Да се захранваме ли вече?

  • 1 149
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Вече сме на два месеца, а не съм започнала със соковете. Много от тукашните коментари изчетох и се отказах. Но сега се чудя:

Да започваме ли вече със сокчетата? newsm78
Пюрета ли да започваме?И какви пюрета? newsm78
Само на кърма ли да караме? newsm78

Споделете опит ! И кажете как да го съчетаем с морито , тогава ще сме на 5 месеца /здраве живот/

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами рано ви е за захранване.
Сокове и пюрета не започвай.
Карайте само на кърма.
Относно мореето-ако питаш мен-най-добре захрането след като се приберете от почивката Wink
 Hug

# 2
  • Мнения: 2 220
Нещо не разбирам - нали уж си се отказала, а се чудиш?  newsm78 Безумно рано е за сокове и пюрета, щом си чела трябва да знаеш това. Ако те притеснява мнението на педиатъра ви, просто го излъжи (въпреки че за мен няма смисъл, защото ти си тази, която взема решения за детето си). Морето се съчетава много лесно с кърменето - защото не мъкнеш храни, не миеш съдове, просто го храниш, когато огладнее. От това по-лесно, здраве му кажи! Само на кърма карайте и спокойно.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Да започваме ли вече със сокчетата? newsm78

Не, не започвайте със сокчетата... Раничко ви е...



Пюрета ли да започваме?И какви пюрета? newsm78

Не, не започвайте с пюрета... Като навършите 6 месеца, тогава му мисли или питай с какво да започвате... Избор ще имате огромен...



Само на кърма ли да караме? newsm78

Да, карайте само на кърма... Поне до около шестия месец...



И кажете как да го съчетаем с морEто , тогава ще сме на 5 месеца /здраве живот/

Единствено кърменото бебе се съчетава идеално с посещението на море... Там се предполага, че няма да имаш домашните условия за приготвяне на каквото и да е... А кърма ще имаш приготвена постоянно... Както всички казват - точното количество, точното съотношение, точната температура, навсякъде...

Успех...! Бъдете здрави...
newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 2 883
Точно това ме интересуваше, дали можем да караме до шестия месец само на кърма?
Е дано да не ми спре де, че изглежда е хубава, детето си качва по кило и нещо Wink

/Сигурно свеки ще ми изяде, всеки ден ме пита"ти даваш ли му сокчета", ама не ми пука Joy/

# 5
  • София
  • Мнения: 2 883
Я един компетентен татко smile3501

# 6
  • Мнения: 3 760
Точно това ме интересуваше, дали можем да караме до шестия месец само на кърма?
Е дано да не ми спре де, че изглежда е хубава, детето си качва по кило и нещо Wink

/Сигурно свеки ще ми изяде, всеки ден ме пита"ти даваш ли му сокчета", ама не ми пука Joy/

Peace

# 7
  • Мнения: 967
Най-добре е да захраниш на 5-6 месеца, т.е. ще си изкарате безгрижно на морето само на кърма без да мислиш как и с какво ще храниш детето, а като се върнете от моренаблюдавай бебето и то само ще започне да проявява интерес към храната на възрастните - тогава е момента да започнеш с захранване.

# 8
  • Мнения: 8 917
Вече сме на два месеца, а не съм започнала със соковете. Много от тукашните коментари изчетох и се отказах. Но сега се чудя:

Да започваме ли вече със сокчетата? newsm78
Пюрета ли да започваме?И какви пюрета? newsm78
Само на кърма ли да караме? newsm78

Споделете опит ! И кажете как да го съчетаем с морито , тогава ще сме на 5 месеца /здраве живот/
Мое мнение и това, което съм приложила на Гери
сокчета - след края на 4-ти месец
сутрешно заменяне на мляко - попара в края на 6-я месец
и второ заменяне - обяд - с пюрета Peace

# 9
  • Мнения: 2 614
С риск да повторя за милионен път обсъжданото в този форум - не замествай кърмене до едногодишна възраст на детето, особено с попара (извинявай The Sun)
Въпреки че започнах да запознавам детето с разни храни като оризова каша и карт. пюре, смятам морето да го изкараме на изключително кърмене, така ще е по-лесно и за детето и за мен!

# 10
  • Мнения: 2 550
Почвай направо с кюфета.

# 11
  • Мнения: 8 917
С риск да повторя за милионен път обсъжданото в този форум - не замествай кърмене до едногодишна възраст на детето, особено с попара (извинявай The Sun)
Въпреки че започнах да запознавам детето с разни храни като оризова каша и карт. пюре, смятам морето да го изкараме на изключително кърмене, така ще е по-лесно и за детето и за мен!

Няма за какво, правда_z! Така съм знаела, така съм решила, така съм направила Peace - Никой не карам да го прави, както и никой не бих послушала какво да правя аз - изразявям мнение Peace  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 353
Ние сме на четири и сме изключително на кърма. Ще захранвам след шестия, аза соковете!? За мен са много концентрирана храна. Представи си да изядеш един ефералган без да си го разтворила Sick Не знам дали съм права, но това си е лично мое мнение Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 521
Още ви е раничко zа zахранване...иzкарайте си морето на спокойствие и като навършите 6 месеца(че и някоя друга седмица след това) действай с пЮренцата  chef...кърменето си е най_голямото удобство при пътувания и почивки_всичко си е стерилно, прясно, сервира се моменталически  иzобщо кеф Peace.

# 14
  • Мнения: 816
Изобщо няма нужда от сокове! Че защо? После като поотраснат бебетата и се почва едно постоянно лочене на сокове, по градинки и не знам си къде, ама никой не изцежда вече, нали? купуваме химичните сокчета, от които по-евтините са си чиста химия ( то и по-скъпите също). Това си е навик и толкова.  Като е жадно детето ще пие вода, а до 6-тия, та даже и до 12-тия месец може да си цока млекце от мама.
Освен това като се изцеди сока от плод, витамините му отлитат за около 3 минути. А много майки си мъкнат със себе си на разходките изцедени сокове, ама доста доста повече от три минути.
Аз лично смятам, че сокове изобщо не е необходимо да се пият. Плодовете е по-добре да се приемат без обработка, каквато и да е тя, а за малките бебенце може да се пюрира, ама чак след 6-тия месец. Хубаво е мама да си хапва повече плодове в периода на лактация.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт