нуждая се от съвет

  • 2 238
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте всички прекрасни мами,а съм сигурна и татковци тук. Аз съм нова във вашият сайт,затова ако има друга подобна тема,а аз съм пропуснала да я прочета,извинете ме.  Моя приятелка има момченце,което днес става на един месец Simple Smile, но тя няма достъп до интернет и ме помоли да прегледам някой сайтове, за да й помогна.така че,се регистирах във вашия.проблема е следния- бебчето й има ужасен запек,на изкуствено хранене е,майката няма кърма.на детенцето му помагат единствено клизми,но се опасяват,че ще свикне много бързо и се нуждаят от съвети.Моля ви,помогнете им. Тяхната педиатърка им е препоръчала млякото на Милупа,но бебчето го взима едва от вчера,и е рано да се говори за подобрение.Детенцето много се мъчи,а те не знаят какво вече да правят.Препоръчайте ми всичко което сте опитали и е дало резултат.Млякото му го разтварят във вода от овесени ядки,но уви..Тук четох за отвара от сини сливи,но дали е подходяща за толкова малко бебенце?Благодария Ви за вниманието и желая на всички приятен ден. Simple Smile

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато се смени млякото е нормално да се получи запек.Тоест трябва да минат поне два дни за да се регулира стомаха.Според мен Милумила е много добър избор.Запек се води когато бебето на АМ не е акално повече от 4 дни.Причината за присвиването може и да са колики, напълно характерни за дете на тази възръст.Наистина с клизмите червата стават много лениви и след това нормалното изхождане е много трудно.Сините сливи не са никак подходящи за дете на един месец.Според мен нека да изчака да подейства Милумила и след това да предприемат други мерки.

# 2
Благодаря ти:) и аз си мислех,че тази отвара не би била полезна за толкова малко бебче,но трябваше да го чуя от някой с опит.Мерси отново:)

# 3
  • Мнения: 4 564
според мен е малко за овесени ядки - и водата съдържа глутен, както още за сок и дуфалак
помагат масажи на коремчето и свиване на краката
наистина ще привикне към този метод аз имах същият проблем  
детето трябва да се заведе на гастроентеролог който ще ви научи на масажи и ще изпише правилното мляко  и каквото е необходимо
педиатрите често не са достатъчно компетентни по този въпрос и аз още си сърбам попарата  

# 4
  • Мнения: 992
а от колко време не е акало бебчето, защото като е казала Биляна за запек се говори след 4 дена неакане. Мойто моимиче също не акаше по няколко дена като минахме изцяло на АМ и когато вече не беше акала 3 или 4 дена й давах дуфалак сиропче за кърмачета

# 5
става въпрос за 5 дни, доколкото ми е известно.родителите са наистина притеснени,защото малкия постоянно плаче и е много нервен.ще им предам вашите препоръки,благодаря ви мамчета:)

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 09:25 от бебеГого

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да направят консултация с гастроентеролог и алерголог- понякога запека е признак на алергия към млякото. Ако няма промяна с новото мляко, да предприемат консултация , а не клизма.

# 7
  • Мнения: 8 917
Здравейте всички прекрасни мами,а съм сигурна и татковци тук. Аз съм нова във вашият сайт,затова ако има друга подобна тема,а аз съм пропуснала да я прочета,извинете ме.  Моя приятелка има момченце,което днес става на един месец Simple Smile, но тя няма достъп до интернет и ме помоли да прегледам някой сайтове, за да й помогна.така че,се регистирах във вашия.проблема е следния- бебчето й има ужасен запек,на изкуствено хранене е,майката няма кърма.на детенцето му помагат единствено клизми,но се опасяват,че ще свикне много бързо и се нуждаят от съвети.Моля ви,помогнете им. Тяхната педиатърка им е препоръчала млякото на Милупа,но бебчето го взима едва от вчера,и е рано да се говори за подобрение.Детенцето много се мъчи,а те не знаят какво вече да правят.Препоръчайте ми всичко което сте опитали и е дало резултат.Млякото му го разтварят във вода от овесени ядки,но уви..Тук четох за отвара от сини сливи,но дали е подходяща за толкова малко бебенце?Благодария Ви за вниманието и желая на всички приятен ден. Simple Smile
При Гери като беше мъничка я оправяше чай БЛЕВИТ Л - то е за малки дечица и бременни Peace

# 8
  • Мнения: 1 555
ПРи нас единствено помогнаха масажите по коремчето и стъпалата - от петичката в посока към пръстчетата и обратно, също така и кръговите движения по посока на часовниковата стрелка по коремчето !!! Определено действа

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
Най-ефикасното мляко срещу запек е OMNEO, на двете ми приятелки дечицата бяха с вашия проблем (синът ми също, но пък той беше само на кърма), и при двете OMNEO даде резултат, може да дава и чайчето за разхлабване на БЛЕВИТ, при нас не помогна, но при нея може да действа. Успех и спокойно, това е бял кахър.

# 10
Моето предложение е да се даде на бебето преварена вода подсладена с 8%захар.При мен е много ефикасно.Успех!!!!

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Моето предложение е да се даде на бебето преварена вода подсладена с 8%захар.При мен е много ефикасно.Успех!!!!
При тебе или при бебето ти???

# 12
  • Мнения: 733
Чай лайка, но не много концентриран, ако иска може да си вземе и на Хип има такъв на гранули. нека си дава мляко и да дава чайче от лайка, за да ака бебчо. И ние бяхме така. Даце бяхме на Нутрилон Омнео, но сега сме си на чистия Нутрилон и акаме по 1 път задължително, но ако пропуснем пием чайче и няма проблем  Peace. Дано бебчо се оправи по бързо с проблемното си стомахче  Praynig

# 13
  • Мнения: X
Нека се консултира с гастроентеролог - това е истината. Иначе тук ще видиш на този му помогнало едно, на друг друго. И какво ще експериментира всичко върху малкото бебче ли?

Да отива при специалист и стига с тези клизми Sick Още две - три седмици и може да предлага разхлабващи сокове при проблем, по малко, без да прекалява.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
Когато се смени млякото е нормално да се получи запек.Тоест трябва да минат поне два дни за да се регулира стомаха.Според мен Милумила е много добър избор.Запек се води когато бебето на АМ не е акално повече от 4 дни.Причината за присвиването може и да са колики, напълно характерни за дете на тази възръст.Наистина с клизмите червата стават много лениви и след това нормалното изхождане е много трудно.Сините сливи не са никак подходящи за дете на един месец.Според мен нека да изчака да подейства Милумила и след това да предприемат други мерки.
Напълно съм съгласна -не експериментирайте с млякото-не сменяйте често , най добре да се посъветва с педиатър, клизмите също не са решение.
На мен с Валето ми помогна Фризовом, но не те съветвам да сменя млякото на своя глава и то без препоръка от лекар Peace

# 15
  • Мнения: 742
Нека се консултира с гастроентеролог - това е истината. Иначе тук ще видиш на този му помогнало едно, на друг друго. И какво ще експериментира всичко върху малкото бебче ли?

Да отива при специалист и стига с тези клизми Sick Още две - три седмици и може да предлага разхлабващи сокове при проблем, по малко, без да прекалява.

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт