Дайте ми идея за риба

  • 1 213
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 814
 Имам сварена риба на пара. Обрах месото и искам да го приготвя по някакъв начин , но и идея си нямам как. Искам да е вкусно и да не е калорично (без масло, майонеза, брашно и т.н. , или те да са в минимални количества)
Ще се радвам да ми предложите нещо. Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Може едни крокети да направиш, с рецепта като за пилешки. Имаше рецепта подходяща в 1я брой на Меню. За съжаление май не пазя списанието, но правих пилешките и не станаха лоши. Може да я има рецептата някъде из нета.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Имаше рецепта подходяща в 1я брой на Меню.

Аз нали съм фенка на Меню  Laughing ... та ето я рецептата:
Пилешки крокети

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Кюфтета от риба

Продукти:

750г бяла риба
1 голяма глава лук
2 лъжици ситно нарязан магданоз
по желание 1 малка люта чушка
1 филия бял хляб без кората
1 яйце
прясно мляко
брашно
олио
сол, черен пипер, лимон

Начин на приготвяне:

    * Рибата се сварява и се обезкостява.
    * Смила се заедно с лука, магданоза, ситно нарязаната чушка и накиснатия в прясно мляко хляб.
    * Към сместа се добавят разбитото яйце, солта и черният пипер.
    * Оформят се кюфтета с дебелина 2 см.
    * Овалват се в брашно и се пържат в сгорещено олио.
    * Отцеждат се на хартиени салфетки и се сервират с лимонови резенчета.

# 4
  • Мнения: 291
Можеш да я сложиш в йенска тенджера с малко заквасена сметана или готварската на хопла, ако нямаш сметана става и с топено сирене, малко лимонов сок и подправки каквито обичате, аз слагам босилек. Става много бързо и много вкусно, в къщи свършва моментално.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Ето още едно предложение:

Рибни палачинки

Продукти:

250г рибно филе
1 глава лук
1 морков
4 яйца
130г брашно
400мл прясно мляко
75г краве масло
1 лимон
5 стерилизирани краставички
черен пипер и сол на вкус

Начин на приготвяне:

    * Сварявате рибното филе в подсолена вода заедно с предварително задушените лук и морков.
    * От яйцата, брашното и млякото приготвяте рядко палачинково тесто, към което прибавяте нарязаната риба, черен пипер и сол на вкус.
    * От сместа изпържвате палачинки, които поднасяте с резенчета от краставичките и лимона.

# 6
  • Мнения: 8 917
Преди от тук или от
http://kulinar.gbg.bg
бях намерила рецепта за суфле от риба/мерлуза/ - стана страхотно Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
 Simple SmileА, като стана дума за суфле ето моето предложение, ама
Цитат на: denis_d
Имам сварена риба на пара. Обрах месото и искам да го приготвя ...
  така не зная дали ще се получи. 
Иначе е невероятна вкусотийка Crazy .

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
Страхотни сте , благодаря на всички.  bouquet
Избрах си рецептата на Морена /суфлето/, просто  защото ми се яде комбинацията: риба-домат, а и не ми се яде пържено. Но рецептите на всички ми харесаха Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз ти предлагам мезенце от риба - моя измислица, но е много вкусно.
Нарязваш парчетата месо от риба на много дребно, накълцваш ги така да се каже и ги смесваш с листа пресен зелен лук и много лимонов сок.
Може да добавиш и копър, по желание.

# 10
  • Мнения: 7 474
Скоро правих това, много е лесно и вкусно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102627.0

# 11
  • Мнения: 8 917
Аз ти предлагам мезенце от риба - моя измислица, но е много вкусно.
Нарязваш парчетата месо от риба на много дребно, накълцваш ги така да се каже и ги смесваш с листа пресен зелен лук и много лимонов сок.
Може да добавиш и копър, по желание.

Звучи вкусно Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Много е вкусно действително. А и е леко и не е калорично. Става и с пушена риба, аз повече го обичам с топлопушена, скумрия.
Може да се добави и малко сметана примерно, но аз го предпочитам в лимоновият сок само.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Мммм Вивиан и на мен ми звучи като на Слнцето, копнах си Grinning, благодарско .

И сега се сетих зе ей тази рецепта ... то аз все за нея си дрънкам Blush ама като ми е от най-най.... - любимите, к'во да правя.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Много вкусно звучи! Аз убожавам лимонов пипер и го намирам само в рибарските магазини. Ползвам го и за всички меса. Много е хубав, прави ястията някак си...много вкусни.
И чеснов пипер също ми е сред любимите, но лимоновия - повече.
Рецептичката със сметаната скоро ще се пробва Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт