Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Мили мами, често слушам спорове относно това кои неща са нужни или е полезно да си набавим известно време преди раждането и кои са напълно ненужни с оглед на това, че може и никога да не ни потрябват? Например от форума разбрах, че помпата за кърма може изобщо да не потрябва ... е ако има други подобни артикули, моля да споделите!
Цитирай

София

От скромния ми двумесечин опит - мога да ти кажа какво най-много ползвам:
1. стерилизатора за микровълнова ( и съответно микровълнова)
2. креватче със сигурност ще ти трябва  Laughing , количка също ( ама нея може и после да си я избереш)
3. чаршафчета - поне 2 комплекта
4. бархетни пелени
5. ваничка ( със или без стойка - мен стойката мно-о-о-оого ме улеснява)
6. хавлийка
7. поне 2-3 комплекта дрешки
8. шише за вода
9. биберон залъгалка
10. памперси, влажни кърпи, сапун за къпане - ама това са дреболийки
11. одеалце
Цитирай

БГ - София

Бих добавила - термометър за стая и вана, някакво олио, че понякога се раждат със суха кожа.
Цитирай

София

Всичко си бях купила преди раждането, подредила, измила, изчистила, изпрала... Да, само помпата за кърма я оставих за след раждането, но мъжът ми я купи още докъто бях в болницата. За всеки случай си бях купила една евтина като спринцовка и си я носех в болницата, а там я подарих на едно момиче от стаята ми като ме изписаха.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Всички по-едри неща (легло, количка, ваничка и пр.) - преди. Също и пеленки, дрешки няколко, одеалце, чаршафчета.
А шишета, биберони, помпи и прочие артикули - след, защото може и съвсем да не ти потрябват.
А първите ще ти е супер кеф да си бръмчиш по магазините и да си ги избираш сама, а не докато си в болницата с ново бебе, баби разни да ти избират най-важните неща за беебто по техен вкус.
Цитирай

München

А колко ли памперса трябва да се купят за първия месец? От най-малките ли да са? Smile
Цитирай

Varna

Аз съм решила всичко да си купя преди раждането, да съм напълно подготвена. Всичко да е изпрано, изгладено и подредено и да съм си набавила всички помощни пособия, уреди и аксесоари. Само нещата за които се колебая дали ще са ни нужни тях оставям за след раждането, ако се наложи таткото ще иде да ги купи.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Пробвай първо с малък пакет (за да видиш как му понася дадената мрка). Най-малък размер - вероятно през 2-рия месец ще минете на следващия номер. Освен първия размер, другите средно по 2-4 месеца на размер се ползват. Мая е на 16 месеца, и ползва Памперс 4-ти размер, който е до 18 кг, така че още бая време може да го носи.
Цитирай

Varna

За памперсите съм се спряла на Либеро 3-6 кг, много майчета тук от форума писаха добри неща за тази марка, а за Pampers се наслушах на лоши отзиви.
Цитирай

София

Цитат на: 6o6i
А колко ли памперса трябва да се купят за първия месец? От най-малките ли да са? Smile
ами зависи колко голямо ще ти се роди бебето - или от 2 до 5 кг или от 3 до 6
по 7- 8 на ден ( ако ги сменяш по устав) умножаваш по 30 дни - и ти се извива свят  Laughing  Laughing  Laughing  ( ама не се плаши моето е същото , но Х 2 хи хи) ooooh!
Цитирай

Varna

Цитат на: bibi
по 7- 8 на ден ( ако ги сменяш по устав) умножаваш по 30 дни - и ти се извива свят  Laughing  Laughing  Laughing  ( ама не се плаши моето е същото , но Х 2 хи хи) ooooh!
Малко ОFF: Биби, сега се сещам за един познат с близнаци. Една вечер, като изхвърлял торбата с памперсите, някаква циганка до казана, го питала родилното ли е наблизо. Много й се сторили мръсните памперси на горката Laughing  Laughing
Цитирай

Republica Dominicana

Както bibi ти написа, за памперсите зависи колко голямо ще се роди бебчо, не се запасявай(поне не с най-малкият номер). Аз бях накупила много, освен това всичките ни приятели ни подариха памперси(всеки решил, че никой няма да се сети) и сега така си стоят. Бебо се роди голям и най-малките дрешки за новородено останаха неносени, нито веднъж.
Леко раждане ти желая!
Цитирай

München

Мерси за съветите за памперсите и за пожеланията. Дано да е леко, после ще разкавам. Smile
Миналата седмица бебо беше 3 кила, значи по мои изчисления може да стигне докъм 3600 ако наддава според книгите по 100-200гр на седмица....
Цитирай

София

Цитат на: stella
Цитат на: bibi
Малко ОFF: Биби, сега се сещам за един познат с близнаци. Една вечер, като изхвърлял торбата с памперсите, някаква циганка до казана, го питала родилното ли е наблизо. Много й се сторили мръсните памперси на горката Laughing  Laughing

мъжът ми пък се е притеснил, че ще ни вдигнат такса смет  newsm47  newsm62  newsm50
Цитирай

Варна

Мен ако питаш- купи всичко предварително!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора