Проблеми със съня

  • 2 426
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте, пораснали момичета и момчета!
За първи път съм тук, защото от опит разбрах, че в практикат са най-добрите отговори на сложните въпроси.
Моето момиченце е на годинка и 5месеца и е прекрасна Heart Eyes По-късно ще разбера как да ви изпратя снимка.
Сега проблемът: никога не е спяла спокойно - имаше ужасни колики, които са ни държали будни часове наред. В един момент дори отказваше да се храни от болки. Още в тези първи месеци, започна едно носене на ръце, приспиване до безкрайност, пеене, люляне, друскане и т.н. Да, знам, че не е било правилно, но кажете как да си оставя детето да се мъчи и гърчи в болки, без да го успокоя Cry До ден днешен приспиването през нощта продължава - в по-лека форма, но си е факт. Събужданията  спаднаха в един момент до 2,3, но от месец и нещо положението рязко се влоши. Детето се събужда със страхотен рев, гърчи се, пищи, в повечето случаи със затворени очи. Успокояването става все по-трудно, тъй като и ние сме вече доста изнервени - през деня ходя на работа, а и живея със свекърва си, което съжителство меко казано ми трови живота здраво.  ooooh! И така - всяка нощ. Странното е, че от известно време редувахме нощите - една при нас, една при бабата. Детето спеше непробудно при нея. А при нас - събуждане, плач, стоене будна и гледане в нищото и всякакви такива изпълнения. Искам да поясня, че моята майка гледа детето през деня, т.е. то не е толкова привързано към тази, при която нощува спокойно. Това беше странното. Казвам беше, защото от две седмици не спи спокойно никъде. Докторите казват - никнат зъби, носталгия по мама и т.н. Добре, само дето трае вече почти година и половина. Прибягнах и до "алтернативни" методи на лечение и нищо. Моля, помогнете ми! Praynig Мъчението е двойно като знаеш, че не само ти страдаш, а и детенцето ти, и тройно - като не знаеш как да му помогнеш... Cry

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може наистина да са зъби в момента.За приспиването на ръце те разбирам, защото и моето дете беше до късно с адски колики, но сега спи.Говорила ли си с педито за сиропа "Киетюд"?Той е хомеопатичен и се дава при случай и нарвност и нарушения в съня.На моето дете много му помогна, ако искаш консултирай се за него.

# 2
Много се извинявам, обаче извън темата имам и едни друг въпрос. Вече имам регистрация, близам с онова име, обаче като пиша във форума ме пита за име и мейл. Като си въведа регистрираното, не ми позволява да го ползвам. Как да влизам с него? И как да сложа снимка на моята лещичка /имам сканирани/?

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 897
Има подфорум - Правила, условия и указания, попрочети там и ще ти се изясни всичко за лентички и снимки и т.н. Също отгоре има и червен бутон ПОМОЩ и него може да използваш   Hug.

Относно спането -моята Радослава и на 2 г. и все още се буди вечер, по -скоро е проплакване, не ми е спала никога непробудно, но според мен си е от зъби и от възраста - ще го израсте.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина беше така, както описваш своето детенце, даже до съвсем скоро. Напоследък нещата се подобриха, пак се буди, но само по веднъж и не е такъв кански рев. Нищо не съм правила по въпроса, нещата от само себе си се оправиха. Не знам от зъбите ли е или от все още незрялата нервна система?!
За снимките - можеш да влезеш в imageshack.us и да си качиш снимка /дава ти линк/. После влез в първия форум тук за правилата и указанията и там пише какво да го правиш този линк. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 84
Както вече съм писала тук и Нико беше същия до момента в който педито не ни изписа споменатото по-горе вълшебно за нас сиропче Киетюд  bouquet. Пихме го по схема и всичко отшумя като с магическа пръчка премахнато. И сега се случва при много вълнения през деня да не спи спокойно /просто е по-чувствителен според педиатъра/ но тези ревове и неспане ги НЯМААААА  Grinning

# 6
  • Мнения: 166
Много, много благодаря! 
  Nature Partly Sunny
Вече се допитах до моето GP и до няколко дни тя ще ми даде одобрението си. Тъй като не е запозната до такава степен с този тип медицина, трябва първо да получи надеждна за нея информация. Принципно аз първо се запознавам с упатването на всеки вид лекарство, което използвам, защото на 3месеца ми я надрусаха с антибиотици за грип, а тя, милата, имаше алергия към антиспазмина, с който лекувахме коликите  Confused И като имате впредвид, че многократно казвах на лекарите, че може да е предозирана с това лекарство  smile3515

# 7
  • Мнения: 3 211
Киетюд-а го дават за деца над 3г.
Препоръчвам ти да я заведеш на класически хомеопат.
За моята дъщеря съм пробвала какво ли не, нямаш представа колко неща. Само с клас.хомеопатия успях трайно да подобря съня, имунитета и настроенията й.

# 8
  • Мнения: 155
И на нас ни помогна класическата хомеопатия.  bouquet

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Киетюд-а го дават за деца над 3г.
Хайде, хайде Simple SmileПисахме много по тази тема.Педиатърката го изписа когато детето ми беше на 9 месеца.Недейте да пишете наизуистени неща, опаковката от сиропа е пред мен и пише на чист български език, че е за деца над ЕДНА година!!!!

# 10
  • Мнения: 166
Значи да си призная не съм наясно въобще с хомеопатията, било то класическа или друга. Ако лекарката го приеме АКО И АЗ НЯМАМ ЗАБЕЛЕЖКИ по упътването, ще го използвам, за което наистина благодаря. Дано имаме шанса на доволните майки. Praynig

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И на мойто детенце Киетюда помогна. Какви кошмарни нощи сме преживели, не ми се спомня. Той и сега заспива много трудно, колкото и да е изморен, но поне като заспи, спи.

# 12
  • Мнения: 166
Забелязала съм, че колкото е по-изморена, толкова по-трудно заспива. Тя е много емоционална и впечатлителна и направо откача като се пренатовари с преживявания. nuts Примерно гости вечер е абсолютен кошмар. Иначе на съм забелязала да й действа на съня. Но аз така си я вода хрониката - не съм разбрала кога са й поникнали зъбите, в смисъл, че не съм разбрала точно кой момент от всичкото плакане е бил заради зъбите.  smile3514

# 13
  • Мнения: 54
кажете схемата эа Киетют newsm17

# 14
  • Мнения: 1 800
Разгледай тези теми. Има още няколко, напиши в търсачката "Киетюд" и
ще намериш доста информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46656.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105315.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34210.0

Общи условия

Активация на акаунт