Искам да си купим апартамент

  • 11 652
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 926
ОББ ни дадоха 80% от експертната оценка на апартамента(която прави фирма - оценител)

# 16
  • София
  • Мнения: 2 374
Има и такъв вариант: 70-80 % жилищен кредит и останалите 20-30 % същата банка им отпуска потребителски за допълване на сумата - ДСК например

# 17
  • Мнения: 544
Ние сме с потр. кредит за 8год. в ДСК и си купихме едностаен- нов в Редута за 22 000Евр.
Каква сума ви е заема?

# 18
  • Мнения: 1 495
Ние теглихме кредит от пощенска банка, на нас ни трябваха по-малко от 90%, тъй като имахме вече друг заем, но спокойно щяха да ни ги отпуснат. Мой колега успя да изтегли 90% от стойността на имота също от пощенска. Апартаментите ни са в една сграда, но ги оценяваха различни оценители, неговата оценка беше малко под стойността, но нашия го оцениха даже на по-висока, от тази на която купуваме.Иначе не съм много доволна от пощенска банка, много ни мотаха, в последния момент ни искаха документи и имаха една отвратителна юристка, която се заяждаше с нас. Close. Добре, че строителите ни изчакаха след изтичането на срока.

# 19
Ние минахме по този път преди 3 месеца. Ако можеш да докажеш написаният по-горе доход, мога да ти гарантирам, че в банката ще те посрещнат с мазна усмивка и ще направят всичко възможно да ти отпуснат кредита. Ние отидохме с искане за завишено оценяване, така че да получим 90% от реалната цена. Оценителите са фирми, но банките си имат контактите с тях. 90% ни ги дадоха, като кредита мина на разглеждане през кредитен съвет на банката. Пак казвам, че ако тези ти доходи са доказани, ако ще и през борда на директорите да мине, пак ще е одобрен.
Успех!

# 20
  • Мнения: 479
...и проблема е,че нямаме спестени пари за първоначалната сума - та, въпроса ми е дали знаете за банки, които отпускат ипотечен кредит за 90% (100%) от стойността на имота. Искаме да си купим 3-стаен, 100-110 кв.м., около 55000 евро, двамата заедно получаваме 3,000 лв. нет на месец. 

Моят съвет: http://www.moitepari.bg/ - този сайт пак оттук го имам. Много са учтиви и компетентни. Пробвай направо с безплатен консултант оттам:0 Успех!   bouquet

# 21
  • Мнения: 46 486
Най добре обиколи банките и направи по една консултация с кредитните инспектори.
Те ще вземт предивид индивидуалните особености на вашия случай- доход, брой на членовете в семейството, район и вид на жилището, което ще купувате, дали имате други имоти и т.н. и ще ви предложат най-добрия вариант Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Най добре обиколи банките и направи по една консултация с кредитните инспектори.
Те ще вземт предивид индивидуалните особености на вашия случай- доход, брой на членовете в семейството, район и вид на жилището, което ще купувате, дали имате други имоти и т.н. и ще ви предложат най-добрия вариант Peace

Никол и аз така направих, но кой знае какви консултации не получих. Това което видях от сайтовете същото ми казаха и инспекторите. Дори аз бях подготвена от форума Wink толкова, че въпросите които задавах ги затрудниха. Казаха ми, че въобще няма значение колко човека е семейството, което направо ме шокира(това в ОББ и Пощенска). Отпускали ни кредит без проблем, дори ме убеждаваха, че можем да теглим и по-висока от исканата от нас сума.  Crazy

 А иначе по въпроса за първоначаната сума(и ние я нямаме) - предложиха ни потребителски в Пощенска банка (но там отпускат 90% и 10 % потребителски). В ОББ - отпускат 80%, а останалите 20% могат да дойдат и много за потребителски.
Варианта, който ни предложиха е за липсващата част от сумата да предложим друго обезпечение - в нашият случай жилището на свеки. Прави му се ипотека. Като изплатим сумата за неговата ипотека можем да го освободим(от ипотека) и така остава да си доизплащаме нашето новозакупено жилище, без да се притесняваме, че две жилища са ни с ипотека.

# 23
  • Мнения: 213
Една колежка изтегли 90% от сумата - комбинира ипотечен с потребителски кредит от пощенска... Тя сподели, че зависи и от фирмата строител - например нейната била гъста с банката и според нея било затова... но и тя и мъжа й вземат доста добри заплати...
Само не съм съгласна, че с портебителския кредит апартамента става твой, а с ипотеката не...
Дори и с ипотека, апартаментът пак е твой ...

# 24
  • Мнения: 10 567
Никол е права, както винаги!!! Ние минахме по тази процедура. Сибанк отпускат 90, дори 100 процента-информацията ми е от днес. Искай погасителен план за сумата от всички банки,които посетиш, вземи поне два варианта-за 10 и 20г. например-и ще видиш, че разликата е малка. Питай какви са таксите за обслужване на кредита, застраховката, цената на ипотеката, разходите за оценител, каква е наказателната лихва, разликата в лихвените проценти за заем в лева и евро. За нас най-добри варианти предложиха Булбанк и Райфайзен.

# 25
  • Мнения: 46 486
Никол и аз така направих, но кой знае какви консултации не получих. Това което видях от сайтовете същото ми казаха и инспекторите. Дори аз бях подготвена от форума Wink толкова, че въпросите които задавах ги затрудниха. Казаха ми, че въобще няма значение колко човека е семейството, което направо ме шокира(това в ОББ и Пощенска) ...

Сред кредитните инспектори има и такива, които не си разбират от работата, спор няма  Confused


За другото- доказала си добър доход, затова не е имало значение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт