Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 231 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

София

В момента съм пред избор на съдомиална ! Но чух, че много от тях направо съсипвали чашите, като ги драскали. На какво се дължи и имали такива миални, които не надраскват съдовете? Изчетох всичко  във форума на тема "миални машини", но не намерих нищо по този въпрос! Предварително Ви благодаря за отговорите!
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Единствените чаши, които леко станаха мътни, бяха едни стари кристални чаши на майка ми, но те бяха и стари, а и вероятно непригодни за миялна машина. Не мога да си представя миялната да надере чашите  newsm78
Цитирай

София

И на мен ми беше много чудно, но ми го казаха мои познати. При това става дума за обикновени стъклени чаши, а не кристални.
Цитирай

Не си обяснявам какво може да ги надраска newsm78 От скоро и аз ползвам съдомиялна и съм много доволна от резултата.
Цитирай

Да не е от препарата? Съжалявам, ако звуча идиотски, но надраскани чаши от съдомиялна съм виждала само по немски реклами на различни миялни препарати, самата аз не съм имала съдомиялня и това е само предположение.  bouquet
Цитирай

Пловдив

Авторката правилно е разбрала, че надраскват чашите, но не всички видове, явно само тези които не са пригодени за миялна. За кристалните си има отделна програма. Аз също изхвърлих 2 комплекта чаши, които помътняха, на кутията пишеше, че стават за миене в машина, но уви. За доуточнение- бяха от типа "Бохемия", иначе с другите нямам никакъв проблем.
Цитирай

София

Надрасква ги едрият прах за миене или таблетките, не самата съдомиялна.
Аз имах този проблем в началото, сега мия с един много ситен като сол прах за пране за миялни Миеле и нямам грам проблем.

Самата миялна няма как да ги надраска.
Цитирай

Имам съдомиялна от три месеца,но нямам такъв проблем.Препарата,който използвам е Калгонит-гел.
Цитирай

Varna

Надрасква ги едрият прах за миене или таблетките, не самата съдомиялна.
Аз имах този проблем в началото, сега мия с един много ситен като сол прах за пране за миялни Миеле и нямам грам проблем.

Самата миялна няма как да ги надраска.

Точна така  Peace
Цитирай

Варна

И аз си мисля, че е от препарата. От скоро имам съдомиялна и не съм имала такива проблеми. За сега съм ползвала само таблетки Калгонит-класик и отделно гланц пак Калгонит.
Цитирай

Варна

Нямам такива наблюдения!
Цитирай

Под Тепетата

Който ти го е казал те е метнал яко! Twisted Evil
Цитирай

Чаши надраскани не съм имала досега, като се замисля по едно време бяха започнали да се драскат приборите, но предполагам, че е от праха - един път нямаше избор и взех турския Нит.
Сега ползвам други марки и всичко е наред.
Цитирай

Имаме съдомиялна вече от една година и е супер.Истина е,че стъклото се поврежда,но по принцип само старите чаши от оловно стъкло.Относно надраскването и помътняването,това е само резултат от препарата!Първо си купих Сомат-отвратителен!!!!!Дуралексовите ми чинии станаха на петна като мръсни-непоправим ефект!Не само,че не мие добре,ами и поразии прави!Калгонит е супер,ако се притесняваш,купувай си гел,а освен това имат и допълнителна защита за стъклото/отделен препарат/.Просто всичко зависи от препарата.Това е!Купувайте миялната и ще се родиш,това за момента е любимият ми уред!И ръцете ми са като нови Wink.
Цитирай

София

Не е от миялната, сигурно е от препарата. А при мене най-добре се измиват кресталите  Laughing.  Но едни чаши от дебело просто стъкло се напукаха - сигурно от температурната разлика на водата при меинето и плакненето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора