Мнение за жилище

  • 17 491
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Искам съвет....
Ако с кредит си купите жилище, какво предпочитате да е то : панел (вероятно стар) или ново строителство?
Най-големите ми колебанията идват оттам ,че в единия случей купувам, например 60кв., но и толкова ползвам, а при новото строителство купувам 60кв., а ползвам 50кв.

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 492
аз бих си взела тухлено жилище, но не ново стройтелство. Новото стройтелство е с една стая по-малко,кухнята е в хола, а ние българите,най-вече аз, передпочитаме повече стаи, дори и по-малки. Другото притеснително е, че ги строят на бързо и като почне да уляга, се напуква мазилка и т.н . Иначе има мнооого симпатични блокчета от Н.Стр.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Предпочитам тухла ново строителство. Тухлите от преди 5-10 години не са с изолация, а сега всичко се прави с изолация.
Вярно е, че сега масово кухнята се прави като бокс в хола, а не е самостоятелна. И на мен това много не ми допада.

# 3
  • Мнения: 7 914
По принцип зависи от разположението...но все пак новото си е ново....! Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние преди месец си купихме жилище - ЕПК. Гледахме, гледхме и решихме - по-добре по-голямо старо, отколкото ново с стаи кутийки.
Ако можех да си позволя голямо може би бих си взела и ново строителство Peace

# 5
  • Мнения: 5 475
 И аз съм на мнение,че повече си струва новото.Сега купуваме нов апартамент и предимството е и в това,че имаш възможност да промениш разположението вътре!Така,че си го правиш така,както ти харесва!  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ново строителство! Панелките са на доизживяване. Ако е старо - при всяко положение /ако имате избор/ - тухла!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
Един агент ни го обясни за новото строителство така - ако например е обявено 100кв, то значи застроената площ е около80/85 , НО  в тях влизат и стените и терасите, а тухлените стени са доста дебели Sad Така, че чисто ти идва към 70кв даже и по-малко. Thinking
Не знам дали е точно така ,ама от огледите които сме правили на ново строиъелство се отчаях ooooh!
Иначе наистина са много сладки новите сгради Peace

# 8
  • Мнения: 1 120
Дали ново, дали старо строителство, гледай да е тухла.
Панела в повечето случаи е = на течове...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Панелка - ако може не бих взела.
 Ново строителство също не. Малки квадратури, ужасно разположение. Мъжът ми е в строителния бранш и категорично не иска съвсем ново - трябвало няколко години да се слегне каквато имало да се сляга и тогава да правиш основен ремонт, а не преди това и после да се напука.
Също така искал да види жилището дали от остатъчните влаги и вида поставени изолации няма да направи мухъл. Изпопадала мазилка и т.н. Абе да му се видят недостатъците.

 Търсим тухла, но поне на 10 години.

# 10
  • Мнения: 409
Ние преди месец си купихме жилище - ЕПК. Гледахме, гледхме и решихме - по-добре по-голямо старо, отколкото ново с стаи кутийки.
Ако можех да си позволя голямо може би бих си взела и ново строителство Peace

 Peace

ЕПК-то. Голямо, просторно, с отделна кухня (която е малко по-малка от хола ни)... изобщо, като направиш хубав ремонт е супер.
Кумовете ни си купиха 105 кв. ново строителство, от тях площа им за живеене е 80 кв.  hahaha Като сметнеш, че поне 5 години блока ще сляга, ще има да ремонтираш пукнатини, напукал се фаянс и теракот след 5 години Simple Smile
Съпруга ми се шегуваше, че евентуално ние ако купуваме ново строителство трябва да си купим поне  hahaha 200 кв. за да имаме досатъчно място за голяма кухня отделна като помещение (моя мания), кабинет за работа и много space за децата ни ...  Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 163
ЕПК-то добро ли е като качество? Колко години живот му дават на него?
Знам само, че е за предпочитане пред панела  Thinking

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 17:26 от marisha

# 12
  • София
  • Мнения: 2 369
Ние преди месец си купихме жилище - ЕПК. Гледахме, гледхме и решихме - по-добре по-голямо старо, отколкото ново с стаи кутийки.
Ако можех да си позволя голямо може би бих си взела и ново строителство Peace

 Peace

ЕПК-то. Голямо, просторно, с отделна кухня (която е малко по-малка от хола ни)... изобщо, като направиш хубав ремонт е супер.


 newsm10 100 % съгласна

# 13
  • Мнения: 46 403
За мен вида строителство няма решаващо значение, както и квадратурата, едно жилище 50 квадрата може да е много по-функционално разпределено и с по-големи стаи, отколкото друго 70 квадрата, но всичко да отива в коридори.

Въпреки, че ново в строителство не бих живяла, защото не смятам, че е достатъчно сигурно при определени случаи и защото в нова сграда до няколко години винаги излизат скрити дефекти, но това си е мое мнение. В ЕПК съм живяла, но то това си е един град, събран в един вход, лудница, проблеми със събиране на пари за вход, асансьор и всякакви други щуротии ...

Купихме с кредит преди 2 години панел, важните неща за нас бяха: етажа, разпределението, чистотата около блока и състоянието на входа, това говори много за хората, които ще са ти съседи, наличието на ТЕЦ, това, че съм на входа на метрото, достатъчно широки булеварди, които поемат движението, а не да вися по цял ден в задръствания и близостта до всякакви вериги магазини "Била", "Европа", "ХИТ", "Сладкарница Неделя", "Бриколаж", "Метро", "Фантастико", "KFC" и т.н.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ами знам , 4е стените са тухлени(поне вътрешните ), а основната конструкция е бетонна newsm78
Не съм обаче много сигурна newsm78
Недостатък е 4е са много етажи Thinking

Общи условия

Активация на акаунт