съд за родители на деца убийци и престъпници!

  • 4 977
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 978
Тия лица не отговарят, ако не са били в състояние да предотвратят настъпването на вредите

Ето ви част от цитираният по - горе чл.

Как пък ми е чудно ще се докаже, че са или не са били в състояние родителите да предотвратят вредите?
В какво ще ги обвинят, че не са дали морално обучение на детето си ли, че не са го обучили да обича...какво? newsm78


Ще цитирам и Пандора:
на теория е едно, практиката няма нищо общо! Peace

# 76
  • Мнения: 6 167
аз не мисля, че родителите трябва да бъдат съдени , заради престъпления на децата. 
на пръв поглед звучи логично, който си е възпитал детето така и е отгледал престъпник - да бъде съден.
но за какво ще бъде съден? за лошо възпитание? или за деянието на детето?

човешката психика е сложна работа и не мисля, че възпитанието от родителите е единствения фактор едно дете да прекрачи прага на криминалността.

# 77
  • Мнения: 1 860
 Права си, Lennie, във всеки един пост откривам по малко истина в някой и повече. Имаше един случай на скоро тук: Подсъдими бяха родители, за това че са заключили двете си малки деца в стая на горния етаж и те предизвикват пожар от което резултата е ясен. Децата са мъртви  Praynig , а родителите обясняват, че са ги чули да пищят, но не са направили нищо защото децата са им пречили и са искали спокойствие. #Crazy До колкото разбрах от репортажа, не ги съдят за неумишлено убийство или пожара, а точно за безотговорност като родители. Ако има мама в UK и знае случая, и аз греша за нещо моля да ме поправи.
 Мисълта ми е, може и има за какво да се съди родител на дете, което на 10 години е убило друго.

# 78
  • Мнения: 822
Мисля,че за родители,които наистина държат на децата си,извършването на подобно деяние е само по себе си наказание.Аз също бих се питала:"Къде сгреших?"...Макар да ми е пределно ясно,че не съм само аз човекът,който възпитава и влияе на детето ми...
Не бих подкрепила идеята, родителите да поемат изцяло отговорността...По гореспоменатите причини и още една...Да приемем,че родителите бъдат осъдени и излежат наказанието си.С какво това ще промени и повлияе на истинските малки престъпници?Може дори да се зарадват...Много често такива деца таят лоши чувства дори към собствените си родители.А в добавка,още от малки да се научат да не поемат отговорност за постъпките си.
Доста деликатна ситуация,защото на 11-12 години за мен все още са деца.Но когато става въпрос за най-жестоко убийство,трябва да има наказание и за тях.В случая не става дума за инцидентно сбиване, а за продължителен тормоз,възможно е и планиран побой... Peace
От друга страна мисля,че за родителите също трябва да има някаква санкция,може би парична и общественополезен труд. newsm78

# 79
  • Мнения: 1 860
 Аз не мисля, че урока ще е за децата. По скоро се надявам да има по-голям ефект върху другите родители. Не знам дали разбирате какво искам да кажа. В последно време намирам за много трудно да се изразявам точно и ясно.

# 80
  • Мнения: 2 818
Не. Характера на един човек далеч не зависи от неговите родители. Човек си се ражда е с характер, родителите могат само да го ошлайфат добре в най-добрия случай.

# 81
  • Мнения: 822
Отговорно да следиш развитието на детето през първите поне 7 прословути години. Да не го подтикваш към саморазправи и отговаряне на зло със зло, да успееш да внесеш целия респект които заслужава живота на другия. Да не му купуваш играчки от рода на пистолети, боксови круши и пс игри пълни с кръв и насилие, поне докато не мине възраста в която характера му все още се формира и подлежи на възпитание. Това имам предвид аз.
Съгласна съм.Само че така рискувам да възпитам жертва.Няма да е ловец,но по-спокойна ли ще бъда,ако се превърне в мишена.Това също е трудно решима дилема-къде е границата между силата като самозащита и открита агресия?Не бих искала детето ми да е преследвач,но и нечия плячка също не бих искала да бъде... Peace

# 82
Мами да ви кажа как долу горе стоят нещата тук в Гърция-деца над 13 год.носят лично отговорност за постъпката си какъвто е случая с убийството на Алекс.За съжаление това което не успях да ви съобщя в предишната тема са последните разследвания по случая.Дядото на двете деца които са навършили 13год.е заподозрян за това ,че след като дацата са разпитвани в началото от полицията е изровил трупчето на нещастното детенце и го е изгорил на друго място за да не намерят трупът.Закона тук по изказване на журналисти и вещи лица е такъв ,че ако не се открие трупът много трудно може да седне някой на подсъдимата скамейка.И още нещо,как така да няма виновни?Как така родителите нямат представа какво правят техните деца?Искам да ви кажа ,че тези 5 деца убийци съвсем не им е било за пръв път да бият други деца в училище и да крадат джобни от съучениците си и родители те им не веднъж са били викани в училище за дребни хулигански постъпки.А знаете ли ,че това за мен е двойно убийство защото майката е жив труп-единственно дете и като я гледам по телевизора ми се плаче.

# 83
Вие как мислите ако няма наказани по случая какво ще се окаже ,че всяко дете което е по агресивно може да убива и няма вина никой и няма наказание за никой?тогава ще се наричаме джунгла ,а не общество

# 84
  • Мнения: 1 860
Мами да ви кажа как долу горе стоят нещата тук в Гърция-деца над 13 год.носят лично отговорност за постъпката си какъвто е случая с убийството на Алекс.За съжаление това което не успях да ви съобщя в предишната тема са последните разследвания по случая.Дядото на двете деца които са навършили 13год.е заподозрян за това ,че след като дацата са разпитвани в началото от полицията е изровил трупчето на нещастното детенце и го е изгорил на друго място за да не намерят трупът.Закона тук по изказване на журналисти и вещи лица е такъв ,че ако не се открие трупът много трудно може да седне някой на подсъдимата скамейка.И още нещо,как така да няма виновни?Как така родителите нямат представа какво правят техните деца?Искам да ви кажа ,че тези 5 деца убийци съвсем не им е било за пръв път да бият други деца в училище и да крадат джобни от съучениците си и родители те им не веднъж са били викани в училище за дребни хулигански постъпки.А знаете ли ,че това за мен е двойно убийство защото майката е жив труп-единственно дете и като я гледам по телевизора ми се плаче.
#Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out нямам думи, дано този емотикон се справи по добре от мен.

# 85
В цяла Европа си има затвори за малолетни пристъпници над 13год.а за останалите отговорността носят родителите и са подсъдими за подобни постъпки,защото много ясна представа имаме ние родителите за това на къде вървят нещата с нашите деца и ако някой родители не могат да възпитават правилно децата си или са безотговорни към техните постъпки естественно,че детето ще поеме лошия път от малко.Не трябва ли да платят за безотговорността си.

# 86
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам дали има от писалите, мами на деца в пубертета, но за моите мога да кажа, 4е ме завъртяха на 360 гр! не можех да си позная децата, аз стоях с тях до 7 г именно, заради възпитанието и да бъдат както вие ги описахте, идеални граждани и деца за пример,но на 12 г като станаха мислех, 4е съм загубила вси4ките си години посветени на тях, не ги познавах, ставаха лоши и проблемни, неуправляеми. разбрах, 4е да си пацифист не е добре, биеха го до заекване, малтретираха, го , рекетираха го и аз не знаех ве4е къде да се обърна, ни даскали , ни пси помагаха с нещо конкретно. стигнах да заплаша даскалите и директорката s мерки и с децата говорих отново и отново и даже им разясних устно, 4е и аз мога да бия уда4но .оправиха се нещата, когато синът ми порасна 20 см за една година и ги мина по ръст.  да го вида сега дали е пацифист ! да, защитава се, както казва, не посяга пръв, но и това може да се промени , хората не остават деца на 7 г, променят се към добро или лошо , така, 4е минете пътя на родители и тогава заклю4ете справили ли сте се. да се говори принципно- ние си го знаем , но как се прилага и дали е уда4но при конкретни слу4аи , аз не си поставям големи цели ве4е. определено характерът си го имат и много неща са заложени, ние  само пробваме да ги променим според нашите представи за добро и зло.

# 87
  • Мнения: 1 581
Ами не знам. Сложна работа. Нося отговорност за кучето си - ако ухапе човек, мене ще съдят. Уж и за детето трябва да е така. Ама кучето го връзвам, не се среща с други, не ходи на детска градина, където да го възпитават непознати за мене, не ходи на училище, където пак непознати и деца на непознати...
Тя отговорността не е толкова лесно да се определи. Носим я всички. Бабата, дето раздава с бастуна правосъдие на децата на площадката - и тя носи отговорност. И лелката, дето го лъже в магазина. И филмите, и компютрите, и музиката, и всичко.
Не знам критериите за "правилно" възпитание, което ще ми даде спокойствието, че моето дете няма да бие/убие друго, че няма да взема наркотици, да краде - въобще че ще е "добър" човек. Не вярвам и някоя от вас да ги знае тия критерии.
Вместо да се съдим като родители едни други - можем малко като общество да се замислим и да се пробваме да поограничим стимулите за насилие. Щото то не е въпросът за конкретния случай, да накажем някой и да са удовлетворени потърпевшите. Щото това не решава проблема.

# 88
  • Мнения: 2 292
РЕНИ - това ми е ясно, не се опитвам да противореча на тезата, че родителите възпитават децата си и това е от ключово значение. но ми е ясно също, че има родители и родители. В случая на добртите родители - ОК те си знаят отговорностите, а в другия какво. мнението което защтавам е, че не е нужно да стоим и да чакаме да се случи нещо такова зада кажем - ей тези са лоши родители. а има и родители, които възпитават децата си лошо (прекалено ги разглезват) без да го правят умишлено. казвам, че това може да се открие и по-рано. защо може да има годишна профилактика при зъболекар, който да ти казва новостите в четките и пастите за зъби за да са ти здрави зъбите , а да няма профилактика за погрешно и лошо възпитани и растящи деца и лоши родители? да се дават съсответните съвети и помощ.
аз не мога да твърдя, че съм идеална майка. не мога да твърдя , че няма да направя грешки при възпитанието , не съм толкова самоуверена и се консултирам за всичко. така винаги ще научавам по нещо полезно. не казвам, че така ще избегна всички неприятности . как да е дано сте ме разбрали.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:52 от vivita

# 89
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Участва сравнително много в тази тема, защото това е въпрос, по който доста коментираме с мъжа ми. Аз съм на мнение, е освен нашето дете, ние отглеждаме и един неподнат, който се формира от средата, от времето си, от лелите в ясли, ДГта, после учители и пр и пр, а ив мозъка му сигурно също има тъмни места. Така че ме е страх. Докато мъжът ми вярва, че ако му набием правилата като малък, той ще се развива според тях. Аз нямам такава смелост.
Щото и тук, и оттатък е пълно с добри хора, които се оказват доста екстремистски настроени и затова дадох примера с циганите. Да, изговарят се много думи срещу тях, после обясняваме на децата, че не трябва да късат крилца на мухи, но връзката и логиката се късат някъде.
Моята учителка в основното беше расистка, имахме дете-мулатче в класа и то беше тормозено по най-неприятен начин, същото беше и с дете-турче. Не, каквито и неща да ти говорят вкъщи, е много трудно да отсееш истината от лъжата, доброто от злото, защото и учителят е голям човек, и той е пример. Не са само родителите и затова не трябва да се хвърля върху тях отговорността.
И не е само расизмът, то е конкретно проявление на основния проблем-неприемането на различните.

Общи условия

Активация на акаунт