Раждане с морфин

  • 6 020
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 761
Може ли някой да ми каже какво представлява раждането, при което се използва морфин за упойка,опасно ли е за бебето,как точно се поставя и как така майката може да контролира кога и колко морфин да влезе в организма?В болницата ми предлагат този метод, бил нов, но не можах да намеря много информация.

# 1
  • Мнения: 5 183
За първи път 4увам  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 880

И аз.
А защо не ги пита директно в болницата какъв е този метод? На мен поне ми се струва много странен и първата ми реакция щеше да е да ги поразпитам.
И с търсачката не намерих нищо, само това, че преди мноооого години някъде са го употребявали като обезболяващо, но за днешно време никъде не се споменаваше...

# 3
  • Мнения: 3 932
Любопитно, ако някой има подробности, моля да ни просветли по въпроса...

# 4
  • Мнения: 2 257
Моя роднина роди с морфин тук. Но беше секцио. След операцията беше много зле - самата тя казва, че не си спомня много. Когато отидохме да я видим, беше доста дрогирана. Не знам дали това е най-удачния вариант, поне според вида, който имаше. Бебето й беше съвсем добре, а сега е един страхотен 3 годишен мъж, който в момента тичка около мен и ме залива с въпроси. Crazy В неделя ще я видя и ако ви интересува, ще поразпитам за подробности около точното й състояние.

# 5
  • Мнения: 3 423
Aми ако й хареса? Или на бебето?

# 6
  • Мнения: 1 465
На мен нали много не ми подейства епидуралната упойка/така ли беше, че все я бъркам/, та анестезиолога ми беше надул дозата до толкова, че се получаваше горе долу еквивалента на морфин. Той така каза де и не пожела повече да я усили - било токсично за моя, а също и за организма на бебко.

# 7
  • Мнения: 1 761
Моя роднина роди с морфин тук. Но беше секцио. След операцията беше много зле - самата тя казва, че не си спомня много. Когато отидохме да я видим, беше доста дрогирана. Не знам дали това е най-удачния вариант, поне според вида, който имаше. Бебето й беше съвсем добре, а сега е един страхотен 3 годишен мъж, който в момента тичка около мен и ме залива с въпроси. Crazy В неделя ще я видя и ако ви интересува, ще поразпитам за подробности около точното й състояние.


Моля те, ако е удобно, попитай я за този вид обезболяване.Аз никога не съм се дрогирала, упойки също не са ми слагали, а и имам алергии към доста оттях.Това, което ми казаха в болницата е,че е нов метод и родилката сама може да дозира количеството морфин, което да влезе в организма с някаква помпичка.Нямам никаква идея колко би трябвало да е,а и не знам дали ще ми е до помпичка точно тогава,но бих искал да знам повече.Особено за колко време след такова "друсане" слизаш на Земята и ходиш на два крака.

# 8
  • Мнения: 1 860
 Аз раждах с морфин. Първо пробвах облекчаване на болките с вибриращо апаратче (не знам как се казва) след това пробвах газ и накрая ми сложиха морфин, може би половин час преди да родя. Ако кажа, че не ме е боляло ще излъжа, но беше поносима болка. Отначало бях резервирана за морфина, но сестрата ми обясни, че няма защо да се притеснявам и не е опасно нито за бебето нито за мен. Като родих Габи беше малко "замаян" така да го нарека, но всичко много бързо си влезе в ритъм. По време на бременноста си казвах, че няма да ползвам обезболяващи за глезотия, но много бързо си промених мнението и не съжалявам. На мнение съм, че ако едно нещо може да се направи по-лесно няма нужда да се правя на герой. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 257
Моля те, ако е удобно, попитай я за този вид обезболяване.
Сега се сетих, че и близка моя приятелка роди мисля с морфин пак, секцио също, през Октомври. Звъннах й преди малко и й оставих съобщение да ми се обади. Ще я разпитам и нея и ще ти пиша по-късно.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Здрасти пак, по-късно. Говорих с приятелката ми - каза, че раждането е започнало нормално, с епидурална, но в последствие се е наложило секцио, по време на което лекарите са си слагали упойки по тяхно усмотрение и чак накрая вече, като е приключило секциото, са и сложили морфин, за обезболяване, като и тя спомена за такава помпичка, с която сама си е регулирала нивото, като каза, че нивото на морфина, разбира се е в някакви граници, така че колкото и да може сам да си пускаш морфин, няма начин да се дрогираш и да се катурнеш надрусан. Каза, че й е било гадно от него, но след 6 часа са я вдигнали на раздвижване и наистина, като си спомня, тя ми звънна точно няколко часа след операцията, да ми каже новината. Това до тук, в неделя ще опитам да разбера повече от другата жена.

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 01:38 от G&J

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Морфина и в днешно време се ползва като обезболяващо средство, особенно при тежки заболявания. На болните се дава едно като бутонче и когато болката стане непоносима, те натискат бутона. Няма опасност от предозиране, защото ако натиснат бутона повече пъти от позволеното, просто не се задейства подаването на морфин. Обаче той си е опасно лекарство  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 804
И аз за първи път чувам ,но мисля че  не е добре за бебето докато е в теб да ти слагат наркотик!!! newsm12

# 12
  • Мнения: 636
На курса за бременни ни обясниха за морфина. С помпи4ка можеш да си регулираш коли4еството, като помпата пуска само веднъж, независимо колко пъти натискаш. Съответно не можеш да го предозираш. Недостатъците са, 4е обезболяването не е пълно (като при епидурал) и майката и бебето са замаяни известно време след упойката. Прилага се когато майката се страхува от поставянето на епидурал или има други показания против него (като алергии напр.)

Епидурала е по-добрия вариант според моя доктор, ако поставянето му не е възпрепятствано. Още пове4е, 4е аз също имах помпи4ка за увели4аване на дозата на епидурала. Помпах си от време на време за собствено успокоение  Wink Така де, когато ми се струваше, 4е ме боли. Облек4ава веднага.

# 13
  • Мнения: 7 803
тоzи морфин веноzно ли се поставя  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 860
 Ами мен ме боцнаха мускулно.

Общи условия

Активация на акаунт