А можете ли да кърмите на тъмно?

  • 2 555
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 591
чета си аз тука - как хубаво сучели бебетата на тихо и тъмно(нощем де).
ние, не че не ядем много...ама мнооооооого...ама МНООООООООООГО нощем Embarassed, но напоследък почнахме да раздаваме едни усмивки в 4 сутринта след които следва 2 часа "буйстване" Twisted Evil рита, смее се, ръкомаха, вика ако не се надигна да му правя компания, дандуркам, посдкачаме, сядаме, ставаме и т.н......и то всичко добре, ама аз спя с мъжа си и другия си син в едно легло, което значи, че никой от нас не се наспива... Слагах и бебето отделно в легълце до нашето(да не го събуждаме като се местим) ама луднах, щото той яде основно нощем и е едно вземане връщане в леглото цяла нощ и пак в 4 сутринта е готов да играе  1crib и тамаааааааааан стане 6 и половина и благополучно е сукал 30 минути /МЪЛЧЕЙКИ/ и заспи дълбоко и всички ставаме да се ходи на училище, градини , работа... пък да не разправям репертоара на недоспалия баткото докато баламосваме бебо - то не бе вода, тоалетна , мляко, да му цедя кърма,  да яде и т.н. и т.н...

Та си мисля, ако гася лампата, дали може да го излъжа, че е заспал newsm78 и така както си спи да си яде и да не се разсънва?  преди си спеше много хубаво, а сега Cry Ама незнам как ще му оцеля устата и той гърдата като е тъмно newsm78 Пробвала съм преди /като нямаше една нощ ток/ и неможах да се справя та такото тича за фенерче. Не ни е силна нощната лампа, много е слаба светлинката, ама все силуети се виждат. Но пък като ти свикнат очите няма проблем да виждаш всичко.

Въобще приемам всякакви идеи за приспиване, които не включват "оставяне да се нареве", защото просто публиката е множко в леглото. Пък е малък за "спи мамо сега, спи" и тупкане по гръбчето - пробвах - ама той ми вика "УАААААААААААУуууууууууууууу" ухилен до ушите. и вряцането преминава в рев ако не стана да си играя с него.

# 1
  • Мнения: 3 760
Деси, направо ме уби  Joy
Аз на тъмно си кърмя - опипом...Ама се справяме. И през ум не ми минава (вече) да паля лампа - точно заради хилежите на дребната.
Не разбирам защо не се справяте  newsm78 Малкият не уцелва гърдата ли? Ама те повече с обоняние се ориентират...  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 097
ние в спалнята си имаме телевизор и преди да си легна го пускам - той ми е нощната лампа  Wink Peace
Просто нямаме все още нощна лампа, затова ползвам ТВ-то. Обаче ако се разбуди дребното при някое от храненията и трябва да го държа или разнасям - има кво да си гледам  Mr. Green
Ние също адем повече нощем ,отколкото през деня. Понякога заспивам исе будя, а той се е обслужил вече  Joy hahaha bowuu  chef Предполагам и на тъмно би намирам цицата  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 910
Деска и ние се храним на тъмно. дребчо въобще не ще да си спи в неговот легло, та май така ще си караме занапред. Отначало и аз пусках само ТВто за малко светлинка ама след 4 месеца стаж той сам си я уцелва Mr. Green аз само дигам блузата и държа да не му запуши нослето. може би не сте свикнали newsm78
що не си вземеш лампа с няколко степени на светене newsm78 друго не ми хрумва Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 670
През нощта кърмя и на тъмно, и на лампа. Зависи от ситуацията.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Деси, добре се посмях да написаното, макар че на тяб сигурно не ти е много до смях.

Странно ми прозвуча съмнението ти дали ще успеете да се нагласите на тъмно. На мен това никога не ми е било проблем, както са ти написали по-горе то бебето само си открива гърдата.
Опитайте все пак така, може и да е по-спокоен в тъмнината.

Не ти помогнах много, но искрено се надявам да намериш малко спокойствие, както и другите около теб.   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 242
Лелееееееее Деси ooooh! цирка у вас е пълен явно Joy. Смешно ми е, но ти и съчувствам и стискам палци да започне да спи повечко дребчо, за да си починете всички.
 Като беше новородена и до към 3-я месец на Ива бяхме в квартира на 3 етаж и нощем уличните лампи светеха право в стаята та нямаше как да е съвсем тъмно. Отдавна сме на високо и стаята е пълен мрак, нямаме проблеми с наместването или нацелването и се спи добре. Мисля си, че ако бебчето не вижда нищо като се събуди няма и да се заиграва и бързо бързо ще засуче и ще си продължи съня Thinking или поне се надявам да стане така.

# 7
  • Мнения: 2 804
Аз определено немога, защото в момента в който ми изпусне зърното всичко става в мляко ,а ако и пряска в очите се  плаши.

Аз и двете щерки съм ги свикнала да спят независимо дали има запалена лампа или не ,дали има шум или тишина и съм си добре само дето отиваме да спиме към 1 та и на мен не че ми остава да спя много.

Направи фуния от весник и покрии лампата ,но весника да не упира крушката че ще се запали .

Това е моя вариант. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 467
Мога  Mr. Green Кърмя, та пушек се вдига. С беба спим заедно и вечер се "самообслужва" . Незнам по мирис ли, по какво,ама си я нацелва без проблеми.
Мушкай и бебче в леглото, две дупки на тениската и блажен сън  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 4 127
Ние се кърмим на светлината от другата стая. Ако запаля лампата, след като се насуче се ококорва. И поне 2 часа се приспиваме. Макар, че синът ми е по-малък и не се смее. Просто седи и си гледа и като тръгна да го слагам в креватчето започва да реве. И пречи на баткото и на мъжът ми да спят.
Може да пробваш да засуче на лампа и после да помолиш съпруга ти или по-голямото дете да загаси лампата. Така докато се кърмите може да заспи.

# 10
  • Мнения: 1 735
Ние се кърмим на светлината от другата стая. Ако запаля лампата, след като се насуче се ококорва. И поне 2 часа се приспиваме. Макар, че синът ми е по-малък и не се смее. Просто седи и си гледа и като тръгна да го слагам в креватчето започва да реве. И пречи на баткото и на мъжът ми да спят.
Може да пробваш да засуче на лампа и после да помолиш съпруга ти или по-голямото дете да загаси лампата. Така докато се кърмите може да заспи.
А,Точно така правехме ние ,докато не свикнах с тъмнината.  Peace
Запалвам си лампата в коридора ,нагласям се с бебчето,и в момента в който засучe,мъжът ми изгася лампата. Grinning
Съвсем в началото ,оставях лампата от кенефа да свети ,а тя свети едва ,едва ,когато се прикрехне вратата. Но после Мила започна да се буди дори и от тази слаба светлина ,затова вече оставям пълен мрак ,иначе няма спасение.  Peace

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 12:04 от infinity

# 11
  • Мнения: 3 447
Ще си намери гърдата без проблем, според мен - те се ориентират като прилепи Mr. Green Ние спим на тъмно още от първия ден в къщи, не е имало проблеми с намирането, а и от улицата прониква все пак някаква светлина. Няколко пъти съм оставяла нощна лампа, след като го приспя, но тогава след събуждане се разсънва и ококорва. А на тъмно си е ок - събужда се, суче и заспива веднага.

# 12
  • Мнения: 35 891
на светло /на лампа имам предвид/ заспива мнооого трудно и кърменето вечер е само на тъмно и на светлината на отсрещния блок Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 614
Без проблем се кърмим на тъмно! Тя сама си "надушва" гърдата и успява, ако ще и надолу с главата да е!
Но и светлината не и пречи, защото допреди месец спяхме на светната нощно лампа.
Деси, дано скоро намерите вашия вариант, за да се наспите всички!

# 14
  • Мнения: 272
Аз мога да кажа, че това е само период, през който и ние минахме и нищо не помагаше освен да си играем. Всичко отшумя от само себе си за около 2 седмици, но наистина е доста изтощително.

Общи условия

Активация на акаунт