Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Здравейте мили ,компетентни мами!Искам да попитам давате ли на вашите бебоци изворна вода на Девин? А преварявате ли я?
Цитирай

UK, Harlow/София

Давам, но доколкото знам тя не се преварява.
Цитирай

гр.София

По принцип давам пречистена откакто дъщеря ми направи 9-10 месеца, навън съм давала Девин изворна, но и аз знам, че не се преварява!  Peace
Цитирай

Исамо да уточня,че моята Ива е на 4м.
Цитирай

Аз преварявах чешмяна вода до 8м. Сега давам изворна Девин, не я преварявам, а само затоплям (за млякото)
Цитирай

варна

от както се е родил вили му давам изворна вода точно на девин!
Цитирай

В центъра на Стара Загора

И аз давам Девин и я преварявам все още.
Цитирай

Пловдив

До десетия месец давах преварена филтрирана чрез кана Брита чешмяна вода.След това давам непреварена,понякога давам изворна,както и друг вид трапезни води,но следя за общата минерализация и съдържанието на натрий в нея.Няма проблем да даваш преварена изворна,тя е сниска минерализация и това няма да се промени съществено при преварявАНЕ.
Цитирай

Белгия/София

Когато сме си в Бг от нея давам, да. То и не знам има ли друга изворна за бебета, май не  Thinking Не я преварявам. Не е необходимо  Peace
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Преварявах водата до към 4-5 месеца и после като излезе розовия Девин съм го давала непреварен.
Цитирай

Mediterraneo

За последните 2 седмици това е сигурно 3-та тема за Девинската вода...

Давам непреварена, непосдсладена вода на Девин с розов етикет, откакто Силия беше на месец.
Цитирай
Момичета от това, което прочетох ми настръхна косата. Вижте внимателно етикетите!!!!!!!
Извинявайте, но сега разбирам как рекламата промива мозъците.
Чистата нискоминерална изворна вода е трудно достъпна и със сигурност не е в бутилките на Девин.
Важна е не само общата минерализация, но и съдържанието на всеки един минерал да не надвишава нормите (и аз не ги знам точно), но особенно хлора и флуора са много вредни (сол).
Най- добре е преварена чешмяна вода (стига да не е застояла).
От какво мислите се правят всички напитки, които купуваме??
Да, чешмяната вода минава през пречиствателни станции преди да влезе в бутилката, но какво от това, със сигурност не е достатъчно дори и да сложиш розова капачка. Останалото е минерална вода с достатъчна порция от минерали (според извора). Имаше интересно предаване преди два месеца по телевизията по темата..
Както и да е, единствената вода, която можете да давате на бебета без преваряване е на ХИПП, но е скъпа (ползвам я при пътуване или море). Всичко останало на пазара е добре или лошо преработена минерална или чешмяна вода.
За Мими преварявах до 8-ия месец.   
Цитирай

Пловдив, България

Твърдо съм против всякакви минерални води за дечица. Филтрирам с Бритата и преварявам 5 минути на отворен капак в микровълновата. Четох, слушах разни предавания - тоа е май единствения начин да си предпазим децата от ... поредния рекламен бум. Съжалявам, но ... факт е, че все още нашето МЗ и всичките му измислени и подкупни структури спи здраво (къде нарочно, къде не) и допуска какво ли не на пазара ...
Цитирай

София

Давах известно време след като детето стана на годинка. До преди това - преварена чешмяна вода. Smile
Цитирай

Ами аз досега преварявах чешмяна вода от кана Брита,но в момента подменят тръбопровода в Свищов и постоянно спират водата.А като я пуснат да не ви разправям каква е.В скоро време не се очаква да свършат ремонтните работи,така че се налага да използваме Девин.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора