Алергия

  • 4 903
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Бихте ли споделили дали вашето дете има  алергия и към какво?

# 1
  • Мнения: 6 029
има
към какво не знам. единственото в което се убедих е че не е хранителна.

# 2
  • Мнения: 5 500
За момента - НЕ!

# 3
  • Мнения: 4 358
Да. Има алергия към белтъка на кравето мляко.

# 4
  • Мнения: 470
И двете ми деца са силно алергични към всички основни храни - ориз, царевица,пшеница, моркови, ябълки, мляко, яйца, месо, ядки, банани, домати, кайсии, праскови. Още към домашен прах, котки, кучета, коне и охапване от насекоми.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ, за сега (чук,чук  Praynig )!

# 6
  • Мнения: 217
Когато беше на 2 м направи алергия към белтъка на млякото ,три месеца по-късно вече нямаше такава алергия.Аз самата не знам има ли или не!

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: pretty_witty
И двете ми деца са силно алергични към всички основни храни - ориз, царевица,пшеница, моркови, ябълки, мляко, яйца, месо, ядки, банани, домати, кайсии, праскови. Още към домашен прах, котки, кучета, коне и охапване от насекоми.


А какво ядат?И как се справяш с чистенето?

# 8
  • Мнения: 2 258
Деничка има алергия....от млякото Neutral Face

# 9
  • Мнения: 46 508
Засега не! Още е мъничка, дано да не се появи нещо с времето!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Има - към кравето мляко.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Гласувах с 'не', защото я израстна май... Няма подходящ отговор за мен Sad
Много се тревожа да не развие някаква алергия, понеже аз съм с астма, сенна хрема и няколко алергии, имаме и други алергици в семейството, та е фамилно обременена.
На 10 месеца се изрина от бебешкото олио Джонсън (бяха ме предупредили, че много деца са алергични към техни продукти, но мислех, че вече е голяма, но...). Та оттогава не е имала май никакви алергии, макар че не съм склонна да проверявам така ли е, и да рискувам здравето на детето си Wink

# 12
  • Мнения: 6 155
Ами, вече има Imp  Но към какво не се знае #Puppy dog

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Няма  Simple Smile

# 14
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Да Cry  Cry  Cry
Към някоя от съставките на спрея "Тантум верде" и към прополис.

# 16
  • Мнения: 966
Sina kam neshto kaeto savti vav ranna prolet sedi si siromaxa v kashti dokato presafti tyi 4ydo gadno. Neznam kakvo e i neiskam da znam kat mi predlojixa da go testvam popitax shte go izlekyvate li ne madam i taka i jne razbrax kvo e to4no ama e otvrat Cry  Cry  Cry .  Maja ima sashtia problem ta prolet e yjas bez klimatik da sa ymreli Sad  Close  Sad Shterkata slava bogy niama  Grinning  Grinning  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 2 853
Цитат на: Julie
има
към какво не знам. единственото в което се убедих е че не е хранителна.


sastoto e i pri nas za sega nqma i kam lekarstva no v moqt rod vsi4ki s amnogo alergi4ni (az sam se razminala samo sas senna xrema) ...ta i deteto ima razni nesta bbbrrrr

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: sunny_zt
Бихте ли споделили дали вашето дете има  алергия и към какво?

Да, към белтъка на кравето мляко.
След направен кръвен тест се оказа много алергичен към доста неща. Алергията се изразява в обриви и променена лигавица на носа, и непрекъснати секрети от него.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
Да, към белтъка на кравето мляко. Може и към друго да е алергичен сина ми. През декември ще му правим тест.

# 20
  • Мнения: 2 006
За сега не  Praynig

# 21
# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Ами "не" категорично, нито пък има наследствена обремененост нито в моя род, нито в рода на мъжа ми.

И изобщо си мисля, че доста спеекулират лекарите като лепват на всяко второ дете - алергично към еди какво си.

Еми това може да се разбере само чрез изследвания, а все си мисля, че повечето педиатри поставят диагнозата - алергия - без много да са наясно.

не знам защо така ми се струва Thinking  Thinking  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 038
Да от котките Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 1 289
Преди 5 дни ни откриха атопичен дерматит на алергична основа. Най-вероятно от студа. Мажим се с Линола Фет.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Milena B.
Преди 5 дни ни откриха атопичен дерматит на алергична основа. Най-вероятно от студа. Мажим се с Линола Фет.



охх, нищо не разбирам, аз писах и по-горе в другия ми постинг - ама кой слага такива диагнози, на око ли се слагат, задълбочени изследвания ли се правят, един лекар ли слага диагнозата???

обяснете ми моля, и друг път съм питала,  в една друга мноооого стара тема, ама......защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено.............

# 26
  • Мнения: 1 194
Към картофи, за сега! Close

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: Liorena
......защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено.............

Да ти кажа, май никак не е преувеличено. И в световен мащаб и у нас се забелязва главоломно увеличение на алергичните хора. Практически всеки втори има алергия към нещо си.

# 28
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Liorena
Цитат на: Milena B.
Преди 5 дни ни откриха атопичен дерматит на алергична основа. Най-вероятно от студа. Мажим се с Линола Фет.



охх, нищо не разбирам, аз писах и по-горе в другия ми постинг - ама кой слага такива диагнози, на око ли се слагат, задълбочени изследвания ли се правят, един лекар ли слага диагнозата???

обяснете ми моля, и друг път съм питала,  в една друга мноооого стара тема, ама......защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено.............

И аз съм на мнение , че алергиите станаха на "мода" и всеки лекар лепва лесно тази диагноза, без да се замисли как точно се поставя тя-след какви изследвания, тестове и наблюдения. Дъщеря ми я обявиха за алергична към картофите, но за мен това си е "временна " диагноза-няма да си правя експерименти да и давам картофи, но и не я смятам за алергично дете преди да е тествана от алерголог и да е доказана алергията. Диагнозата я постави педиатъра ни след като тя не понесе картофеното пюре... Shocked

# 29
  • Мнения: 1 194
Цитат на: boo
Цитат на: Liorena
......защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено.............

Да ти кажа, май никак не е преувеличено. И в световен мащаб и у нас се забелязва главоломно увеличение на алергичните хора. Практически всеки втори има алергия към нещо си.


Това е вярно , но лекарите неоправдано бързо обявяват децата за алергични без да елиминират други причини за съответния симптом...От собствен опит го казвам

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 383
За съжаление и ние май имаме алергия - не знам към какво. Тъкмо си мислех да пусна питане в клуб Алергии... От три месеца вече малката е постоянно със секрети от носа, от които кашля /особено като легне да спи/. Два пъти пи антибиотици, пробвахме разни видове капки за нос. Накрая след като изследванията в ХЕИ показаха, че причинител няма, докторката ни изписа да пием Егиризин - някакви противоалергични капки. Притеснява ме това да не отключи и други алергии по-нататък и до кога ще ги пием тези капки Rolling Eyes

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: mariakara
Цитат на: boo
Цитат на: Liorena
......защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено.............

Да ти кажа, май никак не е преувеличено. И в световен мащаб и у нас се забелязва главоломно увеличение на алергичните хора. Практически всеки втори има алергия към нещо си.


Това е вярно , но лекарите неоправдано бързо обявяват децата за алергични без да елиминират други причини за съответния симптом...От собствен опит го казвам



май това имам предвид. Thinking  Thinking  Thinking

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Иво има "ГЕОГРАФСКИ език" и нашият лекар каза, че е предразположен към алергии. Засега, да чукна на дърво, няма  нищо. Но имам една позната (също с географски език), която е развила алергия чак на 30 години. Дано на нас да ни се размине!

# 33
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Liorena
защо си мисля, че само се набеждават децата, че имат алергия към туй или онуй, а всъщност май е доста преувеличено

Аз мисля, че се злоупотребява с думата "алергия". Ако детенце не понесе някоя храна, само защото стомахчето му още не е готово, веднага се лепва "алергия".
Продължавам да не съм много наясно с алергиите и да се уча, но според мен "непоносимост" звучи поне малко по-нестряскащо. И пак ми се размиват двете понятия  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 3 662
До три години и аз си мислех, че синът ми няма алергия. Никога не беше боледувал. Като тръгна на градина и започнаха боледуванията  ( високи температури, непрестанни секрети от носа, червено гърло, гнойни ангини, възпалена трета сливица, антибиотик след антибиотик). На своя глава направих консултация със специалист УНГ, който заяви, че е за операция на третата сливица. Друга консултация в друга болница, при друг специалист, който заяви, че не сме за операция, но най-вероятно има алергия, заради променена носна лигавица. Препоръча ми д-р Мустаков, където го тестуваха и най-голямото ми учудване беше, че има алергия от плесени Shocked  Проведохме един курс на лечение с противоалергични лекарства по схема в продължение на 6 месеца, и резултатът беше, че повече не е боледувал. Третата сливица се сви и операцията ни се размина. Но вече съм спокойна, щом зачерви гърлото почвам с противоалергичните лекарства и до там.

# 35
  • София
  • Мнения: 366
Май от консерванти... В момента, в който спряхме каквито и да е готови храни, всичко изчезна. Половин година се въздържахме от такива храни, сега лека полека ги въвеждам. Да чукна на дърво, поне за момента няма и помен от алергия... А като си я спомня милата - цялата на едни червени оттоци и тръпки ме побиват... Да не дава Господ на никого алергия!

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
обаче резултатите в Анкетата до този момент не са много успокояващи. Thinking

# 37
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
обаче резултатите в Анкетата до този момент не са много успокояващи. Thinking


Мда
повечето деца са обявени за алергични от педиатъра, който не може да се справи с някакъв проблем. За нещастие при нас не е така:(

# 38
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
обаче резултатите в Анкетата до този момент не са много успокояващи. Thinking


Мда
повечето деца са обявени за алергични от педиатъра, който не може да се справи с някакъв проблем. За нещастие при нас не е така:(

За нещастие при нас също  Cry

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: cheta
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
обаче резултатите в Анкетата до този момент не са много успокояващи. Thinking


Мда
повечето деца са обявени за алергични от педиатъра, който не може да се справи с някакъв проблем. За нещастие при нас не е така:(

За нещастие при нас също  Cry


оффф, вече съвсем се ообърках, честно.

# 40
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не .

# 41
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Засега не (пу, пу, пу).

# 42
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Засега - НЕ.И двамата. newsm04

# 43
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: cheta
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
обаче резултатите в Анкетата до този момент не са много успокояващи. Thinking


Мда
повечето деца са обявени за алергични от педиатъра, който не може да се справи с някакъв проблем. За нещастие при нас не е така:(

За нещастие при нас също  Cry


оффф, вече съвсем се ообърках, честно.


кажи какво те обърка да ти обясня:)

# 44
  • Мнения: 3 334
за сега нямаме и дано никога да нямаме!

# 45
  • Мнения: 3 379
Отговорих с не, но това е "засега" тъй като все още не яде почти никакви твърди храни.

# 46
  • Мнения: 3 379
Цитат на: pretty_witty
И двете ми деца са силно алергични към всички основни храни - ориз, царевица,пшеница, моркови, ябълки, мляко, яйца, месо, ядки, банани, домати, кайсии, праскови. Още към домашен прах, котки, кучета, коне и охапване от насекоми.


Извинявай, но това шега ли е? Наистина ли имат такива алергии... ? Не ти завиждам, ако е така.

# 47
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Liorena
Ами "не" категорично, нито пък има наследствена обремененост нито в моя род, нито в рода на мъжа ми.

И изобщо си мисля, че доста спеекулират лекарите като лепват на всяко второ дете - алергично към еди какво си.

Еми това може да се разбере само чрез изследвания, а все си мисля, че повечето педиатри поставят диагнозата - алергия - без много да са наясно.

не знам защо така ми се струва Thinking  Thinking  Thinking


Има нещо вярно, защото ние като имахме проблеми с кърменето (не искаше да яде особено), веднага джи пи-то ме запрати към гастроентеролог със съмнение за алергия към белтъка, а Гошко беше само на кърма. Добре, че частната ни педиатърка ме посъветва да не ходя...

Според мен също като не знаят какво да ти отговорят педиатрите и ти лепват алергия.

# 48
  • Мнения: 1 264
ДА Imp мляко, ядки, домати , сенна хрема , прах , пясък / живеем на морето , но на плаж не можем да ходим / ,охапвания от насекоми май само към котки и кучета няма.

# 49
  • Мнения: 470
Не, не е шега. Това се доказа от кръвния тест - направих го на своя глава и се оказа, че подозренията ми са били основателни. Иначе нашата педиатърка нямаше никакво обяснение за поредицата вирусни пневмонии. А като започнаха и астматичните пристъпи, тогава се усетих и спрях захранването с твърда храна. Само и единствено на кърма - ве4е 15 месеца и денонощно чистене. Слава богу ефект има - дори и ако прояви интерес към някоя алергенна храна, му я давам. Ако стане реакция - давам противоалергични и това е. Дори и чистенето ве4е започнахда поразреждам.

# 50
  • Мнения: 3 379
Цитат на: pretty_witty
Не, не е шега. Това се доказа от кръвния тест - направих го на своя глава и се оказа, че подозренията ми са били основателни. Иначе нашата педиатърка нямаше никакво обяснение за поредицата вирусни пневмонии. А като започнаха и астматичните пристъпи, тогава се усетих и спрях захранването с твърда храна. Само и единствено на кърма - ве4е 15 месеца и денонощно чистене. Слава богу ефект има - дори и ако прояви интерес към някоя алергенна храна, му я давам. Ако стане реакция - давам противоалергични и това е. Дори и чистенето ве4е започнахда поразреждам.


Ох, звучи ми като в кошмарен сън. Дано се оправите. Извинявай ако съм ти прозвучала невярващо, но ти си изброила едва ли не най-слабо алергизиращите храни...

# 51
  • Мнения: 2 693
Отговорих с "НЕ", защото дори и да е имал /към белтъка на кравето мляко/, в което аз малко се съмнявам, отдавна я няма.

# 52
  • Мнения: 1 210
Има
към белтъка на кравето мляко, а след лечение с антибиотик се активираха и куп други.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт