Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

София Западен парк

Мили мами, пред голяма дилема съм синът ми е на 8 и половина месеца и от един месец и половина се е изправил и иска усилено да го водя за ръце и да ходи ( за ръцете баба му е виновна, но това е друга тема) въпросът ми е дали да го водя и той да ходи или да го оставя сам когато трябва да си се проходи? Искам да отбележа, че всички дечица около нас на нашата възраст отдавна лазят, а той не иска и да чуе за лазене, не е мързелив(так си мислех отначало Blush), а иска да го държа и да ходи  ooooh! Попитах педито и той ми каза, че щом детето си иска значи е готово и да му купувам ортопедични обувки и да ходело. Ортопед ми каза почти същото, като добави, че не е задължително да лази (аз не съм лазила ), а друг ортопед ми каза да го принуждавам да лазил, еми то детето като го сложа на пода започва да се катери по мен да се изправя, а когато го сложих по корем и започнах да му показвам как да лази се разплака при всеки опит! Е, вие какво ще кажете ? Благодаря ви предварително   bouquet
Цитирай

Остави го и ако тръгне сам по мебеите- ок, но ти не го дръж.
Цитирай

Остави го и ако тръгне сам по мебеите- ок, но ти не го дръж.

Peace На 8 мес. е рано да го водиш. Дъщеря ми първо се изправи по мебелите и после се научи да лази, като видя,че не може да ходи сама. Тръгна на 1г.1м.
Цитирай

Там...

Е как пък ще го принудиш да лази newsm78?Щом иска да ходи дръж си го,не е нужно да лази.Аз моя се чудех кога ли пък вече ще спре да лази за да проходи Very Happy.
Цитирай

Не го дръж, ако сам тръгне, ок, но не и ти да му "помагаш".

Щом иска да ходи дръж си го,

Като беше малката още бебе я водихме на ортопед, който още тогава ни предупреди да "не я учим да хода", в смисъл да не я държим за ръцете. Може от собствената тежест на детето да се изкривят крачетата, защото доктора ми обясни, че е едно детето само да проходи, друго е ние да му "помагаме".
Цитирай

София

Според мен е още малък да го водиш - остави го, когато е готов сам ще тръгне Very Happy
Цитирай

Там...

Е добре де ама щом детето си го иска не значи ли ,че е готово newsm78?
Цитирай

на село

Детето е готово да го водиш когато само се изправи и започне да обикаля по мебелите  като се подпира, а не щом е изправен да го хванеш за ръчичка и да го мъкнеш, трябва сам да започне да прави стъпки.
Цитирай

London, Sofia

Когато го направи то - тогава е времето за каквото и да е Peace
Цитирай

Scotland

Габриел от около 2 седмици се изправя и сам си обикаля в леглото по решетките. Изправя се и по мебелите, но още му е трудно да разбере как точно да премести ръчичките и крачетата заедно. (В леглото няма проблем newsm78)
 Първо започна да пълзи, после да се изправя и сега понякога го водим за ръчички. Той като не иска да го водя си личи, подгъва коленете веднага.
Цитирай

София

Не е нужно да го водиш. Остави го сам да се изправя и ако иска да се придвижва да се дърхи за мебелите и или да лази(той ще си намери начин). Като го държиш може само да си направиш лоша услуга. Така няма да проходи по-рано, отколкото ако не го държиш. Най много да свикне с ръцете и да го е страх да се пусне после.
PS. Моя син също се изпрови на 7 мес. и нещо. Не съм го държала да ходи, въпреки че искаше. На 9 и половина проходи.
Цитирай

София

Физиотерапевтите не препоръчват воденето за ръце при прохождащо дете. Каишките са за предпочитане. Май малко му е рано на детенце да ходи, така, че зависи от теб колко често ще го държиш за да "ходи" или пък ...изобщо няма Smile.
Цитирай

Петрич

Имам чувството,че говориш за моя син.Същата работа е и сега.Аз си го водех за двете ръце,когато искаше да ходи.Не знам защо повечето момичета ти казват да не му помагаш,а да го оставиш да ходи около мебелите.Според мен е все тая дали ще ходи около мебелите или ти ще му помагаш.Никой не казва да му дърпаш ръцете и на всяка цена да го караш да прави крачки.Ванката когато се умори да ходи ми сграбчва краката.Когато иска да ходи си подава ръчичката.
Цитирай

каквото иска това да прави, моят на вашата възраст ходеше Very Happy
нито съм го карала, нито съм го държала или насилвала за това.
така ,че щом иска за ръка - дай му я Wink
Цитирай

София Западен парк

Благодаря за отговорите ви момичета ! Днес никакви ръце не съм давала само му помогнах да се изправи на дивана, защото той е кожен и малкия си плъзга, а до дивана е стъклена маса и да не стане фал, та както го изправих той направи около 10 тегела от единия до другия край на дивана, измори се и си седна на земята! И аз искам сам да си проди когато е отов, а не аз да го водя, ама ще видим  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора