Защо съдомиялните надраскват чашите?

  • 9 960
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 499
В момента съм пред избор на съдомиална ! Но чух, че много от тях направо съсипвали чашите, като ги драскали. На какво се дължи и имали такива миални, които не надраскват съдовете? Изчетох всичко  във форума на тема "миални машини", но не намерих нищо по този въпрос! Предварително Ви благодаря за отговорите!

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Единствените чаши, които леко станаха мътни, бяха едни стари кристални чаши на майка ми, но те бяха и стари, а и вероятно непригодни за миялна машина. Не мога да си представя миялната да надере чашите  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 499
И на мен ми беше много чудно, но ми го казаха мои познати. При това става дума за обикновени стъклени чаши, а не кристални.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си обяснявам какво може да ги надраска newsm78 От скоро и аз ползвам съдомиялна и съм много доволна от резултата.

# 4
  • Мнения: 431
Да не е от препарата? Съжалявам, ако звуча идиотски, но надраскани чаши от съдомиялна съм виждала само по немски реклами на различни миялни препарати, самата аз не съм имала съдомиялня и това е само предположение.  bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Авторката правилно е разбрала, че надраскват чашите, но не всички видове, явно само тези които не са пригодени за миялна. За кристалните си има отделна програма. Аз също изхвърлих 2 комплекта чаши, които помътняха, на кутията пишеше, че стават за миене в машина, но уви. За доуточнение- бяха от типа "Бохемия", иначе с другите нямам никакъв проблем.

# 6
  • Мнения: 3 777
Надрасква ги едрият прах за миене или таблетките, не самата съдомиялна.
Аз имах този проблем в началото, сега мия с един много ситен като сол прах за пране за миялни Миеле и нямам грам проблем.

Самата миялна няма как да ги надраска.

# 7
  • Мнения: 85
Имам съдомиялна от три месеца,но нямам такъв проблем.Препарата,който използвам е Калгонит-гел.

# 8
  • Мнения: 1 448
Надрасква ги едрият прах за миене или таблетките, не самата съдомиялна.
Аз имах този проблем в началото, сега мия с един много ситен като сол прах за пране за миялни Миеле и нямам грам проблем.

Самата миялна няма как да ги надраска.

Точна така  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И аз си мисля, че е от препарата. От скоро имам съдомиялна и не съм имала такива проблеми. За сега съм ползвала само таблетки Калгонит-класик и отделно гланц пак Калгонит.

# 10
  • Мнения: 1 612
Нямам такива наблюдения!

# 11
  • Мнения: 1 202
Който ти го е казал те е метнал яко! Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 3 576
Чаши надраскани не съм имала досега, като се замисля по едно време бяха започнали да се драскат приборите, но предполагам, че е от праха - един път нямаше избор и взех турския Нит.
Сега ползвам други марки и всичко е наред.

# 13
  • Мнения: 135
Имаме съдомиялна вече от една година и е супер.Истина е,че стъклото се поврежда,но по принцип само старите чаши от оловно стъкло.Относно надраскването и помътняването,това е само резултат от препарата!Първо си купих Сомат-отвратителен!!!!!Дуралексовите ми чинии станаха на петна като мръсни-непоправим ефект!Не само,че не мие добре,ами и поразии прави!Калгонит е супер,ако се притесняваш,купувай си гел,а освен това имат и допълнителна защита за стъклото/отделен препарат/.Просто всичко зависи от препарата.Това е!Купувайте миялната и ще се родиш,това за момента е любимият ми уред!И ръцете ми са като нови Wink.

# 14
  • Мнения: 399
Не е от миялната, сигурно е от препарата. А при мене най-добре се измиват кресталите  Laughing.  Но едни чаши от дебело просто стъкло се напукаха - сигурно от температурната разлика на водата при меинето и плакненето.

# 15
  • Мнения: 1 210
Заради препарата и заради некачествени чаши. Имам едни на Пасабаче от преди 100 години се надраскаха. Обаче Луминарка са си като току що купени.
Обаче не ми се купува отделно гел, заради кристал (не го ползвам толкова често) и затова си "прежалвам" ръцете от дъжд на вятър.

А пък миялната колко семейни скандали ни е спестила ..... няма да казвам (и двамата мразим да мием чинии).

# 16
  • Мнения: 82
Имам миялна от две години и някои от комплектите ни чаши станаха ужасно грозни, на други стъклото няма промяна, но избледняха картинките, кристалните не са мръднали. Според мен зависи от качеството на чашите. А и ние обичаме да си ги сменяме Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 274
   Имам миялна от година и половина. И моите чаши и дуралекс чиниите ми се надраскаха! В началото ползвах Калгонит таблети, но видях че драскат съдовете и смених преперата с прахообразен Сомат, но и той драска! Явно трябва да мие с гел!
   

# 18
  • Мнения: 8 460
Надрасква и още как!И не винаги зависи от праха,досега съм ползвала почти всички марки прах и таблетки.
На мен лично хич не ми пука и предпочитам да надрасква чашите отколкото ръцете ми.Чинии се купуват,но ръце не.И спокойствие си купуваш и време за себе си и за по-съществени неща от миенето на чинии.

# 19
  • Мнения: 732
Съдомиялната ми драскаше чашите, когато слагах стъклените чаши с тези от кафето. Явно зрънцата на кафето от утайката драскаше чашите. Спрях да ги пия заедно Mr. Green Сега са си наред

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Надрасква и още как!И не винаги зависи от праха,досега съм ползвала почти всички марки прах и таблетки.
На мен лично хич не ми пука и предпочитам да надрасква чашите отколкото ръцете ми.Чинии се купуват,но ръце не.И спокойствие си купуваш и време за себе си и за по-съществени неща от миенето на чинии.

 newsm10 И аз съм на този принцип, да драска колкото си ще. Grinning

# 21
  • Мнения: 245
Имаме съдомиялна вече от една година и е супер.Истина е,че стъклото се поврежда,но по принцип само старите чаши от оловно стъкло.Относно надраскването и помътняването,това е само резултат от препарата!Първо си купих Сомат-отвратителен!!!!!Дуралексовите ми чинии станаха на петна като мръсни-непоправим ефект!Не само,че не мие добре,ами и поразии прави!Калгонит е супер,ако се притесняваш,купувай си гел,а освен това имат и допълнителна защита за стъклото/отделен препарат/.Просто всичко зависи от препарата.Това е!Купувайте миялната и ще се родиш,това за момента е любимият ми уред!И ръцете ми са като нови Wink.
И аз си поразих доралекса с тоя боклук! CryКалгонита ли е най-добър?И ще се оправят ли като сменя препарата?

# 22
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
До сега не съм чувала за надраскване на чаши newsm78
Явно зависи от миялната и препарата.
От Сомата специално аз съм доволна, проблеми не сме имали. Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
И моите чаши са си добре и чиниите също аз постояно сменям праха,но досега е нямало поразии, ползвам сол и гланц също.
Ама това ми е любимата машинка в къщи купувай не се чуди,а и моята миялна не е хубава марка но върши работа.

# 24
  • Мнения: 7 384
                       Имам миална от 10 години и досега няма такъв проблем.Ползвала съм почти всички прахове на пазара,без таблетки,така ми препоръчаха техниците,които ми я монтираха.От съдовете и чашите падат само нетрайни украси,цветенца,ръбчета и линийки ,които не са качествени.Пише го още в указанията на миалната.Качественото стъкло,порцелан и др. не се влияят нито от праховете,нито от горещата вода.Ментетата много често след две три миения стават бели,всичко калпаво се е измило. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда драскат се...евтините чаши   Crossing Arms Поне моите дуралексови чаши и чинии са надраскани след многократното миене. Виж кристалните и хубавия порцелан - нищо им няма.

Не ми дреме обаче - един дуаралрксов сервиз е почти без пари, да не говорим, че са ни ежедневните съдове и че въпреки драскотините след миене в миялна блестят от чистота.

За протокола - мия ги с най-скъпите таблетки, но ве забравям марката  Sick - познавам ги по картинката само нещо си 4 в 1 или 5 в едно беше.

# 26
  • Мнения: 135
Мда драскат се...евтините чаши   Crossing Arms Поне моите дуралексови чаши и чинии са надраскани след многократното миене. Виж кристалните и хубавия порцелан - нищо им няма.

Не ми дреме обаче - един дуаралрксов сервиз е почти без пари, да не говорим, че са ни ежедневните съдове и че въпреки драскотините след миене в миялна блестят от чистота.

За протокола - мия ги с най-скъпите таблетки, но ве забравям марката  Sick - познавам ги по картинката само нещо си 4 в 1 или 5 в едно беше.
Вярно е ,че един дуралексов сервиз е без пари,затова го смених.Но въпреки че,обичам разнообразието,не мога постоянно да си сменям посудата!А и не искам новите ми вече не- дуралексови чинии да станат и те така.Относно стъклото,вярно е,че качественото стъкло не помътнява,но и то се надрасква от препарата.Не съм дребнава,но това е факт.
Иначе,както вече казах миялната е най-любимият ми уред за момента и винаги бих посъветвала една домакиня да си купи най-добрата и с най-много екстри,която й е по джоба естествено,а надрасканите чаши и чинии ще ги преживее някак като усети разликата с несравнимото усещане да не мие чинии!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Машината, която имам сега е втората . Нито първата (беше настолна), нито тази са ми надраскали нещо. Дуралексът си е като новичък.Ползвала съм досега само Сомат таблетки нищо не е надраскано. Само както вече беше писано изтъркаха се червените точици от едни български чаши, произведени в Белослав. Но сега станаха чисто прозрачни, без точки, но не и захабени, гладки чисти и скрящи са. Нямам никакви оплаквания- нито от препаратите, нито от миялните.Преди ползвах Сомат, защото нямаше друго в нашия град. Сега ползвам таблетки Калгонит , а днес си купих гел за пръв път-Медикс гел за съдомиялни. Да опитам как е и защото е евтин.Ако се окаже качествен ще мия с него. 

# 28
  • София
  • Мнения: 499
Много Ви моля, тези които никога не са имали проблем с надраскването на съдовете, споделете каква марка е съдомиалната Ви, може би и това има значение!Благодаря!!!!!!!!!

# 29
  • Мнения: 85
Моята е Канди,но едва ли е от съдомиялната,но от Медикс-гел съм доволна.

# 30
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Много Ви моля, тези които никога не са имали проблем с надраскването на съдовете, споделете каква марка е съдомиалната Ви, може би и това има значение!Благодаря!!!!!!!!!

Моите наблюдения са от Горенье и от Милле. Peace

# 31
  • Мнения: 2 381
Драскат се и още как. Затова плавя всичко под течаща вода и използвам течен препарат.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много Ви моля, тези които никога не са имали проблем с надраскването на съдовете, споделете каква марка е съдомиалната Ви, може би и това има значение!Благодаря!!!!!!!!!

Аз не съм убедена, че в марката е проблема,но моята миялна е Бломберг,предишната беше Оптимум. Не толкова известни марки, но проблеми съм нямала. (да чукна на дърво)

# 33
  • Мнения: 270
Всичко зависи от качеството и кой е производителя.Турските чаши и чинии са под всякаква критика.Не в миялна а дори и с малко по твърда гъба да ги измиеш и се драскат.Докато със френските на Луминарк,нямам никакви проблеми,даже от магазина ми дадоха специално упътване за работа с миялна машина на кристалните продукти.

# 34
  • София
  • Мнения: 80
Моята миялна е Горение. Имам я от над 3 години и мия в нея всичко без тефлоновите съдове. Качествените съдове не се драскат. Надраскаха се единствено едни евтини чаши (от тези по 18 броя за 5-6 лева), когато ползвах Somat таблетки. Относно препаратите - дълго време ползвах Калгонит, но след това минах на Нит и Бингонит, които са по-евтини. И трите препарата мият еднакво. Таблетки Сомат естествено вече не купувам след надрасканите чаши.

# 35
  • България
  • Мнения: 430
Много Ви моля, тези които никога не са имали проблем с надраскването на съдовете, споделете каква марка е съдомиалната Ви, може би и това има значение!Благодаря!!!!!!!!!
Никога не съм имала такъв проблем. Имам миялна от 6 м., АEG FAVORITE. Мила съм  с Таблетки Калголит, АРО., прах NIT. Сега мия с прах Аро. Ползвам гланц ARO. Недоволна съм от прах NIT. Aro e марка на Метро. Мила съм и много стари чаши, разбирайте от 50-те години, не съм имала проблем. Моята миялна има специална програма за чаши. Мия чашите и на програма за съдове - 75 градуса, никакви проблеми. Просто се учудих, като видях темата.

# 36
  • Мнения: 22 861
Имам съдомиялна от три месеца,но нямам такъв проблем.Препарата,който използвам е Калгонит-гел.
Гелът е най-щадящ за приборите.Иначе сме съм СИМЕНС,имала съм Wirlpool и LG

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 13:43 от МамаДеси

# 37
  • София
  • Мнения: 4 493
Имам съдомиялна - СИМЕНС - не помня от кога, имах проблем с надраскването на стъклени чаши и имах чувството че помътняват /по скоро по-беляват/. Самото стъкло не е толкова прозрачно  Rolling Eyes,
а тогава изпробвах всички продукти за миене в съдомиална машина, които имаше по магазините. Тогава една приятелка ми каза, че просто предозирам препарата. Слагах толкова колкото е описано на опаковката на продукта /Като си купиш хапче - 4 в 1, колко да сложиш  newsm78/
Веднъж разрязах едното хапче и пробвах с половинка и  Hug - оттогава слагам половината от това което е описано на опаковката на препарата / при нормално замърсени съдове/. Пробвай те и Вие, сега не ми се драскат съдовете и вече не експериментирам с препарати - ползвам Калгонит с лимон 4 в 1 или 5 в 1.  Simple Smile

# 38
защо след като сложих соли в съдомиалната чиниите ми стават на петна след измиване

# 39
  • Мнения: 22 861
защо след като сложих соли в съдомиалната чиниите ми стават на петна след измиване
Какви соли?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Надрасква и още как!И не винаги зависи от праха,досега съм ползвала почти всички марки прах и таблетки.
На мен лично хич не ми пука и предпочитам да надрасква чашите отколкото ръцете ми.Чинии се купуват,но ръце не.И спокойствие си купуваш и време за себе си и за по-съществени неща от миенето на чинии.

 newsm10 И аз съм на този принцип, да драска колкото си ще. Grinning

И аз се подписвам тук!
Иначе съдомиялната ни е Неф, а таблетите - Аро! А имам и Луминарх надраскан, така че вече не си го слагам на сърце...

# 41
  • Мнения: 1 311
Аз винаги съм ползвала Сомат таблетки, сол и гланц и проблеми досега не съм забелязала. Само на един сервиз за кафе от Аркопал след петгодишно миене в миялната картинките избледняха. Веднъж си купих Калгонит, друга разлика освен в цената не забелязах.

Миялната е Конелияно, на 5 години и половина.

# 42
  • Мнения: 4 300
Малко без връзка май, но имам едни стъклени купи и съм забелязала че като ги извадя от миялната целите са надраскани - щото разбърквам вътре с вилица яйца, тесто и др. Като ги мия на ръка обаче не ми прави впечатление. Те пак са си същите надраскани купи, ама на...миенето на ръка не е толкова качествено като машинното.

За чашите не ми е правило впечатление, няма и да ми направи сигурно. Едни чаши, голяма работа.

# 43
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
... мия в нея всичко без тефлоновите съдове.

О, аз и тефлоновите съдове бухам вътре Peace
Съгласна съм с мнението, че се надраскват некачествените съдове.

Общи условия

Активация на акаунт