от нищо друго освен Хормоните. (Като се изключат всички негативи , като възпаления , бактерии и др. микроорганизми)
Може да има О. без ЦС, но зачеването ще е или невъзможно или много трудно.ЦС е фактор , който оказва влияние и дори има стерилитет на база неблагоприятна или недостатъчна ЦС.

Пробвай да изпиеш 1/2 литър вода по време на овулацията и проследи как се променя ЦС и това не е само мой личен опит, а и на доста приятелки

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Didka_M , засичана ли ти е овулация чрез фуликолометрия? Защото като ти гледам графиките ти не са "типични" за цикъл с овулация.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 935
ЦС независи от нищо друго освен Хормоните. (Като се изключат всички негативи , като възпаления , бактерии и др. микроорганизми)
Може да има О. без ЦС, но зачеването ще е или невъзможно или много трудно.ЦС е фактор , който оказва влияние и дори има стерилитет на база неблагоприятна или недостатъчна ЦС.
Пробвай да изпиеш 1/2 литър вода по време на овулацията и проследи как се променя ЦС и това не е само мой личен опит, а и на доста приятелки
3 ден пия по 4 л вода - правя експеримент по предложение на моята инструктурка (по друг повод) - няма такова нещо.
Пила съм и фитоестрогени -   нищо. Пих и Експекторанс - опитвах, но само веднъж и не съм много сигурна дали се увеличава.
Как си го представяш това нещо. Все едно да имаш хрема и като пиеш повечко вода да не можеш да се отървеш от секрети.
Тези жлези - защото ЦС се произвежда от жлезите, които се намират във матката и Цервикса (говорим за ЦС по време на О., защото и влагалището секретира) произвеждат секрет под влияние на хормоните.Най вече Естрогените, ниски ли са нивата им - ЦС е малко.
Затова и при СПКЯ - където нивата на Естрогените са високи - ЦС/белтъкоподобна, обилна - се среща няколко пъти през МЦ.
Когато МЦ е ановулаторен - няма Граафов фоликул - няма яйцеклетка - няма естроген- няма ЦС.

# 11
  • Мнения: 686
denis_d , значи отново всичко е индивидуално, според организма. Аз определено като пия повече течности отделям повече ЦС. А пък на една колежка дори и бяха предписали някакъв сироп за кашлица, с цел втечняване на ЦС, и бяха казали да пие повече вода.
Но както казваш сигурно, ако е налице проблем с хормоните, това няма да помогне.

# 12
  • Мнения: 820
Didka_M , засичана ли ти е овулация чрез фуликолометрия? Защото като ти гледам графиките ти не са "типични" за цикъл с овулация.

Не, не съм ходила на фуликометрия, какви трябва да са типичните графики с овулация? Ние правим опити от скоро и ощв доста неща не са ми ясни Sad

# 13
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Дидка, трябва да имат изразена двуфазност. Ето да погледнеш от галерията на ФФ малко грефики на забременели момичета http://ttc.fertilityfriend.com/ChartGallery/index.php?cat=3

# 14
  • Мнения: 2 381
Didka_M, възможно е да имаш овулация без ЦС или различна от белтъкообразна. Не бих разчитала само на температурна графика обаче, за да си засека овулацията. Тестове за овулация пробвала ли си?

denis_d нивата на естерогена са ми в норма (като и всички останали), но съм имала месеци без особено изразена ЦС.

Тук препоръчват за по- добра ЦС да се пие ябълков сайдер. На бутилката пише, че е антиоксидант.

Общи условия

Активация на акаунт