Нова лятна седмичка започва! (5.06-11.06)

  • 3 790
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 441
Честит петък и от мен, момичета! Аз днес намерих малко време да се вясна тук и реших да ви пиша.  Hug
Какичка, ти си правила тест ли? Може пък да е рано още да отчете каквото и да било. А иначе тоя с отрицателните тестове май е същия дето е измислил и положителните....  Mr. GreenАма пусто не ги е направил всички положителни.  Mr. Green
Леа, хайде избори я тази ендометриоза и давайте нататък. Целенасоченост му е майката.
На Гризката, Даниданчето и Дарилка съм им изтървала дирите - какво се случва с вас, в какви борби сте в момента? Каквито и да са стискам ви палци да са успешни.
Успех пожелавам и на Ланфиър в желанието й да се откъсне от всички натоварващи мисли и негативни емоции. Като успееш мини насам да споделиш рецептата, че и на мен вече ми писна от това непрестанно мислене...  Rolling Eyes
ПКопринкава, Симма стискам палците...

Аз не чакам да ми дойде в неделя или понеделник.  Мисля ако се развиват добре нещата да си направя тест във вторник сутринта, ама ми се струва, че резултатът няма да такъв какъвто искам...  Confused нямам никакви симптоми...  Rolling Eyes Ама каквото е такова. След като ми дойде ще запазвам час за цветна снимка - Стаменов настоява....

# 61
  • София
  • Мнения: 4 273
БАН, стискам палци да не ти дойде! Ти се изгуби напоследък...Дано не се наложи да правиш цветна снимка, но ако стигнете дотам - успех!
Ва, Лали, вие как сте? Нещо се умълчахте напоследък Thinking

# 62
  • Мнения: 740
Леа, снимката ще я правим в седмицата 19-23,06 - още не сме избрали дата.
Много, много ми е притеснено - и за болката и за резултата.
И съм бясна на себе си - как мога да изкарам хламидия и да не забележа това? Не мога да се сърдя на никого друг освен на себе си Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 4 273
Не се упреквай, Симма! Нали знаеш, че в повечето случаи хламидията протича безсимптомно? Не се страхувай толкова за снимката. Трае кратко, а и преди това ще вземеш обезболяващи. Теб май те е страх повече от резултата, нали? Не мисли предварително. И не си поставяй евентуални диагнози предварително. Дано всичко е наред и двете ти тръби са проходими Praynig

# 64
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Тук съм Grinning, просто няма нищо ново Sad
Утре ще ходим в Плевен, след това ще кажа какви са новините, надявам се добри.
Успех на всички  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 4 273
Дано се върнеш с добри новини, Ва! Успех  bouquet

# 66
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
момичета, имам една питанка - всички тук правите цветни снимки, а не хидротубация.
От това което прочетох из нета видях, че правенето на цветна снимка е по-стария метод за диагностика и е свързан с повече дискомфорт за пацияентката.
Какво кара лекарите да предпочетат цветната снимка?

# 67
  • Мнения: 1 329
ОООО, Какич, Шантиклерче...
радвам се че пишете .....дано да пишете само хубави постинги...

Ние не сме се загубили, просто явно ни мързи да пишем Mr. Green
Какич, много е хубава терапията, на която си се спряла...Поне знам, че със сигурност ще изглеждаш добре в някоя нова лятна дрешка.
Аз пък цяла нощ сънувам някакъв потник от Capasca и утре ще взема да видя, дали го има и наяве.
Приятен уйкенд  bouquet

# 68
  • Мнения: 547
Кейрен и аз се чудя защо снимката е предпочитана.Преди година имих правена хидротубация с резултат идеално проходими тръби.След третата неуспешна инсеминация първото към което се насочи лекарката беше да правим цветна снимка че давала повече информация.Така и не разбрах каква допълнителна информация може да даде защото тогава ми откриха киста,след по-малко от два месеца ме оперираха и понеже диагнозата е ендометриоза ІV степен направо си заговорихме за инвитро и изобщо не е ставало въпрос да проверяваме дали /вече/ единствената ми тръба е проходима.Ама и на мен ми е интересно с какво цветната снимка е по-добра от хидротубациятта и дали е възможно въпреки че при хидротубацията не е открит проблем ако бях правила цветна снимка да се окаже нещо съвсем различно.Като за капак ще ти кажа какво се получи при една приятелка която живее в Канада.При първата снимка тотално запушени и двете тръби следва инвитро.След това нова снимка и голяма изненада-двете тръби отпушени.Възможно ли е да се отпушат от самосебе си или една от двете снимки е с неверен резултат?

# 69
  • Мнения: 1 441
момичета, имам една питанка - всички тук правите цветни снимки, а не хидротубация.
От това което прочетох из нета видях, че правенето на цветна снимка е по-стария метод за диагностика и е свързан с повече дискомфорт за пацияентката.
Какво кара лекарите да предпочетат цветната снимка?

КайРен и мен този приблем силно ме вълнува и притеснява.
Преди година лекарка от клиниката на Щерев ми каза, че хидротубацията е по-щадящата процедура и ми я препоръча. Даже направих. Без никаква болка, без никакъв проблем... Оказа се всичко нормално.
Сега като ходих при Стаменов с документа от хидротубацията, той го изгледа доста скептично - това означавало само, че водата минава, не значело, че тръбите са ок... Той си държи на цветните снимки. Малко ми е странно и не искам много, но като съм си го избрала за лекар.... Не ми е обяснил други доводи освен това, че остава като история и показва точно как изглеждат тръбите. А ето, че при Леа се окава, че от цветната снимка тръбата й е направила спазъм... Тъпо се получава....

# 70
  • Мнения: 547
Ми то и от хидротубацията има някаква снимка от апарата на който правят преглед с вагинален ултразвук.Едва ли е само това като предимство.Пък ето че ако стане спазъм се получава погрешна информация и със снимката.И БАН как така беше безболезнено и безпроблемно?На мен ми я прави лекарката в Бургас,която е в много тесни отношения с клиниката на Щерев и се квалифицира не само при тях но и до колкото знам и в чужбина и се предполага че е отработено като процедура.Имах много силни болки още докато ми я правеха.А след няколко часа ме болеше целия корем в добавка към болките от пристъпите на кашлица и стана твърд като бетон и болииии.Беше някакъв кошмар.И за добавка към болките след хидротубацията кървих около три дни извън месечното кървене.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 273
Джи-джо, не знам защо при теб толкова тежко е минало всичко Rolling Eyes Аз нямах болки след снимката, а кървенето беше оскъдно и то само в деня на снимката. А за това кое е по- правилно - дали хидротубация или цветна снимка - не мога да кажа. Знам само, че на мен цв. снимка ми даде фалшив резултат за лявата тръба. Сега съм по-спокойна като знам, че и двете са проходими. И какво излиза? Че човек трябва да си има винаги едно наум, въпреки резултата newsm78

# 72
  • Мнения: 553
Здравейте момичета  Hug
Да се включа и аз с мнение за снимката и хидротубацията. Значи от всичко прочетено и от казаното от лекари и от момичета във формуите аз поне стигнах до следния извод: хидротубацията наистина е по-щадяща, защото няма облъчване, но пък там много зависи кой гледа на апарата и какво вижда (или не вижда), докато при снимката първо се виждат повече подробности (като например дали тръбите са прави или нагънати), а не само дали течността преминава през тях и освен това тя остава като резултат, който можеш после да покажеш на който лекар решиш (защото и в този случай много зависи кой разчита снимката).
Имаше и статия за хидротубацията (мисля в Зачатие, а и на английски бях намерила материали), където пишеше, че методът е добър най-вече за оценка на маточната кухина, но е спорен за оценка на проходимостта на тръбите.
Аз лично много се опъвах и не исках снимка именно заради облъчването. Цитирам какво ми каза Стаменов: "при хидротубацията се виждат много сенки и е трудно да се оцени положението, не се виждат всички подробности и освен това после снимката можеш да я показваш на когото решиш и хидротубацията се прави да ви вземат парите, а не защото е по-добрия метод". Спомням си, че и в този форум едно момиче (мился, че беше Вяра) писа за същото мнение на лекар в чужбина, който й беше казал, че може да й вземе парите за хидротубацията, ако тя настоява, но снимката е по-добрия вариант (който се поемал там от касата). Та аз се навих да направя снимка в крайна сметка.

# 73
  • Мнения: 1 441
Dji-djo, не знам защо се е получило така при теб. Аз не усетих нищо, а бях панирана от страх колко много ще ме боли. Снимка от апарата не ми дадоха, но ми написаха на документ(Резултати от хидротубация - някаква бланка) колко течност е вкарана, как е минала, какво е следено и т.н.
И тогава специално лекарката ми обясни, че ако нямаш причини да се съмняваш че имаш проблеми (някакви коремни операции, прекарани възпаления и т.н.) е по-добре да си направиш хидро. ако покаже проблеми - снимка или лапаро за по-точна диагностика. А иначе "Няма нужда да ти вкарват химикали и да те облъчва рентген точно на яйчниците" - цитирам лекарката.
Има много резон в това, което е обяснила и ПКопринкова.... Явно всеки лекар си има предпочитан метод на диагностика.... newsm78
Ама в края на краищата като съм се хванала на хорото и снимка ще направя. Само да не излезе след това, че трябва и лапаро, че тогава ....  ooooh!

# 74
  • Мнения: 553
Забравих да пиша за боката. Поне при мен мисля, че беше най-вече от вкарването на инструментите, не от контрастното вещество. И после кървенето също от нараняването на шийката. Мисля си, че това е много индивидуално, а и според мен зависи дали жената е раждала (шийката ще е по-разширена) или не  Rolling Eyes.

А пък спазъм мисля може да се получи и при хидротубацията, и при цветната снимка. Нали принципа на вкарване на веществото е един и същ. Затова казват, че лапароскопията давала най-точни резултати. Но като претеглям плюсовете и минусите на една все пак хирургическа интервенция, за сега не мисля да се подлагам на лапароскопия (дано да не ми се налага  Praynig).

Общи условия

Активация на акаунт