нещо като бучица под гърдичката на момиченце??

  • 1 008
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Не се предоверявайте на личните лекари за тези притеснения, ами се консултирайте с детски ендокринолог. говоря от личен опит.
на дъщеря ми са и подути гърдичките от раждането. педиатъра уж всеки месец ги следи, водих я и на още 2 да чуя и тяхното мнение, и според всички нещата бяха ОК. обаче тя стана на годинка, а аз все още напипвах тези "топченца". И си хванах детето та в София. Та се оказва, че не е толкова безобидно. Една от причините да тези топчета и подути гърдички е ранен пубертет или така нареченото "телархе". Пуснете един гугъл и четете (само че на БГ няма много инфо по въпроса  Rolling Eyes). Други причини може да са разни кистички по яйчниците, бъбреците, мозъка и т.н.
Не искам да ви плаша, момичета. Искам да ви обърна внимание да потърсите специалист, който да кажа дали това при вас е проблем или наистина е преходно състояние. И кърменето НЕ Е причина за това състояние, аз се успокоявах със същото, но ендокринолога при който ходим ми разби илюзиите.
Тази така наречена хормонална криза на новороденото е до 1-2 месец максимум, след това трябва да се търсят други причини.
Правят се редица изследвания, за да се открие точната причина и според нея се назначава подходящо лечение (в повечето случаи само се наблюдава детето, както е при нас).
Ако някой се интересува от повече инфо, нека ми пише, имам вече една година опит в това отношение ( за съжаление).

# 16
  • Мнения: 8 917
Ето така е дадено в книгата на Христо Михов:

http://snimka.bg/album.php?album_id=41672
страхотна си, много отзивчива   bouquet
не е видимо при нас, имам предвид, че само на напипване се усеща и е съвсем малко по-голямо от грахово зърно
а това, което си снимала как се води, опасно ли е или за нормално се смята Rolling Eyes

Ами според книгата това е нормално. Колкото до Гери - бяха съвсем леко подути и то около зърното, а не така.

# 17
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Ние имахме същия проблем като бяхме по-мънички . Педито ми каза да и правя компреси с реванол няколко дни за около 2-3 часа и така изчезнаха . Някоя от вас опитвала ли е с такива компреси ? Аз и ги правех вечер след баня и сутрин към 6 и ги махах . И на мен ми обясних , че е хормонална битка някаква . Слагах реванол на тампончета за сваляне на грим или на памуче и слагах една носна кърпа отгоре за да не цапам камизолките . Мами опитайте така и не се притенявайте . Желая ви късмет и дано се оправите по-бързо .

Общи условия

Активация на акаунт