Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте моми4ета, аз до сега все купувам готови пюрета, но ми се ще да взема вече да му приготвям сама това онова.До сега давах по следната схема:

сутрин (9.00 4аса)- мле4на ка6а 200 гр.
обед (13.00 4аса)- месно пюре
следобед ( 17.00 4аса)-  плодово пюре
ве4ер (21.00 4аса)- мле4на ка6а

Мле4ните каши ги давам защото не иска да пие никакво адаптирано мляко, а с кърменето ве4е не става.Едвам суква малко вечер.Ина4е до края на 6 месец бяхме само на кърма.
Струва ми се обаче, че е слабичък в сравнение с другите деца на неговата възраст.
Ще съм благодарна ако споделите с менюто на вашите дечица.
Целувки на всички   bouquet

Цитирай

London, Sofia

Може да даваш кифлички, мляко с ориз, плодове, пасирани плодове с бисквита и малко мляко, крум супички, грис ... newsm78
Цитирай

Германия

ето го нашият режим:
5.00- 6.00 200 мл АМ
9.30 закуска- грис с плод, кисело мляко (от бурканчетата на Хип), каша с плод, попара, филийка с масло и плод
13.00 обяд- зеленчуково или местно пюре ( пак от тези на Хип, много му се услаждат, а ме и мързи да готвя само за него)
17.00 следобедна закуска- безмлечна каша с плод, кисело мляко, банан с бисквита, понякога и от готовите каши в бурканчета на Хип
20.00 вечеря- млечна каша, която му правя с АМ, защото иначе много бързо огладнява

хапва си доста добре, но не е въобще пълничък, защото не се спира на едно място цял ден    newsm32 smile3540
Цитирай

вече можеш да започваш да захранваш със супи  Peace
аз от 1 годинка за вечеря и давах към 100гр.постно ястие и след това АМ
Цитирай

пред компютъра

На 11 м и половина хранех малкият с това, което го храня и до сега. Е на последък въведох и някой нови неща, но те само допълват храненията.
Закуска: Млечна каша;
Обяд: Манджата от детската кухня + сирене или кашкавал;
След обяд: млечен крем, грис с мляко, мляко с ориз, макарони с мляко или сирене , кус - кус с мляко или сирене, овесени ядки /но не ги харесва много и давам много рядко/, плодов дует или каша - рядко;
Вечеря: супата от кухнята + АМ;

Давам и плодови пюрета и сокове м/у храненията или за десерт на обяд. Пресни плодове не иска Crying or Very sad, а е по добре плодове да яде.
Цитирай

Paradise

Моят син от 10 месечна възраст е на кухня и това ме улеснява много
а през почивните дни му давам пюрета, а ако нашата храна е подходяща за него, от нея му сипвам Smile
Цитирай

ходихме до  д. кухня и ядеше каквото даваха там Cool
Цитирай

Белгия/София

Всеки ден два пъти на ден каша не му ли писва?  Thinking

Давай грис, овесени ядки, бисквити с АМ, сухар или хляб в зеленчуковото пюре, супички с хляб или сухар вътре, млечни кремчета...
Цитирай
Всеки ден два пъти на ден каша не му ли писва?  Thinking

Давай грис, овесени ядки, бисквити с АМ, сухар или хляб в зеленчуковото пюре, супички с хляб или сухар вътре, млечни кремчета...

Ами как така овесени ядки, бисквити ,сухар, на него трябва всичко да му е смляно на много финна каша ина4е се дави и му се гади.Например  сухар, хляб, дали мога да ги пасирам като са в пюре или супа например да пасирам newsm78.Самото приготовление на нещата незнам как да стане?
Цитирай

пред компютъра

Ами как така овесени ядки, бисквити ,сухар, на него трябва всичко да му е смляно на много финна каша ина4е се дави и му се гади.Например  сухар, хляб, дали мога да ги пасирам като са в пюре или супа например да пасирам newsm78.Самото приготовление на нещата незнам как да стане?

Овесените ядки - ако са от фините са много дребни и може и така да си ги яде, но ако не иска след като ги приготвиш пасираш.
Бисквитите и сухара стриваш в хаванче  и след това добавяш към храната.
Цитирай

Пазарджик

Моето хлапе е също на 11 месеца, но яде бисквити съвсем спокойно...Пробвала ли си да даваш само бисквитка да си хрупка? Има и значение какви са бисквитите! Пшеничените обикновени бисквити като се размокрят стават глетави и давят...Аз давам ръжени бисквитки/от диетичен магазин/ и те са доста хрупкави и много по - добре се приемат. Иначе менюто на младежа му е:
в 6 часа - до скоро кърма, но вече АМ
Закуска - ръжени или овесени ядки /можеш да ги претриваш през сито!/ с козе сирене; Елда с АМ и сирене; попара; кисело мляко с плодове и бисквити; някаква каша със сирене...
към 10 часа  давам сок - най - често от ябълки
Обяд - храната от кухнята или готово пюре/когато му е месен ден/, правя му зеленчуци /всякакви/ с  кафяв ориз;зеленчуци с киноа; зеленчуци с просо...
Следобяд - плодове с кисело мляко или готови плодови пюренца, в които има обикновено оризово или пшеничено брашно; понякога готова инстантна каша с плодове; Елда с плодове...
Вечеря - кисело мляко с две бисквитки... започвам да въвеждам зеленчукова супичка за вечеря
Смятам да почна да давам извара...
Детската кухня не всеки ден е подходяща по моите разбирания за дете под годинка, така че преценявам и тогава давам...
Цитирай

Sofia

И моя злояд син не яде, ако не е фино пасирано. Всичките изредени можеш спокойно да пасираш в манджите. Хляб редовно пасирам в супите, аз купувам само пълнозърнест. Сухар можеш да пасираш също в попари и супи, като го накиснеш в тях преди това. Също и пасирани бисквити в кисело мляко + плод. Кашите можеш да му ги приготвяш сама със сварени овесени, ръжени и ечемичени ядки + АМ + плод или сирене, като след сваряване на ядките добавяш останалото и пасираш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.