Млечни продукти и кърмене?

  • 5 926
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Кърмещи мами, моля споделете! Четох в много статии, че млечните продукти са от т. нар. "забранени храни" по време на кърмене. Вие хапвате ли от тях или се ограничавате ( пр. кашкавал, сирене, кисело мляко)? Нашата бебка е на 10 дни и много искам да я пазя от колики и бих се съобразила с всякаква диета.

# 1
  • Мнения: 3 760
Здравей!
Честито бебенце!
Лично при нас всички млечни продукти докарваха зверски колики. Всички! Независимо от количеството.... Но при повечето мами няма проблем умерената консумация на извара, кашкавал, сирене и кисело мляко. За прясното мляко знам, че е от най-неподходящите храни за кърмачки и ако се консумира трябва да е до една чаша дневно.
Мисля, че е най-добре да пробваш. С малки количества млечна храна.
  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 630
При моята бебка, въпреки диетата която спазвах,  коликите не намаляваха. По едно време бях основно на картофи, моркови,пълнозърнест хляб и овесени ядки (никакви млечни продукти), но  Rolling Eyes тц.  Знам, че коликите може да се дължат на начина на хранене на майката, но при нас просто не беше това проблема.

# 3
  • Мнения: 664
Така се твърди за млечните продукти, но всичко си е  до дете. Дъщеря ми имаше страшно силни колики до края на шестия месец, които не се влияеха от строгата ми диета, всичко опитах вкл. диета без никакви млечни продукти. След като видях, че за две седмици ядене на соево кисело мляко няма промяна, включих млечни продукти, но от овче и козе мляко, не станаха по-силни коликите, то просто нямаше накъде по-силни. Чак след като коликите окончателно минаха се престраших да ползвам продукти от краве мляко. Така че, пробвай с умерени количества в началото и по метода на пробата и грешката сама ще видиш как е с твоето дете.

# 4
  • Мнения: 8 917
Кърмещи мами, моля споделете! Четох в много статии, че млечните продукти са от т. нар. "забранени храни" по време на кърмене. Вие хапвате ли от тях или се ограничавате ( пр. кашкавал, сирене, кисело мляко)? Нашата бебка е на 10 дни и много искам да я пазя от колики и бих се съобразила с всякаква диета.
Аз не знаех това и дори хапвах повече - нишо й нямаше Peace

# 5
  • Мнения: 185
Благодаря ви. Ще опитам и ще споделя и аз резултата!

# 6
  • Мнения: 5 391
хапвам доста млечни продукти Peace

# 7
  • Мнения: 801

аз хапвам доста млечни продукти...пробвах и без тях,но коликите са същите..........това е като с капките против колики.....помагат срещу притесненията на родителите,а иначе и с тях и безтях - все  си е тая

# 8
  • Мнения: 1 288
аз не съм забелязала млечните продукти да влияят на коликите. но ако прекаля с млякото, получава разстройство малката. сиренето го обожавам и не мога да го откажа, но съм ограничила киселото мляко и спряла прясното.
според мен на коликите повече влияят бобовите храни, зеле и въобще по-тежките храни.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 115
хапвам доста млечни продукти Peace
нищо й няма, но от споделеното от мамите,стигам до извода, че за всяко дете е индивидуално,така че пробвай и сама прецени.

# 10
  • Мнения: 922
Не съм се лишавала нито от мляко, нито от млечни продукти (дори не знаех, че е редно)... Това не се отрази по никакъв начин на Деничка...
Тя като цяло колики не е имала. Отдадох го на българския лактогонен чай, който пия (и досега). Съдържа копър и анасон (и други неща, де), които действат успокоително на детското стомахче
Успех Grinning

# 11
  • Мнения: 47 898
абе те млечните не се ли ограничават заради риска от алергии?аз поне заради алергията му не ги ям,а не заради колики newsm78

# 12
  • Мнения: 2 381
Всеки ден си хапвам сиренце, кашкавал, кисело мляко, прясно-понякога само.При нас коликите бяха слабо изразени.

# 13
  • Мнения: 1 559
   Почти не сме имали колики (пу пу), а сирене, кашкавал и кисело (понякога и прясно) краве мляко не съм спирала да ям Grinning Продуктите от краве мляко трябва да се избягват от мамите на дечица с АБКМ например. Реално винаги има някакъв,макар и нисък процент, риск детенцето да има нежелана реакция при употребата на млечни продукти от майката, но пък аз пробвах с малки количества, които постепенно увеличавах - не можех да си представя да не консумирам нищо от краве мляко дълго време.Колики си имат почти всички бебета, само някои бебета се влияят от мамината диета. Според мен пробвай да хапваш по 2 ч кисело или до 1 прясно краве мляко на ден. Ако имаш възможност, вземи си овче мляко или сирене. Аз каквото и количество мляко да ям, дребното няма проблеми, но пък няма гаранция,че всичко ще е наред и при вас, ако попрекаляваш с млечните. Хапвай по мъничко, постепенно може да увеличаваш количеството Wink

# 14
  • Мнения: 2 897
Аз също съм на мнение,че всяко детенце е индивидуално.Понеже съм алергична към прясното краве мляко,сметана,продукти с висока масленост и пр.,по съвет на специалист хапвах кисело-2%(за щастие с него нямам проблеми),сирене по малко,много рядко кашкавал..С цел да не затормозявам стомахчето на бебчо избягвам и доста от плодовете и зеленчуците,предизвикващи колики,газирани напитки,абе доста се ограничих Simple SmileВъпреки това не се разминахме с колики до към средата на втория месец.Общо взето за всяко бебче са неизбежни,особено в началото  Sad

За по-сигурно консумирай повече кисело отколкото прясно мляко,избягвай плодовете с власинки,пъпеш,ягодки,зеле,варивата...

Общи условия

Активация на акаунт