Нова лятна седмичка започва! (5.06-11.06)

  • 3 787
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 612
Здравейте момичета!
Отдавна не съм пускала седмичната темичка!
Дано е пълна с положителни емоции!
На вън е прекрасен ден!

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравейте и от мен.Дано през тази седмица има много усмивки и положителни емоции. Grinning Весела и успешна седмица на всички.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 612
О Пета!
Как си?
На последък не съм те чувала!
Пиши ми на лични как си и какво става с теб!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 997
Добро утро, знаех си, че нещо хубаво е станало докато ме нямаше във форума миналата седмица, честито, КайРен – желая ти лека бременност и най-сладкото и здраво бебче!
И аз миналата седмица разбрах, че една приятелка без да го планува е забременяла за втори път – първият бебок е на година и нещо! Тя каза скоро, че и закъснява, но аз нали съм си на вълна “проблеми”, реших, че нещо след раждането, цикълът си е загубил редовността! А то – каква по-хубава причина от това -)


# 4
  • София
  • Мнения: 4 273
И от мен успешна седмичка на всички!
Аз си мислех, че бързо ще ми отшумят болките, но пъпът страшно ме боли, а и вечер вдигам някаква ниска температура 37,2-37,3. Утре ще ми махат конците и като си го представя, направо ми се Sick
На вас желая само положителни емоции и никакви болки /физически и душевни/

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Утре ще ми махат конците и като си го представя, направо ми се Sick
Lea, не се притеснявай за конците-няма нищо страшно, не боли.Ама виж тази температура....кажи на лекаря си, може и да е нормално, не знам.....но все пак.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 273
Пета, докторът ме успокои, че е нормално след хирургическа интервенция да вдигам ниска температура, важното е да не е над 38 градуса. Кажи с теб какво става?
Голди, виждам, че четеш Wink Много ти благодаря за посещението в болницата Hug Вдъхна ми сили и кураж  bouquet

# 7
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Lea, щом док. е казал че няма проблем значи е така.Хайде възстановявай се бързичкоооо и след 3 месеца пак на бебешкия фронт.Ще бъдем заедно, значи Laughing.Ми какво да става с мен-нищо.Дойде ми нормалния мензис след кюретажа, сега смятам да досадя малко на док. да видим какво ще правим в бъдеще, но мисля да си почина лятото и да поживея..... Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 612
lea пожелавам ти безболезнено махане на конците. Не се притеснявай не боли. А за температурата ако продължи още по-добре питай пак док. Едва ли е сериозно, ама все пак...
Весел ден на всички!

# 9
  • Мнения: 553
Лея, стискам ти палци за бързо възстановяване и безболезнено махане на конците  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
И дано след 3 месеца да се похвалиш най-сетне с  EFP  Praynig Praynig Praynig

Дани миличка, не се отчайвай  Hug Всеки случй е сам за себе си и това, че при тази жена пак не се е получило, не значи че и при теб ще е така. Стискам ти палци много скоро да си оптимист  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Колкото до това, че като се бори човек, винаги успява, това важи за нещата, които зависят от нас. За съжаление в бебеправенто много неща зависят от природата, Бог или както искате го наречете. И мен постоянно ме тормози мисълта, че ако не може да стане, аз не мога с нищо да променя това  Sad. Но надеждата умира последна, така че ставам и продължавам напред  Simple Smile

Лали, съжалявам за кистата  Sad. До този месец да я пребориш най-сетне  Praynig

При мен нещата пак са сложни. Фоликулите не се пукат. Вчера правихме второ инсе и според док снощи трябва да са се пукнали. Правих коремни преси цяла вечер, та сега съм с мускулна треска. По обед съм пак на преглед и дано вече да са се спукали  Praynig Вече няма сили да се ядосвам  Sad

Успешна седмичка на всички   bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета. Hug
Успешна  и приятна седмица ви пожелавам.
lea не се притеснявай и мен доста време ме наболяваше пъпа - ще мине. От там вкарват камерата и дупката е по - голяма, пък и мястото е малко "засукано" Laughing. Споко, така е.
За температурата ако е ниска е нормално да я имаш няколко дни след лапарото.
Като ти махат конците - говори със Стаменов все пак.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
pkoprinkova    newsm10 newsm10 newsm10

# 12
  • Varna
  • Мнения: 1 094
По обед съм пак на преглед и дано вече да са се спукали  Praynig
Даноооо newsm17 и после да пишеш.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
 pkoprinkova , стискам ти палци да са се пукнали фоликулите! Пиши после!
Тини, мерси за успокоителните думи!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Леа, явно съм голяяям заплес, след като съм изтървала, че са ти правили лапаро  Embarassed Ама сега ще прочета назад какво е станало.

За температурата - споко, от конците е!
Като ме оперираха лятото и аз имах такава и се бях шашнала яко да не става някакво възпаление. Вече ме бяха изписали и трябваше след 4 дни да ходя за конеца. Звънях по тел. в болницата да ги питам какво да правя, те ме питаха свален ли е конеца, аз - не е. Ами от него е, няма страшно. Да не говорим, че ден-два преди да го махнат вече яко ме опъваше и сърбеше. Като го махнаха температурата изчезна още на същия ден  Simple Smile И изобщо не ме болеше, а се бях подготвила да стискам зъби (не ми свалят конец за първи път). Усетих само как го издърпаха, а ти говоря за конец дълъг 10-на см!
Успех!

# 15
  • Мнения: 1 320
Лали,
много, много съжалявам за неспуканите фоликули. Но в никакъв случай не си мисли тези неща-рано или късно всички ще имаме деца.

Леа,
аз също имах малко температура след лапарото. Махането на конците не боли, не се притеснявай.

Копринкова,
стискам палци.

Както и на всички останали, де!

# 16
  • Мнения: 1 029
Леичка, наистина конците се махат безболезнено.Вярвам, че след три месеца ще ни изненадаш, успех!

пкопринкова, благодаря, както все по-често се замислям и доста момичета го казват...важното е да имаме деца и да бъдем родители.
Може би ни трябва просто време за да го осъзнаем, че това е много повече, отколкото да не остане никой след теб и да продължаваш да страдаш години, мислейки и броейки се всеки ден...
Май наистина вече започвам да приемам нещата по-спокойно, знаейки, че ще бъда страхотна майка и без биологично дете.

Успех, пкопринкова!Дано са се спукали!!! Praynig
Лали, пиши как ще действате нататък.
Стискам палци на всички и хубава седмичка ви желая!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 329
Лейчка,
страшно се притеснявах за теб, но се радвам че всичко е минало успешно. Поне сте намерили причината за неставането и сега ще действате в тази посока. Дано лятото мине по-бързо за теб и скоро се похвалиш. Стискам ти палци и те гушвам. Моля те, прати ми тела си на лични, че отдавна искам да го имам Mr. Green

Даниданче,
миличка - не се отчайвай. Нали наеш че надеждата умира последна. Моля те, не се предавай. нека усмивката не слиза от лицето ти. А ти - това го умееш доста добре Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 029
Дари, благодаря и на теб, но не сте ме разбрали правилно.Аз не се отчайвам...просто започвам да приемам по-спокойно реалността и даже като че ли се успокоявам по този начин, че един ден мечтата ми ще се сбъдне, дори да не съм родила децата си.Някак вече не ми се струва толкова страшно това.
А ти как си?Докъде стигнахте?
Хубав ден на всички! Wink

# 19
  • Мнения: 957
успешна седмичка, момичета!
Тук е такъв студ, че съм си пуснала печката дори. Вън е към 12/13 градуса и се скъса да вали тия дни. Много, много депресиращо!
При мен нищо интересно. Реших да изчакам да мине лятото и ако не стане до тогава- инсеминации, стимулации и каквото там трябва още.

Исках да ви питам при вас М колко време продължава и колко от дните е интензивен. При мен се получава следното- 1ви ден нормално до силно кървене, 2ри ден много обилно, тогава пада и лигавицата, 3ти ден слабо, понякога съвсем слабо, само цапащо (кафяво на цвят) и толкова. Рядко М  ми трае повече от 3 дни а ако продължи 4 само зацапва бельото ми и е кафевеникаво. Това не е ли много кратък цикъл? Как мислите?

И още нещо се чудя - има ли някакво обяснение, когато БТ е постоянна( искам да кажа, че се задържа еднаква през отделните фази на цикъла, напр. почти всяка сутрин 37,1 през повечето дни след ову)

# 20
  • Мнения: 547
Здравей Елфльо!Аз сигурно бия рекорда по кратък цикъл.Цикъла преди операцията имах една капка жълто-кафява на цвят.Този месец две кафеви капки.Изприщих се от страх да не е станала киста,въпреки че пия противозачатъчни и днес бях на преглед.Оказа се че двете капки са си цикъл и днес на 5 ден от новия имам фоликул 13.5 мм и мат. лигавица 5.4 мм.Направо ме е яд че от тази вечер пак сън противозачатъчни,но няма как.Страх ме е да не стане киста и ендометриозата да се завърне,нали от РЗОК не ми приеха док. и се "лекувам" с противозачатъчни.Куриоза е че последните 5 дни от приема на противозач. имах по-засилено кафяво цапане отколкото така наречената менстр.Док. каза че било някакво функц. смущение,но преди кистата не съм имала нищо такова.Като си спомня какъв редовен цикъл имах..

# 21
  • София
  • Мнения: 4 273
Здравейте момичета Grinning
Днес ми махнаха конците. Не болеше, но си беше доста неприятно Confused Диферелина сигурно утре ще ми го бият, защото Стаменов беше на операция и след обяд ще говоря с него за инжекцията. За днес преживяването с конците си ми стига Embarassed Утре може и инжекцийка...
Dji-djo , много е гадно, че така ти се е объркал цикъла. И все едно ли е да вземаш противозачатъчни и лекарства от рода на Золадекс или Диферелин newsm78 Разликата в цените е огромна...
elfljo , мисля, че 3 дни цикъл си е съвсем нормален. И аз преди бях с такъв. Но май от ендометриозата ми се увеличи на 5 дни.
danidan , хубаво е, че не се отчайваш! И аз се научих да приемам нещата по-философски и да съм по-търпелива. А ти ще си прекрасна майка Hug

# 22
  • Мнения: 2 120
elfljo, цикъл от 3 дни си е нормален. Аз съм с такъв от както се помня - силен 1 и 2 ден и трети ден по-слабо, 4 ден само много малко зацапване.

# 23
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Ех, момичета, в неделя бях толкова щастлива, защото видях, макар и след 30-40 мин. бледа втора чертичка, а днес ми се плаче с глас. Бях на лекар (препоръча ми я ELIMI-много съм доволна и   love001) и д ми каза, че лекарят, който ми е лекувал кондиломите си е оставил ръцете - само ме гореше и нищо. сега са стигнали до шийката на матката, а освен това имам ужасна анаеробна инфекция и някакви изменения по шийката. Лекарката иска да направим биопсия, но след като излекуваме инфекцията и кондиломите. Ще се гръмна. каза, че не е хубаво да се забременява, когато има подобни проблеми. Мамка му, ще го убия този лекар. Каза, че това течение си е нормално bash. Днешният ден направо ми се стовари отгоре! Ужас!!!

# 24
  • Мнения: 553
Ето ме и мен най-сетне  Simple Smile
Вчера фоликулите още не се бяха спукали. Направо не бях на себе си от притеснение, та чак не ми се връщаше на работа  Sad
Днес потретихме инсето. Единият фоликул се беше спукал най-сетне, а другият явно няма да се спука, казаха ми че лутеинизирал. Сега започва голямото чакане. А съм толкова уморена от емоции тези дни, че ми е все едно какво ще стане  ooooh!

Успех на всички и благодаря за стиснатите палци  Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 381
...... казаха ми че лутеинизирал.

pkoprinkova, какво означава това? Беше ли фоликула достигнал 18 мм?

Спокойно чакане и хубав резултат накрая ти желая Simple Smile

# 26
  • Мнения: 553
...... казаха ми че лутеинизирал.

pkoprinkova, какво означава това? Беше ли фоликула достигнал 18 мм?

Спокойно чакане и хубав резултат накрая ти желая Simple Smile
Благодаря Ники  Hug
Ами обясниха ми, че не може да се очаква от този фоликул яйцеклетка. Иначе и на мен не ми е много ясно в подробности. А фоликулът си беше 20 мм днес.

# 27
  • Мнения: 856
...... казаха ми че лутеинизирал.

pkoprinkova, какво означава това? Беше ли фоликула достигнал 18 мм?

Спокойно чакане и хубав резултат накрая ти желая Simple Smile
Благодаря Ники  Hug
Ами обясниха ми, че не може да се очаква от този фоликул яйцеклетка. Иначе и на мен не ми е много ясно в подробности. А фоликулът си беше 20 мм днес.


Значи, че фоликула е претърпял обратно развитие и няма да се спука.
Петя, колко големи бяха фоликулите, когато ти сложиха прегнила и колко единици? Имам предвид фоликула, който се е спукал и другия, който е лутеинизирал.
Стискам палци след негативните емоции от инсетата, накрая все пак резултата да е положителен  Hug

# 28
  • Мнения: 2 381
Това си помислих, но как са разбрали, че 20 мм фоликул търпи обратно развитие. Хормоните ли показват това? Или фоликула е бил по- голям и е намалил размера си? (не ми се смейте само Embarassed)

# 29
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
pkoprinkova, стискам палци за теб! Дано ти се усмихне щастието  ylinfant!!!

# 30
  • Мнения: 415
И все едно ли е да вземаш противозачатъчни и лекарства от рода на Золадекс или Диферелин newsm78 Разликата в цените е огромна...
Съвсем не е еднакво. Противозачатъчните подтискат дейността на яйчниците, а Диферелина и Золадекса направо си те вкарват в критическата. С тях изобщо нямаш цикъл. Ендометриозата, най-общо казано, представлява клетки с маточна структура, които са се разпространили по останалите органи в малкия таз. Тези клетки имат функцията всеки месец да "менструират" /как глупаво звучи  Mr. Green/. 
Най-доброто лечение след операция от ендометриоза е - бременност  Laughing

# 31
  • Мнения: 856
Това си помислих, но как са разбрали, че 20 мм фоликул търпи обратно развитие. Хормоните ли показват това? Или фоликула е бил по- голям и е намалил размера си? (не ми се смейте само Embarassed)
Намалява по размер и се *сбръчква*.

# 32
  • Мнения: 2 381
Благодаря Simple Smile

# 33
  • Varna
  • Мнения: 1 094
pkoprinkovafingerscrossed

# 34
  • София
  • Мнения: 4 273
pkoprinkova , желая ти успех! Наистина е много изтощително това следене на фоликули, надежди, въпроси, съмнения...Но и един фоликул е достатъчен да стане чудото Grinning
jazzybaby , чела съм много за ендометриозата и знам какво представлява. Друго се чудя. При мен ендометриозата е изгорена. Защо са ми въпреки всичко инжекции?
iramira , дано си намериш кадърен лекар и скоро всички неприятности да останат зад гърба ти!

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:30 от lea

# 35
  • Мнения: 115
момичета, аз съм на път да зарежа всичко, да му тегля една майна на този ежемесечен тормоз, да попия малко розови хапчета за настроение и да се опитам да се върна към някакъв нормален живот, в който "лутеинизира" не би трябвало да ми говори нищо.
Много се изморих - от чакане на овулация, от чакане пред кабинети, от чакане на мъжа ми след полунощ, за да не изтървем заветния ден. Ако излекуваме една диагноза, идва следващата - къде лоша, къде досадна. Около мен всички са бременни или току що родили. Вече не мога да им се зарадвам истински; някъде дълбоко в мен една грозна завист цвърчи и ми криви усмивката.
Минах и етапа на самообвинението, когато си мислех, че явно така съм си го заслужила. Страдах и се разкъсвах вътрешно, че направих един аборт по желание преди много години, пресмятах колко голямо щеше да бъде детето сега...Без да отчитам реалните причини, довели до това решение, разбира се.
Улавям се, че от няколко месеца емоционално съм  зарязала моето си истинско, голямо, много добро и умно дете, за да тичам след една химера...

Стига вече! Това е едно своеобразно сбогуване с всички тук, от които научих толкова много. Пожелавам ви от все сърце да ви стигнат силите, търпението и надеждата, за да заченете и родите здрави и палави бебета. Особено на лали, дара, леа и всички ветерани тук.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 273
Ееех, Ланфиър! И аз съм минала през твоя етап. Зарязвала съм всичко за по няколко месеца и после пак съм почвала....Щом така мислиш, че ще е най-добре - зарежи всичко и се радвай на живота и на това, което имаш. А пък може точно откъсването от всичко да ти поднесе приятна изненада. Ако не - здраве да е. И аз съм решила след 3-те месеца лечение повече нищо да не правя - нито инсеминации, нито стимулации. И на мен ми идва нагорно висенето пред кабинети, очакването, надеждата. Всичко това изтощава...И все пак ние си имаме по едно детенце, което да ни е утеха.
Моля се за тези, които още не са станали майки много скоро да усетят тази невероятна тръпка Praynig А пък за нас, тези с 1 дете, каквото Бог е отредил. Понякога даже ми се струва егоистично толкова много да искам второ дете, а пък какво ли в душите на тези, които си нямат...Ох, отплеснах се много...Прегръдки, Ланфиър Hug Бъди щастлива!

# 37
  • Мнения: 553
Благодаря за палците момичета  Hug
Ами каквото е писано, това ще стане. Вече нямам сили да се ядосвам.  Sad Не искам и да се надявам много, защото после боли повече. А и с тези съмнения за полип не знам дали шансът е голям  Confused.
На въпроса за фоликулите: бяха два, 25 и 20 мм прединия ден преди инсето. В деня на инсето единят беше спукан, но още не бил се изцедила напълно и бил 12 мм, а другият беше 20 мм. Не знам дали спукания е бил този от 25 мм, а другият си е същия или пък се е спукал този от 20 мм, а другият се е свил. Но това май не може да се разбере  Rolling Eyes
Само дано да не стане киста от този неспука фоликул  Praynig, че това са ми най-страшните опасения  Sad.
И аз като lanfear все си мисля, че това е за последно и все не намирам сили да се откажа на следващия цикъл. Но след тези емоции този месец съм се замислила сериозно и вероятно поне през лятото ще си почина. То сигурно и клиниката ще почива, та искам или не и аз с нея  Wink.
Успех на всички  Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 740
Като прочета такъв постинг като на Ланфеър и сърцето ми направо замира от мъка. Желая ти много щастие, мила!!!

А аз днес очаквам контролните резултати за хламидията. Така ме е страх от това, което ще видя на листчето - как се лекува нещо, което няма симптоми?...Много съм объркана, много уплашена и вече малко си поплаках от безсилие....

Да не ви кажа колко ми е синя ръката от вземането на кръв - колегите ми се уплашиха, като ме видяха Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм решила след инвитрото да прекратя с лекарите... Единствено, ако случайно направя много и добри яйцеклетки ще си помисля.
Някой от пациентките на Владимиров знае ли дали ще е в отпуск юни/юли и дали клиниката работи през август. Както някои знаят, на два пъти ми се отлага инвитрото. Док каза, евентуално да се подготвя, че следващия цикъл пак ще пропуснем т.к. може би ще излезе в отпуск. Каза, че в такъв случай отивам за наесен, което после си го преведох, като "клиниката няма да работи през август", но не попитах.
lea, съжалявам за ендометриозата, но съм сигурна, че са я изгорили гадината.
pkoprinkova , сега си почивай и не го мисли. Пък нали знаеш, че е най-вече Божа работа.
Simma , стискам палци за добри резултати.
Ама много сме се разкиснали днес... Я горе главата! За колко форумски бебечета се чу тия дни!

Накой знае ли, ако с мервалона не спукам кистата, какво следва?

# 40
  • Мнения: 1 320
Рано или късно всеки се уморява.
Всеки сам решава как да се "спаси"
Аз лично се изнервям, когато не правя нищо.
Но и аз съм си почивала. А дългото чакане учи на търпение. За себе си знам, че ще се боря до дупка, каквото и да ми струва това.

Ланфеър, успех!
Всички ще станем мами, щом го искаме.

Леа, инжекциите се слагат, за да не се получи рецидив.

# 41
  • Мнения: 3 376
Здравейте и от мен, завърналата се от обучение! Съжалявам, че тук тази седмица започва по-тъжно от предната, но в живота не може всичко да е цветя и рози.

ПКопринкова, дано въпреки всичко този фоликул се окаже твоят шанс, а не някоя гадост Tired

Сима, желая ти да получиш отличен резултат на листчето! Да компенсира за насинената ръка Laughing

Леа, на теб по-бързо възстановяване от лапарото! Верно, че е лека операцийка, но си е съвсем сериозна интервенция. А това горене на ендометриозата, хмм, със сигурност е предизвикало реакция в организма ти. Не се притеснявай, всичко ще мине скоро Peace А за лекарствата, които ти е предписал Стаменов, мисля, че е като превантивна мярка срещу рецидив, а и да е сигурен, че абсолютно всякаква ендометриална тъкан ще изгори. Не е шега работа това, трябва да се вземат адекватни мерки.

Ланфиър, това, през което минаваме ние, наистина е едно ежедневно изтощаване на емоции, психика и дори физика. Тези крайности в настроенията, които предизвиква очакването и надеждата и последващото разочарование, действат пагубно... Почини си от всичко, щом имаш нужда, ако искаш и за винаги се откажи от него... Както казва Леа, може и да те споходи изненадка точно сега, понякога да се откъснем от напрежението е всичко, от което се нуждаем Wink Прегръщам те Hug

Дано не съм пропуснала някой. Всъщност, виждам, че пишете, че Лали имала киста, а не мога да намеря такъв постинг Embarassed Лали, съжалявам, ако онзи фоликул се е развил така. Желая ти възможно най-бързо да се отървеш от него!

# 42
  • София
  • Мнения: 4 273
Здравейте отново! Боднаха ми дупето с една дебела игла и сега болиии, и е схванато сякаш...Важното е, чепървата инжекция Диферелин ми е бита Grinning Остават още 2.
Симма, дано резултатът за хламидии да е отрицателен Praynig
Аз утре ще правя пълна кръвна картина, заради температурата, която вдигам и защото се чувствам супер отпаднала и неадекватна Tired, а действието на упойката трябва отдавна да е минало. Sad

# 43
  • Мнения: 1 029
Всеки има такива моменти,Ланфиър и няма нищо лошо в това да си почине човек.
Важното е да търсим начини да се зареждаме с положителна енергия, защото каквито и проблеми да има всеки, не може да не живее само мислейки за проблемите.
Желая ти да намериш твоят начин и скоро да дойде и твоят момент на изненадващо щастие!  bouquet
Сима, желая ти хубави резултати, както пише Гризка-да компенсират!Успех! Praynig
Пкопринкова, на теб също!Стискам палци вече да ни зарадваш! Praynig
Гризчо, браво за презентациите...май ще преодолееш страха ми се струва! Peace
Лали, няма ли да предприемете следваща стъпка вече...тъжно ми е, че получаваш тези кисти през месец... newsm78
Лекси и аз се чудех за Владимиров.Иначе аз мисля, че ще се спука кистата, защото Марвелон-а е добро лекарство за кисти, няма начин.Дано! Wink
Леа, надявам се, че това е просто реакция на организма. Wink
Успех на всички!
Кой друг ще ходи в Плевен?
А някой ще пусне ли темичка за среща към 20-ти?

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Да, днес е малко тъжно тук май Crossing Arms
Ланфиър, мисля че повечето момичета знаят какво ти е в момента, защото не веднъж са минали през подобни равносметки. И не веднъж са "слагали край" . Всеки сам решава как да продължи . Почини си - мисля, че  в момента имаш нужда точно от това.
Каквото и да решиш -сигурна съм че ще е най-доброто за теб и ние ще те подкрепим.Успех мила Hug

pkoprinkova не се притеснявай. Вече си направила каквото трябва.
Сега ти трябват само сили и търпрние да дочакаш резултата. Продължавам да ти стискам палци поне още две седмици newsm10 newsm10 newsm10.
Дано сте успели Praynig Praynig Praynig
А що се отнася до клиниката на Стаменов, каза ми че целия юли месец е тук /отложихме инсето за юли/, най вероятно ще почиват август - поне миналата година беше така.
На всички ви пожелавам хубав  ден и повече положителни емоции  bouquet

# 45
  • Мнения: 2 381
След спор с едно момиче преди известно време, започнах да си задавам въпроса "С какво факта, че се интересувам от проблема си, ми помага да го разреша? Не е ли по- лесно да вярваш на доктора си и понеже не му мислиш много- много не се вкарваш емоционално сам в задънена улица, когато нещата не вървят по план?"

Ще се боря до дупка и ще направя всичко, което е по силите ми. Вярвам, че успея, но знанията понякога не ми помагат да се оттърся от емоцията. А тя е по- силна от разума ми.


Ланфиър успех, каквото и да си решила   bouquet

пкопринкова- не го мисли вече, каквото е станало е станало. Почвай с прогестерона и на 19 ще се рабере Wink

# 46
  • Мнения: 553
Благодаря ви Тини и Ники  Hug

Ники, аз смятам, че всяка интелигентна жена трябва да се интересува от проблема си. Вярно е, че сама не можеш да го разрешиш, но знанието ще ти помогне да вземеш най-правилното решение. И не съм съгласна, че просто трябва сляпо да вярваш на доктора си. Да, доверието в лекуващия те лекар е от голямо значение, но аз лично си го градя и на база моите знания за проблема. Първата лекарка, от която избягах действаше именно така "довери ми се и не питай". Може и да е била добра, но аз не можах да й се доверя именно защото очакваше от мен да си пия лекарствата без да мисля, на принципа "щом лекар го е предписал, значи помага". Вярно е, че има много добри лекари, но съвсем не всички са такива за съжаление. А това понякога го разбираме на наш гръб, с цената на здравето си или със загуба на време. Затова мисля, че приятелката ти не е права.
Има и една мисъл "който трупа знания, трупа и печал". Та в този смисъл сигурно с прекомерното ни интересуване от всичко, което може да ни има (а може и при нас да го няма като проблем) ни натоварва, но пък и пълното невежество по въпроса не помага според мен.

# 47
  • Мнения: 2 381
ок съгласна съм, че на наш гръб експерименти не е добре да се правят, обаче като знам, че фоликула трябва да е поне 18 мм, вървя към болницата и се надявам това да чуя. И ако не е така, почвам да го мисля ден след ден.
И това също -
хормони - в норма;
спермограма- много добра;
тръби - проходими;
абе всичко е на 6, ама бебе повече от година няма....

И оттук натаък почват експериментите, до налучкване на проблема...АКО се открие, при това понякога съвсем случайно.

# 48
  • Мнения: 740
Благодаря на всички за стиснатите палци!
Аз обаче пак съм в задънена улица и още по-уплашена отвсякога. IgG-16.5 /старо 18,2/, IgA-7.5
Чух се с лекаря - предстои ми цветна снимка:(
Личната ми беше казала, че при тези изследвания се следи дали показателя пада или се качва, не се очаква да стигне или падне под граничната стойност.
Но от друга страна, аз от хламидия не съм лекувана / понеже никога не ми е изследвана /, което ще рече че старата инфекция може да е направила големи поразии.
Четох преди месец постинг на момиче с почти моите резултати, при което резултата беше две запушени тръби и възпаление на малкия таз.
Знам, че за всеки  е индивидуално, но така се треса от страх ...разбирате ме

# 49
  • Варна
  • Мнения: 841
Леа, какво четат моите очи #Crazy, не мога да повярвам , и ти ли бе мила с ендометриоза, ами не знам какво да кажа вече #Cussing out Sick ....................
Ако искаш следващия път пробвай с инжекцията в корема, може да не ти се вярва, ама боли по-малко, поне при мен беше така. Колкото до страничните "екстри", очаквай топли вълни  малко след втората инжекция, ще продължат до 1 месец след третата и ще отшумят. Вярно гадно е , но се изтърпява ( я си представи 7 месеца нон стоп "екваториални жеги" Mr. Green, визирам себе си) какво друго да ти кажа, освен че се надявам поне при теб после нещата да потръгнат Hug Praynig

Извинявам се , ако съм пренебрегнала някой, ама направо ме втрещи тази новина
Късмет на всички ви Hug  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 4 273
Тъй, тъй  Миленче Wink Правилно четеш - имам си вече диагноза - ендометриоза. А с теб какво става? Отдавна не си писала? Почиваш ли си?
Simma , кога ти е цветната снимка? Моля те, успокой се! И това, че на някакво момиче са се запушили тръбите, не значи, че и при теб ще е така. А на всичко отгоре не може 100% да се вярва на резултатите на цветната снимка. Когато на мен ми правиха, ми казаха, че лявата тръба е много нагъната. А при лапарото се установи, че не е нагъната, права си е. По време на снимката се нагънала от спазъм, вследствие на силната болка. Така че, не си внушавай нищо предварително Naughty

# 51
  • Мнения: 415
Леа, ендометриозата е голяма гад и много обича да рецидивира. При липса на менструация обаче тези клетки /ендометриозните/ нямат от какво да се "хранят". Та това е целта и на Диферелина.
За съжаление ще ти кажа, че мен дупето си ме болеше след инжекция доста дълго време. Та чак се схващах  Sad И страничните ефекти са гадни  Sad, но се преживява и се забравя  Wink
Добре че само три месеца ще си на Диферелин, аз шест отнесох  Mr. Green
Трябва да кажа, че има момичета, които доста по-добре понесоха лечението  Grinning Надявам се ти да си сред тях.
  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 4 273
Идвам с добри новини Grinning Сутринта давах кръв за пълна кръвна картина, СУЕ и не знам какво още и всички изследвания са ми ОК! И хемоглобинът ми  е в норма. А се тревожех, че съм много отпаднала и вдигам температура. Оказа се, че не е имало за какво. Днес и температура нямам, и дупето ме боли по-малко....направо съм си щастлива!
Хайде оттук нататък да потекат добрите новини....Повличам крак Wink

# 53
  • Мнения: 1 329
Здравейте девойки - французойки,


Лея
, радвам се многооооооооооо за хубавите новинки...
Вярно е че ендометриозата трудно се лекува, но дано при теб нещата отминат за 3 месеца.


pkoprinkova
  стис на палците Peace

# 54
  • Мнения: 553
Лея, браво за хубавите новини! Стискам ти палци след 3 месеца да я няма гадната ендометриоза и да се похвалиш вече с  EFP  Praynig

Дарилка, благодаря за палците  Hug

Аз сега се опитвам да не мисля за резултата след две седмици, но нещо хич не ми се удава  Confused. Изчетох всичко, което намерих за полипите и вече се подготвям за мисълта, че следващото, което ми предстои е хистероскопията  Confused.

# 55
  • Мнения: 415
Браво Леа, много се радвам за тебе  smile3501
Казват, че след лечение на ендометриоза е много вероятна бременност  fingerscrossed
Бързо да се похвалиш след лечението  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 4 273
Джази, аз пък знам, че най-доброто лечение за ендометриозата е бременността Wink Е, остават само 2 инжекции, а нататък ще видим дали съм късметлийка. Какво всички ми казвате "браво", все едно съм забременяла Crazy А аз съм едва в началото на лечението. Нищо де, хубаво ми е настроението, дано поне малко да успея да го предам и на вас!!! Hug

# 57
  • Мнения: 740
Леа, и аз ти стискам палци и се моля за добрия резултат  newsm17

# 58
  • Мнения: 529
Мацки, честит ви  smile3558. Аз днес мисля да си тръгна по-рано от работа и да ходя по магазините,  че нещо имам нужда от разведряване.  af
И ако някой знае кой е измислил тестовете с по една чертичка, да ми каже, за да го  #2gunfire #Sniper Rage

# 59
  • София
  • Мнения: 4 273
Ееей, Какич, да не си правила тест? Я ги зарежи, моля те! Аз понякога съм си казвала, че ще си нарисувам втора чертичка, тъй, за кеф... Wink Много хубава идея е това с магазините Peace Кажи после какво си си купила!
Симма, благодаря ти за стиснатите палци! Ти обаче не каза кога ще правиш цветна снимка.  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 1 441
Честит петък и от мен, момичета! Аз днес намерих малко време да се вясна тук и реших да ви пиша.  Hug
Какичка, ти си правила тест ли? Може пък да е рано още да отчете каквото и да било. А иначе тоя с отрицателните тестове май е същия дето е измислил и положителните....  Mr. GreenАма пусто не ги е направил всички положителни.  Mr. Green
Леа, хайде избори я тази ендометриоза и давайте нататък. Целенасоченост му е майката.
На Гризката, Даниданчето и Дарилка съм им изтървала дирите - какво се случва с вас, в какви борби сте в момента? Каквито и да са стискам ви палци да са успешни.
Успех пожелавам и на Ланфиър в желанието й да се откъсне от всички натоварващи мисли и негативни емоции. Като успееш мини насам да споделиш рецептата, че и на мен вече ми писна от това непрестанно мислене...  Rolling Eyes
ПКопринкава, Симма стискам палците...

Аз не чакам да ми дойде в неделя или понеделник.  Мисля ако се развиват добре нещата да си направя тест във вторник сутринта, ама ми се струва, че резултатът няма да такъв какъвто искам...  Confused нямам никакви симптоми...  Rolling Eyes Ама каквото е такова. След като ми дойде ще запазвам час за цветна снимка - Стаменов настоява....

# 61
  • София
  • Мнения: 4 273
БАН, стискам палци да не ти дойде! Ти се изгуби напоследък...Дано не се наложи да правиш цветна снимка, но ако стигнете дотам - успех!
Ва, Лали, вие как сте? Нещо се умълчахте напоследък Thinking

# 62
  • Мнения: 740
Леа, снимката ще я правим в седмицата 19-23,06 - още не сме избрали дата.
Много, много ми е притеснено - и за болката и за резултата.
И съм бясна на себе си - как мога да изкарам хламидия и да не забележа това? Не мога да се сърдя на никого друг освен на себе си Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 4 273
Не се упреквай, Симма! Нали знаеш, че в повечето случаи хламидията протича безсимптомно? Не се страхувай толкова за снимката. Трае кратко, а и преди това ще вземеш обезболяващи. Теб май те е страх повече от резултата, нали? Не мисли предварително. И не си поставяй евентуални диагнози предварително. Дано всичко е наред и двете ти тръби са проходими Praynig

# 64
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Тук съм Grinning, просто няма нищо ново Sad
Утре ще ходим в Плевен, след това ще кажа какви са новините, надявам се добри.
Успех на всички  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 4 273
Дано се върнеш с добри новини, Ва! Успех  bouquet

# 66
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
момичета, имам една питанка - всички тук правите цветни снимки, а не хидротубация.
От това което прочетох из нета видях, че правенето на цветна снимка е по-стария метод за диагностика и е свързан с повече дискомфорт за пацияентката.
Какво кара лекарите да предпочетат цветната снимка?

# 67
  • Мнения: 1 329
ОООО, Какич, Шантиклерче...
радвам се че пишете .....дано да пишете само хубави постинги...

Ние не сме се загубили, просто явно ни мързи да пишем Mr. Green
Какич, много е хубава терапията, на която си се спряла...Поне знам, че със сигурност ще изглеждаш добре в някоя нова лятна дрешка.
Аз пък цяла нощ сънувам някакъв потник от Capasca и утре ще взема да видя, дали го има и наяве.
Приятен уйкенд  bouquet

# 68
  • Мнения: 547
Кейрен и аз се чудя защо снимката е предпочитана.Преди година имих правена хидротубация с резултат идеално проходими тръби.След третата неуспешна инсеминация първото към което се насочи лекарката беше да правим цветна снимка че давала повече информация.Така и не разбрах каква допълнителна информация може да даде защото тогава ми откриха киста,след по-малко от два месеца ме оперираха и понеже диагнозата е ендометриоза ІV степен направо си заговорихме за инвитро и изобщо не е ставало въпрос да проверяваме дали /вече/ единствената ми тръба е проходима.Ама и на мен ми е интересно с какво цветната снимка е по-добра от хидротубациятта и дали е възможно въпреки че при хидротубацията не е открит проблем ако бях правила цветна снимка да се окаже нещо съвсем различно.Като за капак ще ти кажа какво се получи при една приятелка която живее в Канада.При първата снимка тотално запушени и двете тръби следва инвитро.След това нова снимка и голяма изненада-двете тръби отпушени.Възможно ли е да се отпушат от самосебе си или една от двете снимки е с неверен резултат?

# 69
  • Мнения: 1 441
момичета, имам една питанка - всички тук правите цветни снимки, а не хидротубация.
От това което прочетох из нета видях, че правенето на цветна снимка е по-стария метод за диагностика и е свързан с повече дискомфорт за пацияентката.
Какво кара лекарите да предпочетат цветната снимка?

КайРен и мен този приблем силно ме вълнува и притеснява.
Преди година лекарка от клиниката на Щерев ми каза, че хидротубацията е по-щадящата процедура и ми я препоръча. Даже направих. Без никаква болка, без никакъв проблем... Оказа се всичко нормално.
Сега като ходих при Стаменов с документа от хидротубацията, той го изгледа доста скептично - това означавало само, че водата минава, не значело, че тръбите са ок... Той си държи на цветните снимки. Малко ми е странно и не искам много, но като съм си го избрала за лекар.... Не ми е обяснил други доводи освен това, че остава като история и показва точно как изглеждат тръбите. А ето, че при Леа се окава, че от цветната снимка тръбата й е направила спазъм... Тъпо се получава....

# 70
  • Мнения: 547
Ми то и от хидротубацията има някаква снимка от апарата на който правят преглед с вагинален ултразвук.Едва ли е само това като предимство.Пък ето че ако стане спазъм се получава погрешна информация и със снимката.И БАН как така беше безболезнено и безпроблемно?На мен ми я прави лекарката в Бургас,която е в много тесни отношения с клиниката на Щерев и се квалифицира не само при тях но и до колкото знам и в чужбина и се предполага че е отработено като процедура.Имах много силни болки още докато ми я правеха.А след няколко часа ме болеше целия корем в добавка към болките от пристъпите на кашлица и стана твърд като бетон и болииии.Беше някакъв кошмар.И за добавка към болките след хидротубацията кървих около три дни извън месечното кървене.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 273
Джи-джо, не знам защо при теб толкова тежко е минало всичко Rolling Eyes Аз нямах болки след снимката, а кървенето беше оскъдно и то само в деня на снимката. А за това кое е по- правилно - дали хидротубация или цветна снимка - не мога да кажа. Знам само, че на мен цв. снимка ми даде фалшив резултат за лявата тръба. Сега съм по-спокойна като знам, че и двете са проходими. И какво излиза? Че човек трябва да си има винаги едно наум, въпреки резултата newsm78

# 72
  • Мнения: 553
Здравейте момичета  Hug
Да се включа и аз с мнение за снимката и хидротубацията. Значи от всичко прочетено и от казаното от лекари и от момичета във формуите аз поне стигнах до следния извод: хидротубацията наистина е по-щадяща, защото няма облъчване, но пък там много зависи кой гледа на апарата и какво вижда (или не вижда), докато при снимката първо се виждат повече подробности (като например дали тръбите са прави или нагънати), а не само дали течността преминава през тях и освен това тя остава като резултат, който можеш после да покажеш на който лекар решиш (защото и в този случай много зависи кой разчита снимката).
Имаше и статия за хидротубацията (мисля в Зачатие, а и на английски бях намерила материали), където пишеше, че методът е добър най-вече за оценка на маточната кухина, но е спорен за оценка на проходимостта на тръбите.
Аз лично много се опъвах и не исках снимка именно заради облъчването. Цитирам какво ми каза Стаменов: "при хидротубацията се виждат много сенки и е трудно да се оцени положението, не се виждат всички подробности и освен това после снимката можеш да я показваш на когото решиш и хидротубацията се прави да ви вземат парите, а не защото е по-добрия метод". Спомням си, че и в този форум едно момиче (мился, че беше Вяра) писа за същото мнение на лекар в чужбина, който й беше казал, че може да й вземе парите за хидротубацията, ако тя настоява, но снимката е по-добрия вариант (който се поемал там от касата). Та аз се навих да направя снимка в крайна сметка.

# 73
  • Мнения: 1 441
Dji-djo, не знам защо се е получило така при теб. Аз не усетих нищо, а бях панирана от страх колко много ще ме боли. Снимка от апарата не ми дадоха, но ми написаха на документ(Резултати от хидротубация - някаква бланка) колко течност е вкарана, как е минала, какво е следено и т.н.
И тогава специално лекарката ми обясни, че ако нямаш причини да се съмняваш че имаш проблеми (някакви коремни операции, прекарани възпаления и т.н.) е по-добре да си направиш хидро. ако покаже проблеми - снимка или лапаро за по-точна диагностика. А иначе "Няма нужда да ти вкарват химикали и да те облъчва рентген точно на яйчниците" - цитирам лекарката.
Има много резон в това, което е обяснила и ПКопринкова.... Явно всеки лекар си има предпочитан метод на диагностика.... newsm78
Ама в края на краищата като съм се хванала на хорото и снимка ще направя. Само да не излезе след това, че трябва и лапаро, че тогава ....  ooooh!

# 74
  • Мнения: 553
Забравих да пиша за боката. Поне при мен мисля, че беше най-вече от вкарването на инструментите, не от контрастното вещество. И после кървенето също от нараняването на шийката. Мисля си, че това е много индивидуално, а и според мен зависи дали жената е раждала (шийката ще е по-разширена) или не  Rolling Eyes.

А пък спазъм мисля може да се получи и при хидротубацията, и при цветната снимка. Нали принципа на вкарване на веществото е един и същ. Затова казват, че лапароскопията давала най-точни резултати. Но като претеглям плюсовете и минусите на една все пак хирургическа интервенция, за сега не мисля да се подлагам на лапароскопия (дано да не ми се налага  Praynig).

# 75
  • Мнения: 1 320
мда, каквото и да правим трябва да си имаме едно наум. При мен:
-резултат от цветната снимка-проходими тръби
-резултат от лапароскопията-дясната тръба запушена.
Вярвам на лапароскопията.

# 76
  • Мнения: 3 376
Какииич, аз също ако го видя тоя ще му прасна няколко хубави крошета заради тебе Twisted Evil

Дари, браво за съня ти, дано се сбъдне Laughing Тичай по магазините да търсиш своя потник! Peace

БАН, стискам палци и за теб Praynig

Въпросът с цветните снимки и хидротурбациите и мен ме вълнува. Аз скоро си правих ЦС, оплаках се и тук, че резултатът ме закопа. Нямах обаче никакви болки, нито по време на, нито след процедурата. Мисля, че много ми помогна едно хомеопатично лекарство, което взех - Арника 200СН, препоръчвам го на всички, на които предстои. Друго не съм взимала. За компенсация обаче, след снимката ми се появи лек цистит и дърпане в таза и стоя около 2 седмици. Мисля, че процедурата в крайна сметка си е доста инвазивна, незавизимо дали е с болки или не. А другото е с тези спазми... Мен като не ме боля не знам дали може да е спазмирала тръбата и заради това да се е извила. newsm78 Ама не ми се вярва много да е спазъм. При тоя кръвоизлив, който съм имала в коремната кухина преди 12 години, най-вероятно просто са останали много сраствания Cry

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:00 от Гризката

# 77
  • Мнения: 553
мда, каквото и да правим трябва да си имаме едно наум. При мен:
-резултат от цветната снимка-проходими тръби
-резултат от лапароскопията-дясната тръба запушена.
Вярвам на лапароскопията.

За първи път чувам за такъв резултат  Rolling Eyes Обикновено нали казват, че е обратното - снимка със запушена тръба от спазъм, а при лапарото пропуска  Rolling Eyes

# 78
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
аз предполагам, че при мен изследването беше само за презастраховка преди евентуалната инсеменация и затова доФтУра е предпочел хидротубацията.
Иначе той се майтапи, че промивката на тръбите с антибиотичния разтвор е довел до забременяването Simple Smile

# 79
  • Мнения: 553
Иначе той се майтапи, че промивката на тръбите с антибиотичния разтвор е довел до забременяването Simple Smile
Има логика, нали тръбите се разширяват от вкарването на веществото.

Колкото до опасността от инфекция, мисля че е еднаква и при хидротубацията, и при снимката. Все пак се вкарва вещество, инструменти - все неща, които могат да внесат замърсяване.

# 80
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Колкото до опасността от инфекция, мисля че е еднаква и при хидротубацията, и при снимката. Все пак се вкарва вещество, инструменти - все неща, които могат да внесат замърсяване.

ооо ... такива промивки и такава стерилност не бях виждала до този момент
поне в това отношение имах пълно доверие и на лекаря и на акушерката:)

# 81
  • Мнения: 1 320
Копринкова, невероятно, но факт.
Освен Стаменов, ми го потвърди и Малинов /не знам кога е минал през операционната/, както и операционните сестри.
И другият факт е, че при всички друго почти наред имам три неуспешни инсеминации и се стягам за инвитро. Стаменов е категоричен, че при мен проблемът е в тръбите.

# 82
  • Мнения: 553
Копринкова, невероятно, но факт.
Освен Стаменов, ми го потвърди и Малинов /не знам кога е минал през операционната/, както и операционните сестри.
И другият факт е, че при всички друго почти наред имам три неуспешни инсеминации и се стягам за инвитро. Стаменов е категоричен, че при мен проблемът е в тръбите.
Момиче, ти започваш да ме плашиш  Shocked
А как реши, че трябва лапароскопия, след като на снимката не е имало проблем?

# 83
  • Мнения: 1 320
Ами тя историята е малко по-дълга. Първо решихме да правим снимка /преди да тръгна при Стаменов, правих снимката в Шейново/, защото шийката на матката се оказа много в дясно. Снимката потвърди, че цялата матка е изместена в дясно, десния яйчник е залепен за нея и дясната тръба е нагъната. Но лекарите в Шейново казаха и написаха, че тръбите пропускат. Стаменов, когато видя снимката, каза, че е с лошо качество и не е много ясно кое какво е и ми препоръча да направим лапаро. А пък и аз много се притеснявах да нямам разни сраствания или ендометриоза. Нямам нито едно от двете.

# 84
  • Мнения: 553
Аз правих снимката при Стаменов и той поне не каза, че е с лошо качество или че има съмнения  Rolling Eyes Надявам се да не стигам до лапаро все пак  Praynig Praynig Praynig

# 85
  • Мнения: 2 381
Момичета, в библиотеката има хубава тема за цветната снимка- разгледайте и нея.

Аз съм правила такава и да болеше ме. Ако трябва пак да направя- няма да се колебая. Това е най- малкото, което можем да направим по пътя за мечтаното бебе Simple Smile

Според мен болка е относително понятие в този случай. Някои хора реагират на малка такава. И също зависи и от човека, който вкарва контрасното вещество. Моят лекар тогава не беше от най- нежните, но не това му е работата все пак  Simple Smile

пкопринкова може би не съм разбрала, но при теб открит полип ли има ? Ако да, защо не се е преминало първо през отстраняването на този проблем, преди инсеминация?

# 86
  • Мнения: 529
Да намина да докладвам. Да, правих тест, ей тъй за спорта, че имах под ръка вкъщи. Ама повече НЕ.   Naughty Ще си чакам кротко и мирно, че и без друго нищо не ме боли, никъде не ме сърби... Sad
Бан-че, и аз съм с такъв план. Стаменов каза като ми дойде веднага на цветна снимка. И аз много се тръшкам и не искам, ама вече няма за къде, ще се прежаля. Добре че са Леа  и Гризка  Heart Eyes , да ме успокояват, че се търпи таз гадост  #Cussing out
Иначе девойки, напазарувах си само малко козметика и много фибички за коса и други дребни джиджавки от едно магазинче до нас. Харесах си един светлосин потник, но беше с толкова убийствено деколте, че реших първо да го покажа на мъж ми, че знам ли да не ме  #2gunfire като ме види с него. Но ще си го купя де, много беше сладък, и съвсем летен.  Mr. Green И да знаете, че терапията помага, така че ви съветвам да последвате светлия ми пример.  Grinning

# 87
  • Мнения: 1 441
Бан-че, и аз съм с такъв план. Стаменов каза като ми дойде веднага на цветна снимка. И аз много се тръшкам и не искам, ама вече няма за къде, ще се прежаля. Добре че са Леа  и Гризка  Heart Eyes , да ме успокояват, че се търпи таз гадост  #Cussing out
Какич, като гледам как се движим с теб като нищо пак ще търкаме заедно столовете пред кабинета на Стаменов  Mr. Green

# 88
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
момичета, някой да има представа как се измерват или преценяват околоплодните води като количество? и имало ли е хора с бременост завършила добре или зле с по-малко околоплодни води /не с малко - щото това говори за малфорамация у детето/
благодаря ви предварително

# 89
  • Мнения: 2 381
catnadeen, моя позната по тази причина роди в 8 месец. Бебето е здраво.

# 90
  • Мнения: 547
Малко е странен този час 00.22 и все пак Здравейте!Имам една молба към момичетата които са били на деня на репродуктивното здраве.Моля ви да ни разкажете подробно как мина.Казаха ли нещо ново,за което досега не сме имали информация и не сме го обсъждали във форума.Съжалявам че не можахме да дойдем.Мъжа ми е много труден с отсъствията от работа,а за него събота си е работен ден  Cry

# 91
  • Мнения: 547
Срам не срам ще попитам.Днес за пръв път се загледах в самите хапчета от опаковката на противозачатъчните Регулон и открих че на всяко хапченце има буквички,но те не са еднакви на всички хапченца.Това означава ли че хапчетата за различните дни са с различно съдържание на всеки от двата хормона.Питам защото предишните месеци без да осъзная че сигурно не  е случайно,че хапчетата са надписани от 1-21 ден при взимането им не съм била стиктна в спазването на посочената последователност.Възможно ли е това невежество от моя страна да е причина за зацапването през последните 5 дни от приема на хапчетата и за липсата на цикъл след като спрях да ги пия.

# 92
  • Мнения: 1 441
Djo-djo, мисля че са с различно съдържание. Даже май тези, които са за последните дни са плацебо (нямат никакви хормони), но и под това не се подписвам с две ръце. newsm78 Аз не мога да пия противозачатъчни и заради това никога не съм била кой знае колко наясно с тях.  Rolling Eyes Но си мисля, че ако си объркала само едно хапче едва ли кой знае колко си си объркала хормоните.

Иначе моите надежди за успешна инсеминация свършиха преди 20 минути.  Sad вече даже нямам сили да се разплача или ядосам. Едно ми е такова ...тъпо

# 93
  • София
  • Мнения: 4 273
БАНче, съжалявам за неуспешното инсе Sad Знам много добре как се чувстваш. Как ще продължиш нататък?
Джиджо, не ми се вярва таблетките да са с различно съдържание. Нали в упътването си пише: Всяка таблетка съдържа:.....Прочети го пак. Ако пише така, значи съдържанието е еднакво.

# 94
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Доколкото си спомням това, което пиех имаше означение на гърба с дните от седмицата, но това беше само за улеснение - да не забравям да си ги пия всеки ден.

# 95
  • Varna
  • Мнения: 1 094
BAN, съжелявам  Sad.Кураж, миличка. spoko

# 96
  • Мнения: 529
Иначе моите надежди за успешна инсеминация свършиха преди 20 минути.  Sad вече даже нямам сили да се разплача или ядосам. Едно ми е такова ...тъпо
БАН-че, съжалявам мила,  Sad аз тъкмо влизах да те питам как си.  Cry Надявах се да не посрещаш гадни лелки тия месеци. И аз се вкиснах яко от сутринта, още нямам лелка, ама по всичко личи, че ще се появи, имам си всички обичайни симптоми.  #Cussing out И това очакване направо ме побърква, ходя през 5 минути да проверявам. Единственото необичайно за мен, че ме боли кръст, явно съм настинала тия дни в тия студове. ooooh! И естествено, не се сдържах да си направя поредния тест тази сутрин, хем си бях обещала да не го правя. Направо съм за убиване. Явно ще си правим компания на пейката на Стаменов, за голямоооо наше съжаление.  Crossing Arms 
Djo-djo аз знам, че по принцип хапчетата трябва да се пият в точно определената им последователност.Не ми се е случвало да объркам реда, и незнам какво се получава. А колко дни минаха от приема на последното хапче?

# 97
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 986
Здравейте в дъждовния неделен ден.
Днес правихме посткоитален тест в Клиника Малинов и резултатите никак не са добри  Cry Има само 3-4 живи, подвижни сперматозоида. Правен е 5 часа след половия акт, пред овулация съм. Следва спермограма.
Изчетох каквото намерих по форумите и в Зачатие и откровено съм притеснена.
Та...приемате ли нови членове  Blush

# 98
  • Мнения: 1 441
Момичета, благодаря ви за съчувствието. Страхотни сте. Hug винаги когато ми е тъпо знам, че като пиша тук ще ми олекне и после като прочета милите ви думи ще ми е още по-добре.
Наистина днес  дори нямам сили да се разплача....нещо като че ли ми дърпа сълзите назад. Обзема ме зверски яд, чак ме боли... започвам да се ядосвам на хората, които са успели, хващам се че се вбесявам на майките, които се карат на децата си, завиждам на приятелките и познантите си, които са бременни или току-що родили... имам чувството, че ставам лош човек. Не мога да намеря смисъл в нищо друго....(ето сега вече се разревах с глас.)
Леа, сега ми предстои цветна снимка и трета инсеминация. Мисля да пробвам на десен яйчник (досега и двете са на ляв) пък може да ми е на късмет. Като правих преглед след инсе-то за фоликула Стаменов ми каза, че нещата ставали от третата инсеминация. Бая си мислех да си поръчам да ми направи "една трета инсеминация"  Mr. Green (к'во ли се хиля и аз?)... така или иначе третата инсеминация предстои.
Какич, пожелавам ти този месец да не се засечеш с мен пред кабинета - не за друго, а защото тези срещи пред кабинети не са най-доброто, което можем да направим....
Жабче, приемаме те разбира се... макар, че наистина нито една от нас не заслужава да е тук.... 

# 99
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 986
БАН прегръдки и от мен. А мислите и чувствата ти са съвсем нормални и не те правят лош човек. Просто моментът на разбитите надежди и напразното очакване е много болезнен. Поплачи си, ще ти олекне Hug Напоследък и аз минавам през подобен период, въпреки че не ми се е налагало да понеса толкова удари, колкото вие. Понякога съм се чудила как успявате да издържите, честно!

# 100
  • Варна
  • Мнения: 841
БАН прегръдки и от мен. А мислите и чувствата ти са съвсем нормални и не те правят лош човек. Просто моментът на разбитите надежди и напразното очакване е много болезнен. Поплачи си, ще ти олекне Hug Напоследък и аз минавам през подобен период, въпреки че не ми се е налагало да понеса толкова удари, колкото вие. Понякога съм се чудила как успявате да издържите, честно!

На мен например вече от нищо не ми пука, какво още може да ми се случи.... Mr. Green и май именно затова се чувствам чудесно Hug Hug Hug  bouquet

# 101
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БАН прегръдки и от мен. А мислите и чувствата ти са съвсем нормални и не те правят лош човек. Просто моментът на разбитите надежди и напразното очакване е много болезнен. Поплачи си, ще ти олекне Hug Напоследък и аз минавам през подобен период, въпреки че не ми се е налагало да понеса толкова удари, колкото вие. Понякога съм се чудила как успявате да издържите, честно!

стана ми много тъжно, БАН! и държа да ти кажа, че аз като исках бебече /първото/ за 3-4 месеца имах къде по-гадни мисли от теб! нормално е - би било нечовешко да не изпитваш поне някакви отрицателни емоции както към съдбата, така и към другите.
Желая ти късмет и да ти споделя - в МД бях с майче чакало вярно много години - 6 - но пък след 4 инсеминация беше успяла!
желая ви всички да успеете - дори и да стане бавно - да стане! и БАН дано се получи с другия яйцник! успех!

# 102
  • Мнения: 547
БАН,и на мен когато правех третата инсеминация ми казаха че всички статистики доказвали,че най-много са успешните бременности при третата и след това четвъртата инсеминация.Аз не успях,но при самата инсеминация нищо не беше както трябва.Така че вярвам че за теб третата ще е успешна - с две чертички.Ще кажеш кога е деня за да стискаме палци.А иначе и аз се чувствам лоша,защото завиждам на жените които забременяват без да разберат.В моята служба всяка втора колежка е бременна.Като нашествие от бременни е по коридорите и пред асансьора,а в моя екип от 9 човека има три съвсем пресни мами с 5 бебета /2 двойки близнаци/ и една бременна в 7 месец колежка,двама мъже, две колежки които имат пораснали деца и моя милост.Дразня се че при тях щастието дойде неочаквано,дори непланирано.Яд ме е че не им се налага да се борят и никога няма да осъзнаят какво ми е коствало да наблюдавам как една след друга бременеят и раждат.Но знаеш ли тази борба да дадем живот ни прави по-зрели,по-мъдри,по-човечни и в пъти по-силни и смели от "благословените",което означава че нашите деца ще имат най- ама най-страхотните мами.Аз се гордея и с вас,и със себе си,че въпреки болката,отчаянието,страха и океаните от сълзи успяваме да се вземем в ръце и да продължим напред,каквото и да ни се наложи да преживеем физически и психически.И съм сигурна че всички ще успеем.Най-добре е успеха да дойде сега,веднага,но за съжаление за някои няма да е точно този месец,а другия например.Но ще стане!Скоро!Поплачи си,без това не може.Не олеква,но е стъпка към вземането в ръце.А после си спомни,че се задава нов цикъл,нов шанс,нова надежда и дано това е месеца в който ще те пратим при отчетните.Знам как се чувстваш и колко боли.Как ти иде да виеш от болка и да крещиш с цяло гърло:защо аз,докога... и ако знаеш как ми се иска да те гушна и да си поплачем заедно.За плаченето вече го считай за уредено  Cry,а с мислите и сърцето си те прегръщам-да си спомниш че не си сама и че края на този ад е може би само на две седмици разстояние от теб  Simple Smile.КУРАЖ!

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
а с мислите и сърцето си те прегръщам-да си спомниш че не си сама и че края на този ад е може би само на две седмици разстояние от теб  Simple Smile.КУРАЖ!
Hug

# 104
  • Мнения: 7 718
БАН, съжалявам. Sad
Какичка, стискам палци! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт