очичките сълзят!

  • 1 546
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Бебо се роди с кониоктивит.И така вече 4 месеца.Капахме Тобрекс,после Фуциталмик,после Офталмосептонекс.Заведохме го при очен лекар и се оказа,че са му запушени слъзните каналчета.Сега пак капем Тобрекс,съпроводено с масаж,който щял да помогне за отпушването им.Но ако се се отпушат до 6 месец,щяло да се наложи "сондаж" под пълна упойка.Някой има ли повече инфо за нашия проблем?Притеснява ме най-вече анестезията на толкова малко бебче.То и манипулацията не е за подценяване.

# 1
  • Мнения: 3 914
не се притеснявай нито от манипулацията нито от пълната упойка, но ако бъдеш постоянна със масажите ще стане без сондаж
колко пъти казаха масаж и при кой лекар ходиш

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ne stava duma izobshto za pylna upoika. ako stignete do sondaj mi pishi. niama kakvo da go mislish predvaritelno.

# 3
  • София
  • Мнения: 498
ne stava duma izobshto za pylna upoika. ako stignete do sondaj mi pishi. niama kakvo da go mislish predvaritelno.
Да упойката при тази манипулация не е венозна , а е с маска, т.е. детето я издишва и след това всичко е ок. А не пълна упойка от която го чакаш да се събуди, притесниаваш се , цял ден е като парцал, езикът ми се оплита...много притеснително....
Моето бебе е преживяло и двата вида упойка...разликата между маската и пълната е много голяма. В твоя случай изобщо не се притеснявай. А и манипулацията е рутинна...

# 4
  • Мнения: 3 914
зависи от детето моето е преживяло 9 пълни и най тежко излизаше от тези с маска
а най много зависи от анестезиолога но все пак тук може въобще да не се стигне до там
прави масажи непрекъснато и всичко ще е ок

# 5
  • Мнения: 1 942
Здравей,

Ние до скоро бяхме със запушено каналче и напоследък бая гной беше почнала да се образува. Това със сондирането никак не ми беше по сърце. Посетихме доста офталмолози, свързахме се и с такива в чужбина. Това което разбрах за сондирането е следното:
1. Не винаги е успешно /понякога се налага повече от едно сондиране/,
2. Каквато и да е упойката е упойка.,
3. Преди 9-я месец е неразумно да се прави сондиране /канала е твърде тесен за сондите/ макар много лекари да бързат, но това можело да доведе до травмиране на канала и торбичката.
4. В международен план сондирането все по-усилено се отрича.

Тази информация още повече ме подтисна. Затова започнах да се ровя из нета и форума и открих някой съвети, които приложих и О ЧУДО проблема се оправи за 5 дни. Това невероятно много ме вбеси, защото лекарите си знаеха сондирането та сондирането, а то имало и друг начин ... Ето какво да правиш:
1. Купуваш си риванол. Всеки път когато кърмиш бебчето или то заспива /при нас тези 2 нещта съвпадат/ слагаш предварително риванола в топла вода и после в топличкия риванол топваш памуче, което налагаш под долния клепач, но така че да покрива и малко от носа. Т.е. риванола  да се пада над слъната торбичка и канала. ДА не влиза в окото.
2. След компреса се прави масаж по следния начин - слагаш пръста си в ъгълчето на оченцето и правиш въртеливо движение, после изтикваш гнойта от торбичката към окото и накрая изтегляш пръста си надолу по нослето. Започваш да правиш това първо 10 пъти, следващия ден 15 и така докато стигнеш до 50.

Защо се прави това и защо помага? Слъзната торбичка се отваря чрез 2 канала в окото, които отвеждат сълзите в нея и после тя се излива в носната кухина. Запушен слъзен канал означава, че ципата, която вътреутробно е пазела бебето не се е скъсала при раждането /това се случвало често при бебета родени секцио/. Има и частино запушени канали, което означава, че ако лигавицата на носа е набъбнала то тя притиска канала и пречи да се отича течността от торбичката в носа. Риванола разширява каналите, Масажа помага ципата да се скъса.

Разбира се докато се отпуши слагаш капките, които са ти изписали.

Ако все пак това не ти помогне обезателно отиди на УНГ преди сондирането. възможно е проблема да е в нослето, а не в канала.
Успех, пиши ако може да помогна нещо.

# 6
  • Мнения: 5 026
 Много благодаря за информацията! Надявам се всичко да мине успешно и да не стигаме до сондаж.

# 7
  • Мнения: 1 942
Хей как сте? Laughing Оправи ли се детенцето?

# 8
  • Мнения: 7 640
мембраната, затваряща носослъзния канал, се резорбира в :мия месец на вътреутробното развитие, а не при раждането.
Риванолът не мога да обясня по какъв механизъм разширява каналите, но схемата ми се вижда суперсложна.
При всяко положение намя да навреди. Peace
В световен мащаб ранното сондиране не се отрича, а насърчава от известно време, необяснимо за мен защо.
Освен, че по-големите деца много повече плачат и се травматизират от манипулацията. А сонди има различен размер. Grinning

# 9
  • Мнения: 130
И моето бебе беше така.От болницата ни изписаха със запушено носле. Това предизвиква запушване на слъзните каналчета и лека форма на конюнктивит. Капвайте Витамин С в нослето- хем отпушва хем е полезно и заздравява лигавицата на нослето. Сварете лайка и правете леко топли компресчета в областа на крайчето на очичките. Избърсвайте нежно с марличка напоена в разтвора от лайка от вън на вътре по дължина очичките. Моето съкровище се оправи и нослето се отпуши и очичките са добре.... Успех

# 10
  • Мнения: 5 026
 Благодаря ви за отговорите! Сега май се е отпушило каналчето на лявото оченце (не тече и не гурелясва). Остава ни дясното. Продължаваме с масажите!

# 11
  • Мнения: 130
Атракция как е бебето с очичките Laughing

Общи условия

Активация на акаунт