Руска рецепна

  • 8 609
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Споделях тази рецепта с мами в друга тема на този форум, обаче мисля че и тук ще свърши добра работа.

Искам да споделя една руска рецепта!    chef Много е добра особено за деца над 1 година. feeding
"Мои ленивые вареники": (всеки в Русия ги прави различно)

300-400 гр извара
4-5 супени лъжици вишни (може борвинки или ягоди)
2-3 супени лъжици „манка пшеничная”(проверете но мисля че това е  грис)
2-3 супени лъжици захар
50-60 гр растопено краве масло.
2-3 яйца
Всичко това, добавяйки брашно колкото вземе за да стане меко тестото, го месите и разделяте на равни части от тях оформяте нещо като кренвирши, това го правите на поръсена с брашно маса. „Кренвершите” ги нарязвате на парченца с дебелина 1.5-2 см и малко ги сплескайте.(получаются вареники)
Във вряща вода пускате да се варят варениките.
Като се повдигнат горе варете ги още 2-4 мин.(опитайте да сте сигурни )
Подават се с масло и сметана (тук ги подавам с масло и цедено кисело мляко)
На моето таралежче му добавям и малко пудра захар.
Както вече разбрахте с българския не съм много добре,  Embarassed  така че ако не сте разбрали нещо, питайте.
Приятного апетита!
 

# 1
  • Мнения: 901
НАй вкусни за мен с вишня ...мм кисело и сладко убиствено вкусно .. само дето Баба ги прави най добре  Heart Eyes


Манка е Грис на български  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 214
Благодаря за превода на marabu  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 887
Споделях тази рецепта с мами в друга тема на този форум, обаче мисля че и тук ще свърши добра работа.

Мерси много. Тези дни ще я пробвам.

# 4
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
много вкусно звучи,а да знаеш хубава рецепта за пирожки?обожавам ги и тези дни се побърквам да търся рецепта,но все нещо не ми харесват тези който откривам.ако имаш нещо интересно може и на лични да пуснеш също така,спасибо предварително  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 214
много вкусно звучи,а да знаеш хубава рецепта за пирожки?обожавам ги и тези дни се побърквам да търся рецепта,но все нещо не ми харесват тези който откривам.ако имаш нещо интересно може и на лични да пуснеш също така,спасибо предварително  Grinning
Правя два вида пирожки печени на фурна и пържени във тиган или във фритюрник какви точно искаш казвай ще пиша  chef

# 6
  • Мнения: 399
winter, пусни рецептата за печени пирожки, моля  Praynig
Много ги харесвам.

# 7
  • Мнения: 901
winter няма проблем Simple Smile

# 8
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
леле голяма кулинарка си тогава,щом знеш и двата вида  Hug ами аз сякаш пържените ми се искат,но от друга страна печните ще да са по-малко тежки  Thinking та ако не те затруднява и двете  Embarassed благодаря,може и на руски,мне будет очен прятно  Wink

# 9
  • Мнения: 2 214
Добре момичета ще пусна само по към вечерта че тоя малкия таралеж не ми дава сега да пиша Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 2 214
"Пирожки печёные"


Пирожки печени на фурна     

Тесто:
1 чаша мляко
2 с.л захар,
1/2 ч.л. сол
200 грама маргарин
1 пакет суха мая
2 яйца,
3,5 чаши брашно
За оформяне на тестото 100 гр олио или зехтин

Приготвяне на тестото:
Мляко , сол, захар, маргарин  слагате го в някакъв съд (най добре в тефлонов) тази смес разтапяте на много слаб огън (постоянно разбърквате)до като се разтопи всичко в еднородна смес. След като изстине малко за да не се сварят яйцата, разбивате 2 яйца и ако имате миксер тази смес разбивате я на миксера 1 мин ако нямате миксер с вилица 4-5 мин.Брашното смесвате със сухата мая, добавяте по рано приготвената смес и забърквате тесто Тук пак използвам миксер ако нямате не е задължително. Получената  смес затваряте  я с капак и слагате във хладилник на 30-40 мин
До като тестото в хладилника може да направите пълнеж.

Предлагам ви няколко вида:
1 Сирене и яйце
Зелен кромид нарязвате запържвате го с малко краве масло добавете към него малко сирене и нарязани варени яйца.
Всичко това го  смесвате в еднородна смес.
150гр сирене 5-6 яйца и 3-4 стръка лук

2 Черен дроб
Сварет шепа ориз.   
3-4 стръка зелен лук го запържвате с краве масло добавяте към запръжката смлян черен дроб около (не помня на грамове) годе долу смлян да 2 чаши нека да се пържи до като не изври водата.
Всичко го разбърквате и пълнежа е готов.

Също така може пълнежа да е сладък за това използвайте по желание ягоди, вишни, кайсии, правех със смокини също става вкусно (обичам смокини). Трябва към избрания плод да добавите малко нишесте   за да не пуска вода и във всеки пиражок едно малко кубче захар.

Преди да  извадете тесто сложете на масата или на дъската на която ще работите малко олио или зехтин с негова помощ лесно ще разделите тесто на малки питки диаметър 12-13, дебелина около1см.
След като направите питките сложете във средата пълнежа  и затворете питката като защипвате по края.
Пирожките се пекът 25-30 мин на температура 220гр във плитка тава на хартия за печене. Преди да ги извадете от фурната намажете ги отгоре със сбит на пяна жълтък.
Приятного апетита!!!  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 5 183
Мммм, зву4и много вкусно и лесно. А това сладко ли зна4и или пресен плод?  newsm78

4-5 супени лъжици вишни (може борвинки или ягоди)

# 12
  • Мнения: 2 214
Пресен или замръзен

# 13
  • Мнения: 5 183
Пресен или замръзен

А със сладко няма ли да стане?

# 14
  • Мнения: 2 214
Чесно казано незнам, може и ще стане, но аз не съм опитвала със сладко. newsm78
Ако си експерементатор   chef пробвай и ще кажеш какво стана.

Общи условия

Активация на акаунт