искам да попитам

  • 1 410
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
Здравейте, искам да попитам аз съм в 12 г.с та въпроса ми е когато ме боли глава или зъб мога ли да пия Аналгин или ако съм болна от грип мога ли също да пия Аспирин, витамин С дали това ще повлияе нещо на бременоста или преди да гълтам такива лекарства трябва да се консултирам с гениколога ми благодаря предварително  bowuu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Задължително консултация с лекаря, който ти следи бременността.

# 2
  • Мнения: 7 474
Само Парацетамол може! Но пак се консултирай с лекар!

# 3
  • Мнения: 2 381
Не предприемай в никакъв случай самолечение.Консултирай се с гинеколога си.

# 4
  • Мнения: 723
Консултираш се с лекар винаги при такива проблеми, но по време на бременност, особено в първия триместър, Аналгин и Аспирин са абсолютно забранени! Парацетамол може.  Peace
Лека бременност!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 243
би трябвало да може все пак питаи гениколога си  Peace

# 6
  • Мнения: 46 508
Само "Парацетамол" може.
За всичко друго- консултация с гинеколога ти  Peace

# 7
  • Мнения: 138
Задължително трябва да се консултираш,не предприемай никакво самолечение  Naughty

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Парацитамол и Аулин при бремености кърмене  Peace

# 9
  • Мнения: 407
Знам,че Парацетамола е най-безвреден при бременност.
А за Аулина за първи път чувам.Когато преди време отидох на зъболекар и му казах от колко време пия Аулин доста ми се скара.Мисля,че Аулина е много силен и не е препоръчителен.Лично мнение.  Wink

# 10
  • Мнения: 94
Парацетамол

# 11
  • Мнения: 3 760
Подкрепям горните мнения-само парацетамол и то след консултация с гинеколога. Витамин С може да пиеш.

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет  Hug
Не е препоръчително да пиеш аналгин, аз за главоболие съм пила Парацетамол. За мое учудване ми минаваше  Rolling Eyes
За аспирина знам, че предизвиква контракции. Най - добре се консултирай се лекаря си, хомеопатията също е вариант.
Успех  Heart Eyes

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
За аспирина- категорично не  Stop. То си го пише изчерпателно на листовката, ако не се лъжа. Освен ако не съм го чела другаде  newsm78

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абсолютно не. пише го и на листовките, които задължително трябва да четеш преди да пиеш хапчетата, независимо, че ти го е предписал лекар.

# 15
  • София
  • Мнения: 281
по време на бременност никакво самолечение!  Naughty
дори за дребна настинка - консултация с лекар!

# 16
  • Мнения: 2 237

 Аз пиех Аналгин от първите седмици бременност,та чак до края.
Но имах жестоко главоболие,което от друго не минаваше.
Питай си лекаря де,ама аз мисля че може Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Аспиринът е абсолютно забранен през първия и последния триместър на бременността, аналгинът причинява апластична анемия,средство на избор е парацетамолът,но в терапевтични дози,т.е. до 2грама дневно.

# 18
  • Мнения: 372
Само парацетамол, аз съм с мигрена и при кризи док. ми каза само парацеталол, а при настинка фервекс Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
На мен лекарката ми каза 1-2 аналгина за цялата бременност  #Crazy,значи направи си извод.Аз пих веднъж против зъбобол,но не ми мина и доста време ме гризеше съвестта.

# 20
  • Мнения: 1 440
Само парацетамол (когато е крайно наложително), никакъв аспирин, аналгин или аулин! При настинка не взимай нищо без консултация с гинеколога си, защото дори някои безобидно таблетки за смучене имат съставки неподходящи за състоянието ти  Peace

# 21
  • Мнения: 292
Забрави за аспирина, парацетамол и генерични негови форми - може до 4 таблетки по 500 мг на ден обаче ...
Най-добре обаче си питай човека, който те гледа ...

# 22
  • Мнения: 3 092

 Аз пиех Аналгин от първите седмици бременност,та чак до края.
Но имах жестоко главоболие,което от друго не минаваше.
Питай си лекаря де,ама аз мисля че може Peace

Не може и аз имах главоболие забраната беше категоричнА  NaughtyЗа аспирина също сигурна съм 100 на 100 yes
Защо не се консултираш с лекаря си и той ще ти каже - не пий нищо сама освен фолиева киселина и витамин Ц - лека бременност!  bouquet

# 23
  • Мнения: 481
Аз също имах жестоко главоболие в първите месеци и след консултация с гинеколога ми ми разреши само парацетамол. Искам да те успокоя, че към 5 мес. всичко премина и до края не ме боля глава. Виж за други болки.... трябва да се справяш някак си.

# 24
  • Мнения: 88
от няколко седмици имам страшно главоболие и един зъб ме боли венеца ми се е подул на самия зъб незнам вече какво да пия за да ми мини аз по принцип като вземам аналгин като ме е боляло зъб преди да забременнея си чупех малко от аналгина слагах си го на зъба и го смуча иначе на мен аналгин не ми деиства изобщо сега и с парацетамола така си чупя малко и го смуча иначе няма ефект.Благодаря ви мили момичета за отговорте  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 35 937
Консултация с лекар. Главоболието е симптом на нещо, то не е болест.
Може напр. да е от ниско кръвно и ако пиеш повечко вода да се оправи /това като пример/
Ако те боли зъб - веднага при стоматолога - зъба сам няма да се излекува и винаги става по-лошо: от кариес - пулпит и т.н.

# 26
  • Мнения: 120
по време на бременност никакво самолечение!  Naughty
дори за дребна настинка - консултация с лекар!
Абсолютно подкрепям! И винаги чети листовките на лекарствата, преди да ги пиеш.
Леко бременеене. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 621
по време на бременност никакво самолечение!  Naughty
дори за дребна настинка - консултация с лекар!
Абсолютно подкрепям! И винаги чети листовките на лекарствата, преди да ги пиеш.
Леко бременеене. Simple Smile
Peace

# 28
  • Мнения: 657
Само Парацетамол и витамин С

# 29
  • София
  • Мнения: 3 823
Може само парацетамол,но най добре е да се консултираш с лекаря си.

# 30
  • Мнения: 1 100
За да си спокойна и да ти е 4иста съвестта, при всеки проблем звъни на док., ниЩо не пий без да си се консултирала. Дори и елементарните лекарства не бива да си ги самоизписване при бременност. пък ако проблемите със зъбите продължават, на стоматолог.

# 31
  • Мнения: 8 917
Парацетамол Peace Избягвай други лекарства ако можеш.

# 32
  • Мнения: 419
аз пиех само Парален(парацетамол)но след като се консултирах с доктора ми

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Стискай палци да не се разболяваш.Но преди всяко решение да пиеш някакво хапче се посъветваи с лекара си.Това е моето мнение.
Леко бременеене!!!! Joy

# 34
  • софия
  • Мнения: 636
Никакъв аналгин!!!!!!!!!! Само парацетамол и то след КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР! По-добреза всичко питай лекар, защото според мен е много важно! Аз лично нищо не предприемам без лекар, защото може да е опасно за бебето! Със сигурност се разрешава парацетамол, но той не е така силно обезболителен и няма да ти помогне!

# 35
  • Мнения: 88
от 2 седмици много ме боли глава особено днес  Sad

# 36
  • Мнения: 354
Най -ужасното си  главоболие съм имала коато бременна. Не си позволявах никакви лекарства, стоически издържах  по цял ден. Митнаваше ми чак когато се наспя. Днс не се гордея с този си фанатизъм. Ако можех да върна времето назд бих пила това , което лекарят ми смята за безвредно за плода.
  Както са теи казали  другите мами - Парацетамоллът е разрешен по време на бременност и кърмене.Все пак се конксултирай с док.

Общи условия

Активация на акаунт