Нека тук.......

  • 5 146
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 495
"народна топка","криеница"

# 16
  • Мнения: 3 457
ластик(миналата година си купих един и у4их децата пред блока как да скачат-много съм добра Mr. Green),криеница .А  newsm78какво е кър?

# 17
  • Мнения: 1 153
Ластикккккк Party Crazy Grinning и една ира която си измислихме в училище,гонехме се,но точно какви бяха правилата не си спомням,самов съзнанието ми изниква колко щастлива бях Grinning и народна топка естествено и федербал

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво е "индианско око"  newsm78 и "кър"  newsm78
Обичах да играя на "кенц" , "фунийки' , народна топка, криеница, много играехме на "магазин " - да продаваме и купуваме разни неща  Laughing
Има и още, но да е прекалявам  Hug

# 19
  • Мнения: 4 965
Ластик, стражари и апаши, криеница, дама, ...

# 20
  • Мнения: 258
Ето това е "кър":



Играта се играе върху разчертан върху асфалт или плочки чертеж (виж картинката). В нея участват два отбора с неопределен, но равен брой играчи, разположени в поле №1 и поле №2. Целта е някой от отбора да успее да излезе през коридора извън чертежа, да влезе в противниковия коридор и да настъпи с крак триъгълника в ъгъла на противниковото поле, извиквайки кър (съответно бум или ура). Докато минава по коридорите играчът няма право да стъпва върху линия или извън чертежа, защото в противен случай изгаря. Играчите от противниковия отбор - от тяхното поле или вече излезли извън чертежа - могат да го дърпат или блъскат, за да настъпи линия или излезе извън чертежа. Когато играчът се намира в незатворения кръг, наречен бомба, никой не може да го дърпа или блъска. Също така и излезлите извън чертежа играчи от противниковите отбори не могат да се блъскат взаимно вътре.

# 21
  • Мнения: 2 407
Страажари и апаши, криеница и ЛАСТИК!
А  и кър, много беше сладка.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Предлагам форумско състезание, с награден фонд стара луксозна джапанка - уникат и намерена перлена обица от известен носител,  по надскачане с ластик.
Варненки да опъват ластика и да се мятаме. Аз ще държа чадър, противослънчев, да не се изпържат от жегата играчите.
Мюриель? Ще падне страфотна веселба, дай да вземем на Конгреса ластик?  Joy

# 23
  • Мнения: 2 849
И аз това "ръбчета" не го помня  newsm78

# 24
  • Мнения: 4 473
Най-любима ми беше "народна топка" Heart Eyes, сигурно защото бях най-добрата в квартала Mr. Green  и само като ми видеха замаха и всичко лягаше Laughing. Яд ме беше, че все за консул  bowuu ме избираха, ама нА - съдба  Mr. Green.
Иначе обичах много и "ръбчета" и "подаръци" Wink

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
"Народна топка" "Ластик" и обичах да си правим кални кюфтенца и да ги размазваме после на стените на съседния блок  Joy

# 26
Da i az mn obi4ax da ska4am na lastik i da igraq na narodna topka!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ластик, народна топка, стражари и апаши, "Обичаш ли, обичаш ли...". На такава игра "кър" никога не съм играла  Tired.

# 28
  • Мнения: 3 405
Какви са тези "ръбчета", бе хора?

виж тук  Simple Smile

страхотни бяха нашите игри  Hug

# 29
  • Мнения: 5 468
Какъв "кър", бе бооошкеее... На това му се вика "шмайзер".
Стрелче и аз бях най-силна на народна топка и направо ги размазвах всичките. Караха се, в кой отбор да съм... фръц!!!
На всички от изброените игри играехме. Ех, пред блока, колко беше хубаво цяло лято Heart Eyes...
Играехме на "тунел", на "шише" и се вълнувахме до безобразие.
Следобяд, когато станеше много горещо, изчезвахме по вилните зони и крадяхме череши по дърветата. Много хубаво беше... Cry
Сега е супер гнусен живота, сравнение с тогавашното спокойствие и безнервие...

Общи условия

Активация на акаунт