Днес се събудихме с три пъпки на лицето

  • 656
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
Пускам тази тема тук,защото ми се иска да я прочетат повече майки,но ако не е на правилното място,моля модераторите да я преместят!
Днес дъщеря ми се събуди с три малки червени пъпчици на лицето (на бузката ,на клепача и на брадичката) Не ми приличат на пъпки от ухапване,затова реших ,че е от храна.Веднага започнах да прехвърлям в ума си,какво е яла и установих,че не може да е от вчерашната храна,защото не съм въвеждала нищо ново.
Вчера обаче имахме гости и е възможно да са и дали нещо в устата,без да разбера #Cussing outТова е единият вариант.
Завчера изяде обаче една троха (не видях колко голяма беше,но това не е важно) от питката за прощъпулника(с яйца),която нямаше как да и извадя от устата. (Мазоли ми излязоха на езика да приказвам ,да не и се дава нещо,за което аз не знам,но резултат -нулев!)
Въпросът ми е >Възможно ли е да е алергична реакция,която да се проявява чак сега?(на 2.ден) Аз знам,че по принцип е възможно,но как стои въпросът точно с яйцата? Или и това е строго индивидуално? newsm78
Какъв е вашият опит?

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 18:53 от Amarena

# 1
  • Мнения: 922
Ако е алергична реакция, няма да са само и единствено три пъпки на лицето...
Може да се е пипнала с мръсни ръце на посочените места - и хоп, пъпчици...
А може да са си просто пъпчици, които ще минат от самосебе си
е, ако продължават да се множат, минат и по тялото, тогава спешно на лекар...

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако пъпчиците си останат три, не я сърбят, болят и не стават по-големи, мисля че няма от какво да се притесняваш.
При всички други положения - потърси дерматолог.

# 3
  • Мнения: 4 621
Според мен от алергична реакция пъпки би трябвало да има не само по лицето newsm78
Ако се появят още или по други места тичайте при педиатъра.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Според мен пък за 3 ( три!) пъпки по лицето не е необходимо да се вживяваш толкова! Както и заради едната троха питка с яйца...
Ако е алергия- със сигурност няма да са само по лицето и то само три...

Сори за тона, ама все повече "покъртителни истории" срещам тук, което само затвърждава мнението ми, че някои хора прекалено много изтерясват покрай децата си...

# 5
  • Мнения: 8 917
Ако пъпчиците си останат три, не я сърбят, болят и не стават по-големи, мисля че няма от какво да се притесняваш.
При всички други положения - потърси дерматолог.
Peace

# 6
  • Мнения: 696
Погледни й коремчето и слабините. Ако пъпките са само 3, не мисля, че е за притеснение.

# 7
  • Мнения: 723
Ако пъпчиците си останат три, не я сърбят, болят и не стават по-големи, мисля че няма от какво да се притесняваш.
При всички други положения - потърси дерматолог.

 thumbsup А от една троха от питка с яйца едва ли е възможно да прояви алергия...

# 8
  • Мнения: 4 392
Според мен пък за 3 ( три!) пъпки по лицето не е необходимо да се вживяваш толкова! Както и заради едната троха питка с яйца...
Ако е алергия- със сигурност няма да са само по лицето и то само три...

Сори за тона, ама все повече "покъртителни истории" срещам тук, което само затвърждава мнението ми, че някои хора прекалено много изтерясват покрай децата си...

Димана ,знам мнението ти! Wink Алергична реакция обаче може да се получи И ОТ ЕДНА ТРОШИЧКА! Питката беше завчера,а вчера имаше сметанова торта и прочие... Wink
Между другото ,появиха се и други няколко ,по -светли и по-малки ,но пак само по лицето. Сигурна съм,че не е от мръсни ръце!

А,да..Аз съм от" вживяващите се ",защото сме фамилно обременени.
Питах мамите с подобен опит(Нали ме разбираш?!)

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Според мен пък за 3 ( три!) пъпки по лицето не е необходимо да се вживяваш толкова! Както и заради едната троха питка с яйца...
Ако е алергия- със сигурност няма да са само по лицето и то само три...

Сори за тона, ама все повече "покъртителни истории" срещам тук, което само затвърждава мнението ми, че някои хора прекалено много изтерясват покрай децата си...

Димана ,знам мнението ти! Wink Алергична реакция обаче може да се получи И ОТ ЕДНА ТРОШИЧКА! Питката беше завчера,а вчера имаше сметанова торта и прочие... Wink
Между другото ,появиха се и други няколко ,по -светли и по-малки ,но пак само по лицето. Сигурна съм,че не е от мръсни ръце!

А,да..Аз съм от" вживяващите се ",защото сме фамилно обременени.
Питах мамите с подобен опит(Нали ме разбираш?!)

Знаеш мнението ми- чудесно. Кажи ми откъде, че да си го знам за напред и аз. Crazy
За фамилната обремененост- да, ще продължиш да се вживяваш за съжаление. Тук те разбирам  Peace
А за сметановата торта-  Grinning това не го беше споменала преди.

# 10
  • Мнения: 1 559
    Да, възможно е пъпките да се появят 2 дни след изяждането на алергена (нали затова е препоръчителното правило за минимум 3-5 дни пауза между захранването с нови храни - през това време се следи за реакция, за да може при евентуална такава да се разбере какво я е предизвикало), както е възможно и алергичната реакция да се прояви от изяждане на нищожни количества от проблемната храна. Щом сте с фамилна обремененост с алергии (ние също сме и на тема захранване ставам люта, ако някой ми противоречи що се касае за моето дете), бъди с повишена бдителност и покажи на околните,че няма да допуснеш някой да бута нещо в устата на детенцето без твое знание. Дано да нямате повече такива проблеми! Grinning

# 11
  • Мнения: 14 654
пъпчиците от алергична реакция са много ситни и не разположени по единично , както при твоето детенце . освен това освен по лицето , се появяват и по дупето , ръцете и крачетата . така както казваш - не ми прилича на алергия

# 12
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви,мами ,за отговорите!
Тези дни сме на консултация.Още отсега знам,какво ще ми каже педиатърът за пъпките,затова май ще отида при специалист,защото и тези съвсем ситничките и се появиха преди няколко дни (на групи,пак по лицето) ,те май са от слънцето,защото смених слънцезащитния крем (Бюбхен 32 фактор,май много нисък фактор купих Embarassed)
Още веднъж ,благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт