Разглезено ли е детето ми

  • 3 008
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Ама Александра е чувствителнаааа. Особено деликатни са ушите й.  Laughing Heart Eyes

Между другото
хващам се,че днес няколко пъти се замислям да не се събираме вече с горната приятелка  Rolling Eyes
от една страна си мисля,че на нея може да й неприятно в компанията ни,от друга-познавам се и ще почна да сгъвам малкия пред нея, за да не я "притеснява" Embarassed

# 31
  • Мнения: 755
 newsm78 Мисля ,че и аз като всяка майка понякога изпадам в крайности , но чак до разглезване... гледам да се контролирам! В това отношение таткото е барометърът!Старая се да възпитам един възпитан уважителен и преди всичко ДОБЪР човек!!! Времето ще покаже дали сме се справили с мъжът  с тази задача! Wink newsm78 Peace

# 32
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е разглезено все още, въпреки че таткото понякога компенсира не достатъчното време с детето с повечко свобода Simple Smile
Но аз не глезя, само от време на време отпускам края Wink, че е дете все пак, няма нужда да е изрядно и винаги послушно.

# 33
  • Мнения: 704
/

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 11:57 от Ilav

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Ама Александра е чувствителнаааа. Особено деликатни са ушите й.  Laughing Heart Eyes

Между другото
хващам се,че днес няколко пъти се замислям да не се събираме вече с горната приятелка  Rolling Eyes
от една страна си мисля,че на нея може да й неприятно в компанията ни,от друга-познавам се и ще почна да сгъвам малкия пред нея, за да не я "притеснява" Embarassed


Чувствителна е тя..! Като заиграят шамарите й се изпаряват чувствата... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А пък такива ситуации като горната ненавиждам... аз най-много се изнервям в ситуации, когато трябва да "сгъвам" детето... тогава настава истински ужас, защото детето не ще да бъде сгъвано и става по-лошо, всичко комбинирано с крайна изнервеност и от трите страни... Като идем на гости където хората са толкова подредени, че детето трябва да седи на един стол, честно казано предпочитам да си тръгна моментално. Знам какво следва...

# 35
  • София
  • Мнения: 13 204
Чак сега успях да прочета темата изцяло и ще кажа какво мисля....
За мен разглезеното дете не е дете, на което се купува "всичко"! Нормално е когато не разреша нещо детето да се тръшка. То просто пробва докъде може да стигне. Тук е ролята на родителя, да постави границата. Има едно друго нещо, обаче... Според мен е нормалнод а се тръшка дете на 3-4-5 г., но 10 годишно... е тогава мога да кажа, че е разглезено. Разглезено е и дете, което не знае какво иска в повечето моменти... "Искам едикакво си.... нееее, не искам това.... искам онова... нееее" и ако родителя тича на принципа "примък-отмък" гарантирано разглезва детето.... Гледам я моята мома... хвърли нещо на пода и започва да протяга ръка сякаш притежава Силата  Twisted Evil като види, че не може от растоянеи започва да ме врънка аз да стана да й дам нещото.... В повечето случаи и отказвам и тя доброволно си го взима.... Мисля, че децата се разглезват когато получават "всичко", но не в материалния смисъл (бонбони, шоколади...), а когато родителя смята, че детето не може да извърши дадено действие... мисля си, че ако от много ранна възраст децата бъдат оставени да се справят сами ще са по-малко разглезени... (или ще ви се качат на главите  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil шегичка Twisted Evil Twisted Evil)

Ами това е засега... ще пиша пак като ми хрумне нещо..

Ама Блекута много трудна тема си отворила.... ама е полезна...  bouquet

# 36
  • Мнения: 934
За приятели без деца сигурно всяко дете е разглезено! Имах едни такива приятели (приятелка + гаджето си), които хич не разбираха как функционират децата, само гледат с недоумение и питат 'Ама той защо сега прави така?'
Синът ми, тогава в трудната две-три годишна възраст, за тях беше 'разглезен', защото се държеше... ами както се държи едно буйно дете в такава възраст на събиране на възрастни. И обяснение си имаха защо е разглезен - ами защото 'му угаждам на всичко'! А аз всъщност тактично се опитвах да избегна големи разправии, ревове и прочее пред хората, с цел мир да има. Ако почна демонстративно да му отказвам това-онова пред тях, за да се докажа като майка с възпитателни принципи, ще се почнат едни ревове, едни тръшкания... остави! Тогава кой-знае какво ще кажат. Абе няма угодия!
Ама честно да си кажа, никога не съм се връзвала на такива глупости, даже ми е забавно!

# 37
  • Мнения: 22 761
Първо може би трябва да питаш приятелката си какво разбира под разглезено дете?  newsm78 Какво включва тази квалификация? - Дете, което получава всичко, което поиска, дете, което не приема "не", дете, което се тръшка, дете, което е агресивно, дете, което ....
Много хора сигурно смятат и моето за такова, но аз не мисля така. Във всеки случай никой не е казвал, че Дариа е разглезена в прав текст. Може би само аз - когато баща й и моя баща я оставят да им се качи на главите /буквално/, а те й се хилят радостно Sick

Никога не казвам "не", когато мога да кажа "да" от това да купя бонбони, до това да я оставя да се рови в боклука. Имам някои правила, спазването им е закон - всичко останало е позволено или може да бъде позволено ако с поведението си детето ми не застрашава себе си, околните, вещите на хората и не ме дразни  Mr. Green Имам си изградена стратегия за възпитанието на Дариа и ми доставя огромно удоволствие да виждам, че тя е точно такава каквато искам да бъде - от търкалянето по пода в магазина и това да отстоява своето мнение до край, до пълната липса на агресия в нея. В тази връзка мнението на околните слабо ме интересува, да не кажа никак.

М/у другото смята, че точно любимото "строго" възпитание на децата в БГ - под което повечето хора разбират да крещят забрани нон-стоп /повечето напълно безсмислени/ води до агресията в децата изразяваща се в чупене на играчки, на люлките в градинките, ритане, блъскане и прочие отвратително поведение... Което е много по-обезпокоително от едно глезено дете.


Лекси абсолютно те подкрепям. Само да ти кажа да продължаваш да купуваш - това няма да разглези девойката.
А подписът ти е част от любимо мое произведение - жалко, че повече родители не са чели и проумели какво е искал да каже Кхалил Гибран в "За децата". Лично аз смятам да го сложа в рамка в новата стая на Дариа, за да си го приопомням всеки път като вляза там....


PeaceСамо да допълня,че е имало моменти,в които детето е било лигаво или по-скоро опитващо се да си отстои своето.Тогава взех мерки,преборих се с ината му и той разбра,че е по-добре да общуваме и говорим,отколкото да крещи и аз да го игнорирам.Оттогава проблем с тръшкане,агресия,истеричен рев и мрънкане не сме имали.Говорим,говорим и стигаме до консенсус. bowuu

# 38
  • Мнения: 426
Може защото го познава най-добре.А по- отношение на признаване то всяка отговаря за себе си.Аз лично не бих се доверила на оценката на" някой" за  собственото ми дете.

# 39
  • Мнения: 426
Чак сега успях да прочета темата изцяло и ще кажа какво мисля....
За мен разглезеното дете не е дете, на което се купува "всичко"! Нормално е когато не разреша нещо детето да се тръшка. То просто пробва докъде може да стигне. Тук е ролята на родителя, да постави границата. Има едно друго нещо, обаче... Според мен е нормалнод а се тръшка дете на 3-4-5 г., но 10 годишно... е тогава мога да кажа, че е разглезено. Разглезено е и дете, което не знае какво иска в повечето моменти... "Искам едикакво си.... нееее, не искам това.... искам онова... нееее" и ако родителя тича на принципа "примък-отмък" гарантирано разглезва детето.... Гледам я моята мома... хвърли нещо на пода и започва да протяга ръка сякаш притежава Силата  Twisted Evil като види, че не може от растоянеи започва да ме врънка аз да стана да й дам нещото.... В повечето случаи и отказвам и тя доброволно си го взима.... Мисля, че децата се разглезват когато получават "всичко", но не в материалния смисъл (бонбони, шоколади...), а когато родителя смята, че детето не може да извърши дадено действие... мисля си, че ако от много ранна възраст децата бъдат оставени да се справят сами ще са по-малко разглезени... (или ще ви се качат на главите  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil шегичка Twisted Evil Twisted Evil)

Ами това е засега... ще пиша пак като ми хрумне нещо..

Ама Блекута много трудна тема си отворила.... ама е полезна...  bouquet

 newsm10
Напълно подкрепям!

# 40
  • Мнения: 3 339
Мисля, че децата се разглезват когато получават "всичко", но не в материалния смисъл

 newsm10

Мисля, че това изречение казва страшно много с малко думи smile3501
Може би бих допълнила "но не само в материалния смисъл".
Защото си мисля, че задоволяването и на всички материални прищевки, би довело ако не до разглезено дете, то поне до презадоволено, което, за съжаление, трудно ще оцени и цени това, което има или му се предоставя...
И, да, едно дете е разглезено, когато получава всичко.
Единственото, което можем да им даваме без ограничение, това е любовта...
Всичко останало трябва да си има граници...

# 41
  • София
  • Мнения: 13 204
Единственото, което можем да им даваме без ограничение, това е любовта...
Всичко останало трябва да си има граници...


Оооо, това е несъмнено!!!!!!!!!!!!!!

# 42
  • Мнения: 1 413
Писах, писах, всичко ми се изтри ooooh!
Накратко - Лекси и Иса са казали моето мнение...
допълвам, че с някои хора синът ми се държи много лигаво, направо нарочно ги дразни, какво усеща - не знам
старая се да ги приучвам към работа, помощ, най-общо труд - той е лек срещу разглезване и дава на човек удовлетворение
Лекси, тази книга има ли я в нета, много ми хареса подписът ти?
А какво значи това яйце, че не съм в час - аватара ти, има го и в мн. подписи?

# 43
  • София
  • Мнения: 7 242
Мечтице, мисля, че това е пълният текст:

Твоите деца не са твои деца.
Те са рожба на зова на живота към самия себе си.
Те идват на света чрез тебе, но не от тебе.
И въпреки че са при теб, те не ти принадлежат.
Ти можеш да им предложиш любовта си,
но не и мислите си, защото те имат свои собствени.
Ти можеш да дадеш подслон на телата им,
но не и на душата им.
Защото тя обитава къщата на утрешния ден,
която не можеш да посетиш дори в мечтите си.
Ти можеш да се опиташ да бъдеш като тях,
но не се опитвай да ги направиш като себе си.
Защото живота не се връща назад
и не е спрял при вчерашния ден.

Халил Гибран


За яйцето, виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105559.0;topicseen

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
Ето го в оригинал/Гибран е писал на английски Wink/:

On Children

And a woman who held a babe against her bosom said, "Speak to us of Children." And he said:
Your children are not your children.
They are the sons and daughters of Life's longing for itself.
They come through you but not from you,
And though they are with you, yet they belong not to you.
You may give them your love but not your thoughts.
For they have their own thoughts.
You may house their bodies but not their souls,
For their souls dwell in the house of tomorrow, which you cannot visit, not even in your dreams.
You may strive to be like them, but seek not to make them like you.
For life goes not backward nor tarries with yesterday.
You are the bows from which your children as living arrows are sent forth.
The archer sees the mark upon the path of the infinite, and He bends you with His might that His arrows may go swift and far.
Let your bending in the archer's hand be for gladness;
For even as he loves the arrow that flies, so He loves also the bow that is stable.

Последното четиристишие го няма Лекси.

Общи условия

Активация на акаунт