Пуешко и заешко? От кой месец?

  • 4 351
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте, дайте съвет - кога да въведа пуешко и заешко месо? Малкият е на почти 8 месеца, по принцип сме на по-късно захранване, доскоро ядеше само плодови, зеленч. и месни пюрета (с пилешко и телешко), от 2 седмици замених едното кърмене с каша, и това ни е цялото меню. За рибата знам, че се препоръчва да се изчака, но как стои въпроса с пуешкото и заешкото?

# 1
  • Мнения: 649
тях можеш да ги даваш, тук даже ми препоръчаха с пуешко и телешко да го захраня в 7 месец. но на малкият пуешкото не му се услади и го плюеше, та си останахме само на телешко. после въведох и пилешко-  за него  обаче съм чувала, че не се препоръчва много защото може да предизвика алергии. заешко аз не му давам, защото е на готови пюрета и тук няма такива със заешко, но може.  а риба знам, че след годинка се препоръчва.

# 2
  • Мнения: 292
към края на седмия и целия осми месец постепенно въведох пилешко, телешко, пуешко,агнешко и заешко месо в тази последователност  Peace Тук видях и едни пюрета с месо от патица и зеленчуци, педито каза че можем да ги опитаме и смятам даго направя скоро  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 668
Спокойно можеш да му ги даваш вече . Моят син умира за заешкото на GERBER !  Laughing

# 4
  • Мнения: 195
Аз захраних с пуешко и заешко,така че можеш да му даваш.

# 5
  • Мнения: 992
ми на мен ми препоръчаха да почна месните точно с заешко и пуешко така че мисля че не е проблем за теб щом вече си захранила и с другите

# 6
  • Мнения: 663
Пуешкото и заешкото са точно месата , които се препоръчват за захранване на бебета, ние почнахме със заешко, мисля че сте в идеалнта възраст за въвежда не на месце.

# 7
  • Мнения: 2 885
Заешко и пуешко са месата, с които е хубаво да се започне захранване с месо принципно.
След това с пилешко - макар на мен да не ми харесва този тип месо.
Телешкото, свинското и агнешкото са по-тежки меса и мисля доста по-късно да ги въвеждам.
Захранвах с месо бавно, за месец само тези двете горепосочени, накрая и пилешко.
Нещо от рода 1-15-30 число на месеца.

# 8
  • Мнения: 5 279
От седмия месец.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз започнах със заешко от седмия месец,след това пуешко и миналата седмица пилешко.Телешкото е следващото в менюто ни.

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз захраних с пуешко, много е хубаво като за първо месо и изобщо. Заешко също вече можеш да даваш без притеснения  Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз смятам да захраня с месо през 8-мия месец, като първо дам пуешко и заешко. Навсякъде ги посочват като подходящи за захранване, така че и при вас не би трябвало да има проблем да ги въведете вече.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Заешкото и птичите меса се препоръчват за начално захранване с месо.

Ние започнахме (на 6 месеца) със заешко, после въведохме пуешко и пилешко, след около месец телешко, след 8-ми месец свинско и риба след 10-ти месец.

# 13
  • Мнения: X
Вече можеш да даваш спокойно.

# 14
  • Мнения: 4 621
Захраних е с пуешко, пилешко и заешко постепенно в 8 месец Grinning

Общи условия

Активация на акаунт