Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 юни 2006, 17:52 ч.

Да ви споделя за едно невероятно място

• 2 278
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Понеже преди време бях питала, ама получих само 1 отговор и после разбрах, че тази дестинация тепърва се разработва за българи. Бяхме на о-в Корфу (или Керкира) за 6 дни. Невероятно е- кристално прозрачно ярко синьо море, беше цъфнал целият остров- маслини, цветя, портокалите и лимоните бяха узрели....абе приказка. Наистина екзотично място за толкова близко до България разстояние. Столицата е като Венеция, за който търси цивилизация освен екзотиката. С 2 ръце го препоръчвам newsm10 newsm10 newsm10
Ако на някой му се гледат снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16900&AlbumId=54948

# 1
И аз съм на твоето мнение jul,наистина е фантастично,а и останалите острови в Гърция си заслужава да ги посети човек

# 2
  • край морския бряг
Наистина е божествено в Гърция през всички сезони. Климатът е много подходящ за заморничава като мен. Един само недостатък открих - недружелюбни са гърците, но това си е мое мнение.

# 3
  • Пловдив
Наистина е божествено в Гърция през всички сезони. Климатът е много подходящ за заморничава като мен. Един само недостатък открих - недружелюбни са гърците, но това си е мое мнение.
Това беше една от причините да ми хареса толкова- нищо общо с останалите гръцки острови, включително манталитета на местните. Бяха страшно любезни и приятни, не онези мазни и надути, които съм срещала при другите си ходения в Гърция. Laughing

# 4
  • София-Париж-София
Мога да подкрепя изказването, че Корфу е страхотен остров, освен това е любим на много гръцки и италиански богаташи, които имат вили там и са паркирали по една яхта на пристанището!

# 5
  • София-там нейде в западната част
ей наистина страхотно изглежда  jul   Grinning

# 6
Как се предвижихте до там?

# 7
  • столицата
Моето посещение на Корфу не носи приятни спомени. Вярно, че голяма вина за това има турист. агенция, която бяха наели /бях на организирано пътуване/. Бяхма в хотел на 20 км от центъра, а там повечето хотели са отдалечени от центр. част. Градчето е хубаво и наистина ми напомни италианската архитектура, но екскурзоводката ни приключи с обиколката в 14 часа и ни дадоха свободно време. Да, обаче там всичко затваря в 14.00ч. и отваря в 17 или 18 не помня точно. Хората си почиват и не им пука, че "лудите " туристи са решили да обиколят кокетните магазинчета и да си купят сувенири. Поне кафенетата работеха  и след няколко фрапета се отправихме към автобуса. На връщане пътувахме директно към България и пристигнахме след 24ч. пътуване в София.  Част от пътя е през планини със много завои и ми прилоша, въпреки че бях с хапчета и че по принцип нямам проблем с пътуването.
за съжаление вече не помня наетата агенция. Бях решила да си искам обратно парите, но от работата ме вазпряха,а пътуването бе по служебна линия. Иначе после кумците ходиха до там и бяха очаровани.

# 8
  • София
a kak wyrwqt cenite all inclusive newsm78

# 9
  • София
Който е чел Дж. Даръл, няма как да не е мечтал да отиде там. За съжаление казват, че островът вече няма много общо с това, което е бил по време на детството му, прекарано там.
Преди около 2 г. цените бяха с около 1/3 по-високи от тези на аналогично място /хотел/ в Турция.

# 10
  • Пловдив
По отношение на цените - ами скъпичко е. По-скъпо е от Испания (Коста Брава) например, а от Турция да не говорим. Не знам да има хотели all inclisive, там хотелите са предимно тип семеен бизнес, 3*, и обикновено са на база закуска или закуска и вечеря. Видях и няколко 4*, но някак си се губи очарованието на мястото в тях, защото са просто хотели. Иначе определено незнам каква е била природата през 40-те е 50-те години, но ми направи впечатление, че някак си природата не е нарушена и няма мегаломански изпълнения супер лукс като по нашето море. За който търси лукс Корфу не е точното място, по скоро е за любители на природата, екзотиката, спокойствието и морето. Хотелите са по целия бряг в различни курортни селища. Има и в столицата, но градове и тук си имаме Laughing Ние бяхме в едно от най-приказните местна- Палеокастрица, а хотелът ни имаше наистина безкрайна гледка над Йонийско море (някои от снимките са от терасата ни).
Ние също бяхме с организирано пътуване с ТА. За съжаление пътят наистина е гаден през планината Пинд, но София - Корфу е 12часа, издържа се с хубав автобус. Там сега правят магистрала, но едва ли ще стане в близките 3-4 години. Иначе не е далеч- 620км., то от София до Варна е почти толкова. Няма чартъри, само редовни линии от Атина и излиза много скъпо. С кола удоволствието също доста се оскъпява, защото до острова се стига с фери, което хич не е евтино, а като сложиш и зелената карта... Имаше доста круизи, даже сега им прегледах ценичките, ама нещо не са ми по джоба засега Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт