Алергия от сребърно колие?

  • 3 931
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 370
Момичета, от няколко дена имам ситен обрив по шията, който напомня алергичен такъв. Дълго време не си бях слагала едно любимо сребърно колие и се замислих дали е възможно да е от него? Интересното е, че пъпчиците следват точно извивките и спират там, дето пада медальонът..... newsm78. Носила съм го и преди, но тогава не съм имала проблем.
П.С. Мъжът ми ме уверява, че това било реакция от един силен антибиотик, който пих преди десетина дена.....Не иска и да допусне, че е от верижката, щото ми е подарък от него.
А, и още нещо се сетих-изделието е купувано от ЕЛГРАДО, тоест, не е от павилионче или сергия на приложници, щото е ясно там каква е чистотата на среброто. Confused

# 1
  • Мнения: 3 777
Ами може.
Имам приятелка, която точно така се обрина по врата точно от сребърно колие.
Махна го и обривът изчезна.

Може да си станала по чуствителна в момента.

Ако е от антибиотици, да се беше обринала по рано и то нямаше да е само по врата.

Ако искаш го почисти преди да го сложиш пак.

# 2
Много хора са алергични към среброто. А алергиите за съжаление могат да се появят във всеки един етап от живота ни - може преди време да не си била алергична към нещо но изведъж да направиш алергия. Антибиотиците също оказват много негативно влияние върху кожата - на мен ми причиняват дерматити. И то се появяват след като съм спряла да ги пия - негативните ефекти от антибиотиците не е задължително да се проявят на момента

# 3
  • Мнения: 1 113
Възможно е за момента организмът ти да е станал по-чувствителен - от антибиотика, силното слънце, евентуално изпотяване. Изчакай да се махне обрива и можеш да пробваш пак.

# 4
  • Мнения: 5 370
На първо четене си махнах среброто-та да видим.
Ще докладвам пак.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Пробвай да се мажеш с фенистил-гел известно време, може да прекрати алергичната реакция.

# 6
  • Мнения: 1 288
и на мен са ми излизали такива ситни пъпчици от сребърно колие. само че единствено  лятото, когато има слънце и кожата се изпотява. и друго- от гладки като повърхност колиета проблем нямам  newsm78 а само от тези, които са със свързани елементи. уф, не знам как да го обясня.

# 7
  • Мнения: 5 370
и на мен са ми излизали такива ситни пъпчици от сребърно колие. само че единствено  лятото, когато има слънце и кожата се изпотява. и друго- от гладки като повърхност колиета проблем нямам  newsm78 а само от тези, които са със свързани елементи. уф, не знам как да го обясня.
разбирам за какво говориш, и моето е точно такова.
Жалко ще е само, ако повече не мога го носи. Sad

# 8
  • Мнения: 870
Аз преди няколко години също получих подобен обрив от сребро, по същото време станах чувствителна и към други метали - копчета, ципове, часовник и тн. Ходих на няколко доктора, докато се установи че е от тези неща, изписа ми едно мазило Апулеин се казва, успокои ми кожата, но до ден днешен си получавам обриви. Сребро не нося вече и се старая да няма много продължителни контакти на кожата с метални копчета и ципове... Надявам се при теб да не се получи така, може да е временно, най-добре се консултирай с лекар.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 320
Напълно е възможно! Аз не мога да нося сребро, защото кожата около колието или гривната или каквото и да е сребърно, се изприщва става на малки, червени пъпчици и мнооого сърби!  Crossing Arms Примерно със златото нямам такъв проблем.

# 10
  • Мнения: 877

А, и още нещо се сетих-изделието е купувано от ЕЛГРАДО, тоест, не е от павилионче или сергия на приложници, щото е ясно там каква е чистотата на среброто. Confused
Не разчитай, че магазинът внася най-доброто (даже, хич  Confused) Стоката е  от всякъде. Дай го да ти родират, няма да ти прави алергия.

# 11
  • Мнения: 630
Напълно нормално. Сребро не можех да нося 3-4 год., поради алергични обриви. Не знам дали да го свързвам с бременност и раждане/мисля,че това е от значение/, но сега нямам проблеми.  Няма смисъл според мен да се мажеш с разни неща. Изчакай някоя др. година без сребро

# 12
и аз имам алергия от италиянско сребро врътът ми се обрива,но към българското нямом никакъв проблем изчакай известно време и опитай пак може да е само временно

# 13
  • Мнения: 959
Аз имам алергия към всичко различно от злато-голям кошмар е.

# 14
  • Мнения: 5 370
добре де-аз пак да пдочертая-до момента не съм имала.
Дали е поради топлините? Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 870
добре де-аз пак да пдочертая-до момента не съм имала.
Дали е поради топлините? Rolling Eyes

И при мен се появи изведнъж точно по това време на годината, сигурно има влияние топлината, изпотяването...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз също имам алергия към определен вид сребро Twisted Evil!
В магазина, в който пазарувам ми обесниха, че среброто в даден накит никога не е 100% съдържимо- има и примеси. В тези примеси, понякога се съдържа никел и той е основния виновник за алергиите. За съжеление любимите ми халки се оказаха с такъв примес Sad...

п.с. да допълня, че нося само сребро от много години и допреди месец не съм имала проблеми от този род, но сложа ли този пръстен до десет минути кожата под него е изрината. Пробвах да го нося на верижка на врата- същият е ефекта Confused

# 17
  • Мнения: 661
Аз също имам такъв проблем, но той е само през лятото и най- вече при силна жега, когато кожата ми се е изпотила. Там където е колието или пръстена винаги получавам ситен обрив, придружен с доста неприятен сърбеж.
Затова избягвам да ги нося когато е много топло.
А когато се получи този обрив аз лично го мажех или с гентамицин или с "Бочко"

Общи условия

Активация на акаунт