Нова лятна седмичка започва! (5.06-11.06)

  • 3 787
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 320
мда, каквото и да правим трябва да си имаме едно наум. При мен:
-резултат от цветната снимка-проходими тръби
-резултат от лапароскопията-дясната тръба запушена.
Вярвам на лапароскопията.

# 76
  • Мнения: 3 376
Какииич, аз също ако го видя тоя ще му прасна няколко хубави крошета заради тебе Twisted Evil

Дари, браво за съня ти, дано се сбъдне Laughing Тичай по магазините да търсиш своя потник! Peace

БАН, стискам палци и за теб Praynig

Въпросът с цветните снимки и хидротурбациите и мен ме вълнува. Аз скоро си правих ЦС, оплаках се и тук, че резултатът ме закопа. Нямах обаче никакви болки, нито по време на, нито след процедурата. Мисля, че много ми помогна едно хомеопатично лекарство, което взех - Арника 200СН, препоръчвам го на всички, на които предстои. Друго не съм взимала. За компенсация обаче, след снимката ми се появи лек цистит и дърпане в таза и стоя около 2 седмици. Мисля, че процедурата в крайна сметка си е доста инвазивна, незавизимо дали е с болки или не. А другото е с тези спазми... Мен като не ме боля не знам дали може да е спазмирала тръбата и заради това да се е извила. newsm78 Ама не ми се вярва много да е спазъм. При тоя кръвоизлив, който съм имала в коремната кухина преди 12 години, най-вероятно просто са останали много сраствания Cry

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:00 от Гризката

# 77
  • Мнения: 553
мда, каквото и да правим трябва да си имаме едно наум. При мен:
-резултат от цветната снимка-проходими тръби
-резултат от лапароскопията-дясната тръба запушена.
Вярвам на лапароскопията.

За първи път чувам за такъв резултат  Rolling Eyes Обикновено нали казват, че е обратното - снимка със запушена тръба от спазъм, а при лапарото пропуска  Rolling Eyes

# 78
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
аз предполагам, че при мен изследването беше само за презастраховка преди евентуалната инсеменация и затова доФтУра е предпочел хидротубацията.
Иначе той се майтапи, че промивката на тръбите с антибиотичния разтвор е довел до забременяването Simple Smile

# 79
  • Мнения: 553
Иначе той се майтапи, че промивката на тръбите с антибиотичния разтвор е довел до забременяването Simple Smile
Има логика, нали тръбите се разширяват от вкарването на веществото.

Колкото до опасността от инфекция, мисля че е еднаква и при хидротубацията, и при снимката. Все пак се вкарва вещество, инструменти - все неща, които могат да внесат замърсяване.

# 80
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Колкото до опасността от инфекция, мисля че е еднаква и при хидротубацията, и при снимката. Все пак се вкарва вещество, инструменти - все неща, които могат да внесат замърсяване.

ооо ... такива промивки и такава стерилност не бях виждала до този момент
поне в това отношение имах пълно доверие и на лекаря и на акушерката:)

# 81
  • Мнения: 1 320
Копринкова, невероятно, но факт.
Освен Стаменов, ми го потвърди и Малинов /не знам кога е минал през операционната/, както и операционните сестри.
И другият факт е, че при всички друго почти наред имам три неуспешни инсеминации и се стягам за инвитро. Стаменов е категоричен, че при мен проблемът е в тръбите.

# 82
  • Мнения: 553
Копринкова, невероятно, но факт.
Освен Стаменов, ми го потвърди и Малинов /не знам кога е минал през операционната/, както и операционните сестри.
И другият факт е, че при всички друго почти наред имам три неуспешни инсеминации и се стягам за инвитро. Стаменов е категоричен, че при мен проблемът е в тръбите.
Момиче, ти започваш да ме плашиш  Shocked
А как реши, че трябва лапароскопия, след като на снимката не е имало проблем?

# 83
  • Мнения: 1 320
Ами тя историята е малко по-дълга. Първо решихме да правим снимка /преди да тръгна при Стаменов, правих снимката в Шейново/, защото шийката на матката се оказа много в дясно. Снимката потвърди, че цялата матка е изместена в дясно, десния яйчник е залепен за нея и дясната тръба е нагъната. Но лекарите в Шейново казаха и написаха, че тръбите пропускат. Стаменов, когато видя снимката, каза, че е с лошо качество и не е много ясно кое какво е и ми препоръча да направим лапаро. А пък и аз много се притеснявах да нямам разни сраствания или ендометриоза. Нямам нито едно от двете.

# 84
  • Мнения: 553
Аз правих снимката при Стаменов и той поне не каза, че е с лошо качество или че има съмнения  Rolling Eyes Надявам се да не стигам до лапаро все пак  Praynig Praynig Praynig

# 85
  • Мнения: 2 381
Момичета, в библиотеката има хубава тема за цветната снимка- разгледайте и нея.

Аз съм правила такава и да болеше ме. Ако трябва пак да направя- няма да се колебая. Това е най- малкото, което можем да направим по пътя за мечтаното бебе Simple Smile

Според мен болка е относително понятие в този случай. Някои хора реагират на малка такава. И също зависи и от човека, който вкарва контрасното вещество. Моят лекар тогава не беше от най- нежните, но не това му е работата все пак  Simple Smile

пкопринкова може би не съм разбрала, но при теб открит полип ли има ? Ако да, защо не се е преминало първо през отстраняването на този проблем, преди инсеминация?

# 86
  • Мнения: 529
Да намина да докладвам. Да, правих тест, ей тъй за спорта, че имах под ръка вкъщи. Ама повече НЕ.   Naughty Ще си чакам кротко и мирно, че и без друго нищо не ме боли, никъде не ме сърби... Sad
Бан-че, и аз съм с такъв план. Стаменов каза като ми дойде веднага на цветна снимка. И аз много се тръшкам и не искам, ама вече няма за къде, ще се прежаля. Добре че са Леа  и Гризка  Heart Eyes , да ме успокояват, че се търпи таз гадост  #Cussing out
Иначе девойки, напазарувах си само малко козметика и много фибички за коса и други дребни джиджавки от едно магазинче до нас. Харесах си един светлосин потник, но беше с толкова убийствено деколте, че реших първо да го покажа на мъж ми, че знам ли да не ме  #2gunfire като ме види с него. Но ще си го купя де, много беше сладък, и съвсем летен.  Mr. Green И да знаете, че терапията помага, така че ви съветвам да последвате светлия ми пример.  Grinning

# 87
  • Мнения: 1 441
Бан-че, и аз съм с такъв план. Стаменов каза като ми дойде веднага на цветна снимка. И аз много се тръшкам и не искам, ама вече няма за къде, ще се прежаля. Добре че са Леа  и Гризка  Heart Eyes , да ме успокояват, че се търпи таз гадост  #Cussing out
Какич, като гледам как се движим с теб като нищо пак ще търкаме заедно столовете пред кабинета на Стаменов  Mr. Green

# 88
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
момичета, някой да има представа как се измерват или преценяват околоплодните води като количество? и имало ли е хора с бременост завършила добре или зле с по-малко околоплодни води /не с малко - щото това говори за малфорамация у детето/
благодаря ви предварително

# 89
  • Мнения: 2 381
catnadeen, моя позната по тази причина роди в 8 месец. Бебето е здраво.

Общи условия

Активация на акаунт