Каква анестезия при отстраняване на трета сливица?

  • 938
  • 13
  •   1
Отговори
Моля тези,които са запознати с проблема да споделят мнение.Предварително ви благодаря  bouquet

# 1
може би трябва да уточня....локална или пълна анестезия.Племенника ми е на 4 години и му предстои операция,но трябва да уточним с каква анестезия да  му я направят

# 2
  • Мнения: 1 329
За толкова малко дете..само пълна анестезия.
Така ще могат да изрежат сливицата по -добре.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Преди седмица лежахме в УНГ отделение. На много деца им вадиха третата сливица- само с пълна упойка  Peace

# 4
  • Мнения: 7 474
Пълна, другото е садизъм, а освен това не се маха добре сливицата. Peace

# 5
  • Мнения: 468
ОБЩА, задължително!

# 6
  • Мнения: 7 186
Обща, разбира се! Peace
На мен са ми вадили трета сливица с локална навремето и беше някакъв ад #2gunfire, още ми става гадно, като си спомня! Sick Sick Sick

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Точно на възрастта на племеника ти ми вадих третата сливица с местна упойка  #Cussing out. Помня абсолютно всичко, даже ужасния вкус и мирис на кръв, а и самата сливица, защото докторът като ми я извади ми я завря в лицето много доволен...Аз се ошашках адски много  Shocked, защото мислех, че щом е сливица, трябва да е синьо-лилава като сливата /детска му работа.../, а тя беше с цвета на лигавицата  Wink Тъй че твърдо за пълна!!!

# 9
  • Мнения: 544
пълна!Махнахме на големия с местна и много съжалявам,още помни/от 2год насам/

# 10
  • Мнения: 219
Задължително пълна упойка. Иначе детето се страхува и пречи на хирурга да работи. Като се събуди от упойката няма да помни нищо. Успех!!! newsm51

# 11
  • Мнения: 8 450
Обща, разбира се! Peace
На мен са ми вадили трета сливица с локална навремето и беше някакъв ад #2gunfire, още ми става гадно, като си спомня! Sick Sick Sick
И на мен ми вадиха на 6 година с местна упойка.Кошмар.Години наред не давах на никого да ми бърка в устата,не ходех на зъболекар и изгубих сума ти зъби.
На сина ми му вадиха с пълна упойка,не разбра изобщо,какво се е случило.Доволна съм,че избегна тази психическа травма.
Когато говорихме с доктор Френгов от Транспортна ,който го оперира,той ни каза,че в някакъв немски учебник от 60-ти години пишело,че все още на някои места по света сливиците се вадят с местна упойка.ВСЕ ОЩЕ И ТУК!-В БЪЛГАРИЯ!! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 47 888
на мен също с месна ми я вадиха,на 6-7 години,но нито ме боля,нито нищо
единствено си спомням че доктора напъха много инструменти в гърлото ми и аз едва дишах
сега като чета,може би е по-добре с пълна,все пак детето е малко и може да се изплаши и хирурга да не може да работи
едно време нямаше избор май newsm78

# 13
  • Мнения: 5 525
Само с пулна упойка. Ние вече минахме по-този път(да уточня, направихме грешката да махнем сливицата с местна упойка).Не го правете, супер гадно е и не успяват много често да доизчистят сливицата-резултатът е след по- малко от година, наново трета сливица често отново голяма и пак за операция. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт