Кога се плаща хонорара на адвоката при дело по вина

  • 1 425
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да попитам миналите през кошмара на делото по вина дали е нормално адвоката да иска цялата сума преди да са почнали делата. И няма ли в такав случай да не е много мотивиран от успешен изход на делото?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Адвокатите винаги получават хонорара си преди делото, без значение от вида му. Получавам хонорар след делото, само, когато се касае за допълнителна сума - бонус в зависимост от постигнатия резултат.

# 2
А като получиш предварително парите, не гледаш ли само по-бързо да приключи всичко? Аз нямам опит, но ме притеснява точно това.

# 3
  • Мнения: 332
Аз лично платих на 2 пъти-преди първото дело половината и след края 2-та половина.

# 4
  • Мнения: 2 655
Аз също взимам хонорарите си предварително.
Има огромна опасност, да приключи делото и клиента да "забрави" да ти плати! Crazy Доста често се случва и много колеги се оплакват от това. Миналата година едни англичани "забравиха' да ми платят 500 евро. От тогава не съм се вързвала.
Гледам на всяко дело индивидуално и изключително мотивирано, водя нещата до край, а ако не мога /както сега отидох да раждам/ възложих нещата на колежка, което идваше в болницата и ми разказваше всичко, което се беше случило. Клиентите останаха доволни.

СЪВЕТ: Можеш да предложиш на адвоката си 80% от хонорара, а 20% на последното по дело заседание. Законодателството забранява резултативния хонорар.

# 5
Благодаря, това, че такава е практиката звучи успокоително все пак, 4е няма да си върши работата през пръсти. А иначе иска цялата сума , сега Cry като цената е различна ако се споразумеем междувременно или ако се съдим за вина Confused

Общи условия

Активация на акаунт