Моля ви, посъветвайте ме какво да направя!

  • 4 867
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Привет момичета,

Вече цял месец мисля какво да направя и все не мога да реша. Може би вие ще ме посъветвате как да постъпя...

Сестрата на мъжът ми ще се жени през есента. Поканила ни е на сватбата, но без Оли! Каза, че не искала деца на сватбата си. Проблемът, че аз нямам на кого да я оставя тя го знае много добре, но въпреки това се надява да измислим нещо. Аз досега единственно съм оставяла Оливия на свекърва ми, само докато съм била на работа ако тя е била болна, но никога с пренощуване. Разбира се, свекитата ще са също на сватбата, така че остават само приятелите. Имам такива, но никой от тях няма кой знае какви близки отношения с Оли, просто защото всеки работи, гледа деца, хората нямат много време за гости, така че се виждаме много рядко и просто няма начин как човек да си изгради по- близки отношения с някой.  Освен това сватбата ще е чак в другия край на Дания, а там пък нямам абсолютно никакви познати. Един от нас трябва да направи компромис. Но кой ще е? Мога ли аз да оставвя детето си на непознати хора, да бъде нещастна, да плаче след мен и на мен да ми е криво през цялата вечер? Попитах я защо не иска деца на сватбата си. Каза, че това не било детско парти, а за големи хора, за това. Преди няколко дни свеки ми предложи нещо. На 2 минути от ресторанта имало къмпинг. Свеки имат малка караванка, щели да я паркират там и ако сме намерили някой, който да бъде заедно с Оливия в караванката, сме можели да разрешим проблема по този начин. Незнам на вас как ви се струва, но в моята глава това е някак грешно- аз да седя в ресторанта, да ям хубава храна и да се забавлявам, а детето ми да седи в една караванка на 2 минути от мене, едвали не като изгонено. Незнам, някак си не го приемам......Може би отново поради различията в културите ни. Аз съм свикнала, че при нас е нормално да има деца на една сватба, била съм също и на много сватби като дете, спомням си колко вълнуващ момент беше, когато булката излиза и тн.... Трудно е. Ако и откажа да дойда ще се разсърди. Но какво и коства да взема Оливия със себе си? Тя е вече тригодишна, разбира от дума, нито ще и развали партито нито ще досажда на хората. Не мога да разбера. Моля ви, посъветвай те ме- какво бихте направили на мое място?
Благодаря ви много предварително!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
торни, а3 не бих си оставила детенцето...ако сестра на мьжа ти толкова иска да дойдете - ще направи компромис, ако не- много й 3драве Crossing Arms...малко сьм груба, сьжалявам, но не мога да приема такива ултиматуми, след като 3нае, че няма на кого да оставиш Оли....вярно, че е нейната сватба, но пьк и3общо не е честно да поставя такива условия на родния си брат

# 2
  • Мнения: 7 803
самата ти каzваш zа раzличията в култура, но след като ти си в Тяхната страна трябва да се съобраzяваш с Тяхната култура, това не zначи че съм съгласна с Тях в случая  Crossing Arms
но ако нме отидеш ще има доста последствия да търпиш
не го приемай че дечко ще е някакъв zатворник в караваната, ако се намери подходящ човек да я zабавлява не само да я наглежда ще бъде и zа двете ви една чудесна вечер
надявам се да с еиzмъкнеш от положението беz ти или да дъщеря ти да страдате  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 238
торни, а3 не бих си оставила детенцето...ако сестра на мьжа ти толкова иска да дойдете - ще направи компромис, ако не- много й 3драве Crossing Arms...малко сьм груба, сьжалявам, но не мога да приема такива ултиматуми, след като 3нае, че няма на кого да оставиш Оли....вярно, че е нейната сватба, но пьк и3общо не е честно да поставя такива условия на родния си брат

Амейка, много ти благодаря за куража! И аз смятам така, но тук за датчаните това е нормално- без деца на сватба. За това и почти никой не ме разбира......
Благодаря ти, олекна ми на душата, че още един човек споделя мнението ми.  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 4
Сигурно моето мнение няма да ти е много приятно, но определено разбирам сестрата на съпруга ти. Сватбеният ден е /в повечето случаи/ единствен, очакванията са да е неповторим, приготовленията са големи, и се очаква да се превърне в незабравимо изживяване за младата двойка. Откоровено казано и аз не бих искала деца. Освен ако няма специално избрани шаферки.
Относно това да  оставиш дъщеря си в някаква каравана - за мен е неприемливо, но това си е лично мнение.
Не мога да ти предложа решение, исках само да защитя позицията на булката - това е нейната сватба и подборът на гостите е нейно право. Включително да не иска деца на партито си, било то и тригодишни.
Пожелавам ви да намерите компромисен вариант.

# 5
  • Мнения: 1 238
самата ти каzваш zа раzличията в култура, но след като ти си в Тяхната страна трябва да се съобраzяваш с Тяхната култура, това не zначи че съм съгласна с Тях в случая  Crossing Arms
но ако нме отидеш ще има доста последствия да търпиш
не го приемай че дечко ще е някакъв zатворник в караваната, ако се намери подходящ човек да я zабавлява не само да я наглежда ще бъде и zа двете ви една чудесна вечер
надявам се да с еиzмъкнеш от положението беz ти или да дъщеря ти да страдате  Praynig

Това е и проблема- че просто НЯМАМ на кого да я оставя! Де майка ми и баща ми да живееха тук- нямам никакъв проблем да си ми я гледат за един два дена, даже ще им е забавно, но просто си нямам никого! Разчитам само на себе си и на съпругът ми. Това е. Не е лесно човек да е в друга държава...сам, без роднини!

# 6
  • Мнения: 1 238
Цитат
Сватбеният ден е /в повечето случаи/ единствен, очакванията са да е неповторим, приготовленията са големи, и се очаква да се превърне в незабравимо изживяване за младата двойка.

Тя е поканила около 70 човека. Не виждам как Оливия ще развали тяхното незабравимо изживяване. Те надали ще я забележат сред толкова много хора. Но разбира се, аз нямам правото да и държа сметка.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Освен ако няма специално избрани шаферки.

и 3ащо да не й стане шаферка? достатьчно е голяма...Торни, прекрасна идея даде nezawisimo mneniе, можеш да го предложиш да каквато ти се пада там булката Twisted Evil...но моето мнение си остава... Naughty

# 8
  • Мнения: 1 329
Аз не бих отишла на сватбата...
Чак пък да развали хубавото преживяване на сестрата на мъжа ти, не вярвам.По скоро сестрата иска само на нея да се обръща внимание, а ако има деца на тази възраст неминуемо ще има част от гостите които да са ангжирани и с тях.не си го слагай много на сърце...а съпругът ти какво мисли по въпроса?

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Откоровено казано и аз не бих искала деца. Освен ако няма специално избрани шаферки.
добре де, ама защо не би искала деца? newsm78какво могат да развалят те или объркат? не виждам никаква логика, честно! децата освен да правят глъчка и веселба друго какво биха могли да направят.... да попречат на подписването?

извинявай tornerosse, ама аз бих се обидила сериозно, та нали оливия е племенница на въпросната булка? за нея няма ли изключение?
бих й казала, ами щом не ми искаш детето и аз няма да дойда Crossing Armsмного й здраве!

а иначе ако решиш за караваната, може да наемеш някой да седи с малката докато сте на сватбата....баси, много се ядосах!

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мога да кажа само, че на нашата сватба присьстваха и петте дечица на брат му на половинката...като най-малкият нямаше 2 годинки...беше невероятно, и3общо не сьм се чувствала пренебрегната Rolling Eyes...егати комплексарката #2gunfire..Торни, и3винявай, ама не бих отишла вече, дори Оли да я искат 3а шаферка Naughty Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 238
Откоровено казано и аз не бих искала деца. Освен ако няма специално избрани шаферки.
добре де, ама защо не би искала деца? newsm78какво могат да развалят те или объркат? не виждам никаква логика, честно! децата освен да правят глъчка и веселба друго какво биха могли да направят.... да попречат на подписването?

извинявай tornerosse, ама аз бих се обидила сериозно, та нали оливия е племенница на въпросната булка? за нея няма ли изключение?
бих й казала, ами щом не ми искаш детето и аз няма да дойда Crossing Armsмного й здраве!

а иначе ако решиш за караваната, може да наемеш някой да седи с малката докато сте на сватбата....баси, много се ядосах!

Забравих да ви кажа за шаферката. Точно както Бискара каза, самоче булката сама си ми го каза. Значи на Коледа, когато казаха за пръв път, че ще се женят, аз възкликнах: Ураааа.........! Значи Оли ще ти бъде шаферка!
Понеже Оливия е единственното момиченце в родата. Тя ме погледна учудено и каза: Ааааа, не. Няма да има шаферки. Ти как си представяш- всички гости ще гледат малкото сладко момиченце, а никой няма да обърне внимание на булката и младоженеца.
Това ми затвори устата и аз не казах нито дума повече. Незнам, може би въпрос на манталитет. Аз нямам нищо против нито шаферки нито деца на сватбата ми. За щастие мъжът ми ме подкрепя.

# 12
  • Мнения: 1 329
Откоровено казано и аз не бих искала деца. Освен ако няма специално избрани шаферки.
добре де, ама защо не би искала деца? newsm78какво могат да развалят те или объркат? не виждам никаква логика, честно! децата освен да правят глъчка и веселба друго какво биха могли да направят.... да попречат на подписването?

извинявай tornerosse, ама аз бих се обидила сериозно, та нали оливия е племенница на въпросната булка? за нея няма ли изключение?


бих й казала, ами щом не ми искаш детето и аз няма да дойда Crossing Armsмного й здраве!

а иначе ако решиш за караваната, може да наемеш някой да седи с малката докато сте на сватбата....баси, много се ядосах!

Забравих да ви кажа за шаферката. Точно както Бискара каза, самоче булката сама си ми го каза. Значи на Коледа, когато казаха за пръв път, че ще се женят, аз възкликнах: Ураааа.........! Значи Оли ще ти бъде шаферка!
Понеже Оливия е единственното момиченце в родата. Тя ме погледна учудено и каза: Ааааа, не. Няма да има шаферки. Ти как си представяш- всички гости ще гледат малкото сладко момиченце, а никой няма да обърне внимание на булката и младоженеца.
Това ми затвори устата и аз не казах нито дума повече. Незнам, може би въпрос на манталитет. Аз нямам нищо против нито шаферки нито деца на сватбата ми. За щастие мъжът ми ме подкрепя.

Това са супер комплексарски изказвания...Извинявай , ама ми дойде спонтанно.
Едно дете по никакъв начин не може да се сравнява нито с булката, нито с младоженеца.
Извинявай за въпроса, но те пенсионерска сватба ли са решили да правят? #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 238
мога да кажа само, че на нашата сватба присьстваха и петте дечица на брат му на половинката...като най-малкият нямаше 2 годинки...беше невероятно, и3общо не сьм се чувствала пренебрегната Rolling Eyes...егати комплексарката #2gunfire..Торни, и3винявай, ама не бих отишла вече, дори Оли да я искат 3а шаферка Naughty Crossing Arms

Едно такова криво и горчиво ми е......Вече цял месец само за това говорим с мъжът ми. Предложих му да отиде сам, все пак му е сестра. Щели да се разсърдят......И всеки път, когато започнем да говорим по тая тема настроението ми се разваля. Всъщност тя и 10 годишна да беше пак нямаше да я поканят. Просто не искат никакви деца- било то малки или големи. Това е нормално за тукашния манталитет, но въпреки това някои си канят и деца. Даже и на рожденни дни на възрастни пак не канят деца. Ето например другата седмица бяхме поканени на 40 годишен рожден ден на братовчеда на мъжът ми, но отново без деца. Въпреки, че той има 3 деца. Та в крайна сметка се обадих и казах, че не можем да отидем. А аз когато правих голямо парти послучай 25 годишния ми рожден ден поканих всички с децата си. И нямаше никакъв проблем. Напротив, беше супер весело и забавно. Абе манталитета си е манталитет!

# 14
  • Мнения: 4 390
Разбирам, че това е нейното тържество, но щом не мога да взема детето си, аз не бих отишла.
Аз ще "празнувам", а детето ми ще седи в някаква си каравана с някой си???   Shocked
Абе яяяя.... Stop
Не бих позволила това, пък да ми се сърди и арменският поп, ако ще!

Общи условия

Активация на акаунт