Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Съвсем скоро освен поликистозата на яйчниците, която имам от 7 години, ми откриха и ендометриоза или по-точно има съмнение за такава. Аз съм от Пловдив и бях на гинеколог тук, който ми препоръчва лапароскопия и то в скоро време. Много ми се иска да чуя второ мнение от специалист, който работи в тази област, както например чета за Отделението по репродуктивна медицина в Майчин дом - София, където постоянно се правят безкръвни операции.
Препоръчайте ми, моля ви някои лекари! Sad
Цитирай

София

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=8520.
Успех и пиши какво си решила.
Цитирай

Здравей, Ниа!
Аз също съм от Пловдив. Тук също се прави това изследване. На мен са ми го правили преди 5 години, в отделението по Стерилитет и Инфертилитет в Окръжна болница. Мисля, че има достатъчно добри специалисти и тук.
Ендометриоза се потвърждава категорично само с лапароскопия, както сигурно вече знаеш.
Много е важно после да намериш добър лекар, който ще провежда по-нататъшното лечение.
Ти всъщност може би си намерила вече, ако искаш мога да споделя моя богат опит от пловдивските лекари, ако не сигурно ще получиш достатъчно отзиви за добри лекари в София.
Цитирай
Благодаря много и за двата отговора!
Да, Съни, ще ти бъда задължена, ако ми кажеш мнението си за лекарите, при които си била. И аз от 7 години ги обикалям из Пловдив и всеки казва различни неща. Имам предвид относно лечението. И аз пия това, пия онова и ето времето си лети, а положението станало още по-сериозно. Сега ходих /за 2-ри път/ при д-р Минев от Весела. Мисля, че съм доволна.  Smile Притеснява ме лапароскопията, защото не знам от колко време се прилага тук... и т.н. и т.н.
Ако желаеш, може да ми пишеш на лични. Мерси предварително!
Цитирай

София

Ния, пиши на Мели. Тя е от Пловдив и ще ти помогне. Рядко срещан съвестен и отзивчив човек. Съветвам те да и се довериш безусловно.
Цитирай

София

Ако все пак решиш да е в София, обади ми се. Моя близка ще прави същата процедура в МА. Не съм много сигурна в името на лекаря, който ще прави процедурата - ще я попитам.

Но съм сигурна в лекарката, която я препрати там. Аз едно време лежах в нейното отделение и бях обект на сериозна завист сред посестримите си. Сега тя-лекарката е пенсионерка.
А жената, която ще се подлага на лапароскопия е от Варна. За съжаление там не са й предложили нищо такова.
Цитирай
Здравейте отново! Скоро ходих и при друг лекар, и той с много добро име. Бях се стреснала доста, защото ми правиха изследвания за туморни маркери на яйчниците, пълна кръвна картина и исках да чуя и друго мнение. И мнението наистина беше съвсем различно. Доктора ми каза,че дори нямам поликистоза, нито ендометриоза и вече просто не знам.
Другия месец като получа кризата пак ще отида и при двамата и тогава ще видим...  Confused
Цитирай

Пловдив

Съни, сподели моля те твоя опит от лапарото защото и аз нещо съм се запътила към тази процедура и незнам къде да я направя.
Искам да е с пълна упойка и снимка на тръбите през това време.
Мислех да е в София при проф. Налбантски, но чувам много лоши отзиви за него, та засега мисля да си я направя в Пловдив.
Ще ми бъдеш много полезна ако разкажеш подробности.
Багодаря ти предварително!
Цитирай

Лапароскопията не може да диагностицира запушени тръби, това се прави най-точно с цветната снимка. Даже хидротубацията не дава точни резултати, въпреки, че е абсолютно безболезнена.
На мен ми правиха лапароскопия с пълна упойка, само с този метод  може да се потвърди поликистозата, ендометриозата и много други болести.
В болница лежах 1 седмица, но възстановяването е доста по-бързо от една операция. Разрезът се прави на пъпа - около 1 см, който сега не личи въобще.
Ренци, защо не попиташ и за епидурална упойка или ти предпочиташ пълната?
За това ще ти е необходимо задължително направление от личния лекар.
Няма смисъл да ходиш при Налбантски. В Пловдив се прави в Окръжна от много години и има добри лекари според мен.
За ВМИ - не знам дали се прави, нямам никаква информация, но съм много разочарована от престоя си там.
В Окръжна болница има отделение по "Стерилитет и инфертилитет", което е специално за такива проблеми. Аз съм била там няколко пъти.
Мога да поразпитам моя лекар, който работи там в родилното.
Както разбираш - това са моите впечатления, които не твърдя да са изчерпателни, дано да са ти полезни.
Ще ти пиша на лични за повече инфо за някои лекари там.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.