Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора
Здравейте,много ми се иска да греша,но извода до който стигнах след дву-годишно чакане е,че здраво българче може да се намери или с връзки или с пари.Убедена съм,че е невъзможно ей така някой да реши че от 900 семейства -чакащи точно ние сме подходящите.До сега са ни предложили единствен път детенце-ромче.Това го пиша с цел-приземяване на тези,които са нетърпеливи и с малко надежда ,че някой ще ме обори успешно.
Цитирай
А каква е гаранцията,че това,което е обявено за българче е такова?Жената,родила детето решава като каква да се представи.Няма специални (различни) документи за бг и роми.
Цитирай

Стара Загора

много ми става мъчно като чета такива неща!моя много близка приятелка смята да тръгне по този път т.е. иска да осинови детенце.надеждата и е ,че ще успеят без да се налага да плащат на някого-аз също силно се надявам,че децата не се продават!така ли е ?
Цитирай

Yambol, Yambol, Bulgaria

без връзки нищо не става в тази българия. Имай търпение. При нас се получи когато бях изцяло обезверена.
Цитирай

София

ooooh! ooooh! За съжаление, някои правят бизнес от това.  ooooh! ooooh!

За моите не съм давала рушвети. Но ги взехме в много тежко време. Имаше и смъртни случай по домовете. Пък и никакви прененции не предявихме.

#Crazy Но моя позната (заедно лежахме по болниците) даде маса пари. Държеше да е бебе на няколки дни и задължително момиче.

Колкото до българчетата - от комментари на запознати с проблемите - почти няма. Здрави, изоставени много рядко. Повечето са от смесен произход. Или ромчета. Майките бъргарки, дори да са самотни, все по-често си прибират децата и не се отказват от тях.  35 От една страна погледнато, това е хубаво, нали?
Цитирай

София

Valski, съветвам те да включите всички Регионални дирекции, както и да увеличите възрастта на детето, което искате да осиновите - така шансовете ви се увеличават.
Цитирай

София

Valski, съветвам те да включите всички Регионални дирекции, както и да увеличите възрастта на детето, което искате да осиновите - така шансовете ви се увеличават.

Ние сме включили всички Регионални дирекции с увеличаване на възрастта до 3 години- и така чакаме 1,5 година - безрезултатно...
Не знам дали и всички връзки помагат, явно трябват силни позиции...
Цитирай

София

Maxim, след като си в София, идете да говорите с Цветелина Лачева и Ралица Москова в Регионалната Дирекция  - ако трябва два, три пъти. Интересувайте се какво става, защо толкова дълго време няма резултат.Звъннете и по другите Регионални Дирекции - понякога се случват нелепи неща, като например сгрешен адрес на осиновителите. Бъдете настоятелни и не губете надежда!!!
Цитирай

София - Бояна

без връзки нищо не става в тази българия. Имай търпение. При нас се получи когато бях изцяло обезверена.
Абсолютно си права.И не само с връзки,а и с много пари става всичко в нашата държава.
Цитирай

Два месеца след като послушах този съвет, ни се обадиха за Ники.

И също съм звъняла по телефона в някои от дирекциите да питам. Вярно, че отговорът беше един и същ, но аз не спирах. Където имахме възможност - ходихме лично. Добре е когато отворят документите ви, социалните да се сещат за кого става въпрос.

Успех, не се обезверявай, твоето дете те чака Peace

Цитирай
Благодаря на всички за съветите.Включени сме във всички Рег.дирекций,възраст-1год и3 мес.Сега сме задействали някакви връзки,но ми се струва,че са слабички,че може би трябват и пари...,а  толкова много се възмущавам на подобен род корупция,че на този етап не бих го направила.Но се убеждавам,че пасивното чакане не е начина трябва да се"ръчка".Успех на всички!
Цитирай

на път

Все си мисля, че може и без пари - поне ние не сме давали и никой не ни е искал. А тази идея със звъненето и личните посещения в регионалните дирекции ми се вижда добра /все пак "визуализирането" е хубаво нещо/. И аз мислех да постъпя така, ако се бяха замотали нещата ... даже в една ходих докато бяхме на море, но никой не ми отвори - явно и те бяха във ваканция.
Цитирай

Там където е семейството ми

Здравейте,много ми се иска да греша,но извода до който стигнах след дву-годишно чакане е,че здраво българче може да се намери или с връзки или с пари.Убедена съм,че е невъзможно ей така някой да реши че от 900 семейства -чакащи точно ние сме подходящите.До сега са ни предложили единствен път детенце-ромче.Това го пиша с цел-приземяване на тези,които са нетърпеливи и с малко надежда ,че някой ще ме обори успешно.
Искам да ти вдъхна кураж и да ти кажа,че въпреки понякога нещата да не изглеждат никак розови има надежда.
Имам две осиновени дечица и за двете си дечица осиновявайки ги не съм дала и лев на някого.
Връзки също нямахме,защото и двете ми дечица са от другият край на България където не бях и стъпвала дори.
Искам да се включа към съветите на другите момичета.
Нахалствайте културно.
Пожелавам ви успех Smile
Цитирай

Там където е семейството ми

А каква е гаранцията,че това,което е обявено за българче е такова?Жената,родила детето решава като каква да се представи.Няма специални (различни) документи за бг и роми.
Няма гаранция.Жената ако е ромка нищо не и пречи да се определи,като българка.
Всичко си е накъсмет.
Цитирай
Искам да ти кажа,че грешиш - не всичко в Бг става по втория начин.Е, налага се да почакаш повече, но си струва.Вярвай ми!Ние със съпруга ми чакахме две години и накрая осиновихме близнаци - момче и момиче.Когато видях нея забравих всичко - че съм чакала, че съм плакала, че бях загубила надежда .Всичко.Чувството, което изпитах е неописуемо . Буквално бях на седмото небе- тя ми се усмихна и влезе в сърцето ми.Все едно винаги е била там. Дори момченцето не успях да видя добре.Не бях на себе си.Сега си имаме една къдрокоса чаровница и един палав малък мъж.
Ти си извървяла почти целият път.Не се отказвай в края.Не губи надежда, защото в края на този път има едно дете,което чака да се появиш ти и да те издигне до небесата от щастие.Сигурна съм
, че това скоро ще се случи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора