боядисвате ли се сами?

  • 4 750
  • 52
  •   1
Отговори
момичета,

взех си боя за коса, нямам време за фризьор, а искам утре да се боядисам...
но за едно нещо се чудя, трябва ли да ми е суха косата?

дайте и други съвети от практиката, моля ви  Hug

ползвате ли четчица например или става само с ръце? такива неща...

предварително благодаря  Heart Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Ами да,аз редовно си се мацам сама,без четка,на суха коса-така пише в упътването.

# 2
  • Мнения: 3 537
Дам, до сега само сама си се боядисвам.На фризьор никога не съм ходила.Но ако се правят рязки промени на цвета на косата съм за фризьора,конкретно за червения и черния цвят имам в предвид,защото аз съм руса.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 755
И аз се правех преди сама (сега съм с кичури и няма как).
На моята боя (Гарние) пише да е суха и немита косата. Лесно е, без четки и т.н. - самото шишенце е удобно за мацане. Успех!

# 4
  • Мнения: 4 733
Редовно си се боядисвам сама,първо корените, а после и по цялата дължина. И не ти трябва четка, слагаш ръкавиците и смело мачкаш Grinning

# 5
  • Мнения: 3 248
Не! Naughty Пък и няма как да го направя ... само веднъж съм го правила, отдавна и на пук - нямах време за фризьор, ама никакво време, освен това никой не искаше да ме боядиса...и аз се заинатих и го направих сама - естествено не беше качествено, добре че поне тогава се "оцветявах" в черно, та не си личеше много! Blush

# 6
  • Мнения: 661
Аз също винаги съм се боядисвала сама. Корените ги боядисвам с четка /голяма/ и след това с ръце останалата част. Особено когато цвета е близък до естествения ти страшно няма  Wink
А иначе за това дали на суха или влажна коса, това зависи от самата боя. Аз примерно ползвам безамонячната боя на L'Oreal (Casting) и тя се нанася върху влажна коса.  smile3525

# 7
  • Мнения: 6 618
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям

# 8
  • Мнения: 4 733
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям
И какъв точно е риска? Все пак няма да сглобява космическа совалка в домашни условия...В боите затова има инструкции, които са написани с големи букви и доста човешки-за да може всеки да се справи сам

# 9
  • Мнения: 2 161
Веднъж съм се боядисвала сама след посещение при фризьор.Не ми хареса цветът и се пребоядисах.Предпочитам да се боядисвам във фризьорски салон,но не мисля,че нещо можеш да загубиш ако опиташ сама.Най-много да останеш някъде небоядисана.Почти от горната част на главата,бретона,около ушите също,после прехвърляй косата кичур по кичур и мажи в корените.Просто гледай корените да намажеш добре.После можеш да я разрешиш и така тя ще се разнесе.После каквото е останало мажеш отгоре.

# 10
  • Мнения: 111
Сама се боядисвам Simple Smileи то без никакви проблеми ,ама все пак съм била фризьорка WinkЩе те посъветвам ,ако цвета на боята е по-светъл от твоя да намажеш първо краищата и след това корените, а ако е по-тъмен или близък до твоя  първо корените ,а след това по дължината Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 755
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям
И какъв точно е риска? Все пак няма да сглобява космическа совалка в домашни условия...В боите затова има инструкции, които са написани с големи букви и доста човешки-за да може всеки да се справи сам
Joy  Peace

# 12
  • Мнения: 843
Да, при положение, че косата ми е дълга и непокорна..., но се справям, мразя да ходя на фризьор.
   За боядисването.. във всички, уважаващи себе си марки бои, вкл. и български, в описанието пише на каква коса се полагат,  влажна или суха.
   Би трябвало да пише, а ако не пише, съм полагала на суха, но си е риск. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 252
Здравей аз не се боядисвам сама защото косата ми е дълга и доста гъста но пък иначе не я мокря никога преди боядисване

# 14
  • Мнения: 2 237

 О,да ! Боядисвам се предимно сама и то доста успешно Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 498
Когато нямам време или пари...се правя и сама...ефектът е същият Simple Smile
Е зависи все пак какво искаш да постигнеш , например от тъмна коса да направиш светло русо...аз не смя в къщи, но иначе защо не. използвай четка за боядисване на коса, по-удобно е . Може савсем леко на навлажниш косата с вода...и задължително косата да е мръсна преди боядисването.

# 16
  • София
  • Мнения: 983
Винаги сама съм се боядисвала (дори и преди да изкарам фризьорски курс). Разбърквам оксиданта и оцветителя в купичка (не метална) до хомогенна смес, след което мажа корените с четка - така ми се получава по-прецизно, а и хабя по-малко боя. Останалата част разпределям по дължината на косата с намачкване. Нанасям върху суха коса, защото водата разрежда оксиданта и от там се променя цвета. Добре е косата да не е мита поне два дни преди боядисването, тъй като химикалите в боите са доста агресивни и дразнят скалпа.
С малко сръчност и много желание всеки може да се справи  Peace

# 17
  • Мнения: 5 140
И аз се справям и то доста добре, даже в неделя се боядисах.
Наистина е важно да имаш желание и сръчност и се получава. Peace

# 18
  • Мнения: 3 356
С каквото и да съм дължина на косата,винаги се боядисвам сама.За всичко друго-на фризьор.

# 19
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Когато нямам време или пари...се правя и сама...ефектът е същият Simple Smile
Е зависи все пак какво искаш да постигнеш , например от тъмна коса да направиш светло русо...аз не смя в къщи, но иначе защо не. използвай четка за боядисване на коса, по-удобно е . Може савсем леко на навлажниш косата с вода...и задължително косата да е мръсна преди боядисването.

 Hug

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Самичка в къщи с четка за боя, кичур по кичур с гребенче много бързо и много качествено   4470
Их това направо като реклама прозвуча  Mr. Green
Върху суха коса по възможност да не е мита предния ден (това го знам от фризьорката си), но не мога да ти кажа точно защо.

# 21
  • Мнения: 855
И аз сама го правя  Peace Имам и четка, но не винаги я ползвам. Слагам ръкавиците и започвам да хлепам  Mr. Green На суха коса, ако я намокриш ще се разтече много и може да се изцапаш. Прочети пак в упътването, но повечето бои са за суха коса. Късмет с мацането

# 22
  • Мнения: 26
 Аз преди се боядисвах сама и то винаги на влажна коса,беше ми по-лесно да разнеса боята.

# 23
  • Мнения: 147
Аз също се боядисвам у дома ,но не самичка, обикновенно карам майка ми или някоя приятелка да ми нанесе боята(къната в последно време  Simple Smile) - имам си всичко необходимо четка за боядисване, купичка и т.н

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 64
Боядисвам се винаги сама и то на влажна коса независимо какво пише на опаковката,дори съм си правила сама кичури с шапка от тези готовите комплекти на Палете Peace

# 25
благодаря на всички за отговорите  Hug
цветът, който съм избрала, не е драстично различен от моя, така че имам шанс да се справя  Laughing

# 26
  • Мнения: 648
Ъхъм, боядисвам се Crazy По- трудничко беше като бях руса, но сега ми е лесно, даже се поразглезих с Casting-а и на влажна я нацапвам и хубаво разнасям с ръце Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз също се боядисвам сама. Косата ми е дълга. И съм доволна от резултата.

# 28
  • София
  • Мнения: 688
Както са ти казали, добре е косата да не е мита, защото по-малко сърби - лекото омазняване предпазва от директния контакт с химията. Започва се откъм врата, защото там има най-много потни жлези и поради това хваща най-бавно.
Разделяш косата с гребен, намазваш корените, обръщаш малко коса, пак намазваш корените и така цялата глава. Накрая с ръкавиците размазваш цялата коса и стоиш колкото трябва по упътване.
Най-удобни са тези бои, които оксиданта и боята се смесват в шишенце и се сипва направо на главата, вместо с четка, например има една безамонячна на Garnier, която аз ползвам.
Е, това само на теория, аз всъщност обясних всичко това на мъжа ми и аз седя пред огледалото и гледам, докато той маже  Grinning. Ако нещо пропусне, само му показвам: "А там защо не намаза?". После го тупам по главицата колко добър е в бояджийските работи, що не боядиса и вратите сега  Grinning.

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Все сама се боядисвам.
Вътре в упътването на боята си пише как да е косата - мокра, суха и т.н.

# 30
  • Мнения: 723
До скоро мъжът ми ме боядисваше, обаче е твърде пипкав и взех да се изнервям, (пък той, милия, се старае и затова е по-бавен) затова се научих да го правя сама. Боядисвам се с четка само отпред, другата част от косата - директно разтривам с ръце (в ръкавици, разбира се).
По принцип косата се мокри, за да не се наслоява боята, например, в случаи като моя -  боядисвам я черна от дълго време, боята не се отмива по краищата, и ако искам да освежа цвета на цялата коса, а не да боядисвам само корени, пръскам с пулверизатор вода по косата (без корените) и я боядисвам.  Peace

# 31
  • Мнения: 27 524
О, да. Иначе в листовката боята винаги е описано на каква коса се нанався боята, като прочетеш, ще видиш. Има и за кои случаи как да процедираш - дали се боядисваш за първи път или само корените. Всичко си пише, отвори си кутията  Grinning

# 32
  • Мнения: 407
Винаги се боядисвам самичка.Дори преди няколко дена го направих пак сама.Дупя се 15 минути в банята,но резултата е перфектен независимо,че косата ми е доста дълга.Въоражавам се с двете ръкавици и една перелина и се мятам.  Wink

# 33
  • Мнения: 5 475
Аз също се боядисвам сама. Косата ми е дълга. И съм доволна от резултата.

  И аз така...на фризьор ходя на 4/5 месеца веднъж,а прорасналото си оправям сама!  Peace

# 34
  • Мнения: 431
Аз съм опитвала сама, но не успях да разнеса боята добре Crazy

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Боядисвам се почти винаги сама.

# 36
  • Мнения: 82
 Сама се справям Peace Все пак зависи каква искаш да се правиш, ако не е драстична промяна на цвета напр. от русо- черно или обратно, ще се справиш и сама със сигурност. Следвай упътването за процеса Peace

# 37
  • Мнения: 4 621
Случвало ми се е преди години са се боядисам сама 1, 2 пъти, но предпочитам фризьор определено Hug

# 38
# 39
  • Мнения: 120
От години се боядисвам все сама, даже започнах и други хора да боядисвам и къносвам /охххх, къносването е много пипкава работа Close/. В началото, когато започнах да се боядисвам руса, се клепах директно с ръце както ми падне, обаче веднъж се замислих защо на всички листовки към боите пише косата да се раздели на кичури и така да се боядисва Thinking.  И реших да пробвам и установих , че не само така е много по-лесно, а и по икономично,удобно и, много важно за мене-доста бързо Laughing.  Но не малки кичурчета, а големи- общо за цялата коса са 4-5. Отскоро ползвам и четка- с нея пък съвсем се улесних Mr. Green. И крайният ефект е винаги перфектно нанесена боя Laughing. Една приятелка беше ходила да се боядисва при една тачена фризьорка, ученичка на Стилист Капанов, и резултата хич не беше добър- имаше пропуск дори на челото, а боята беще ярко червено, така че доста си личеше Sick. От тогава аз я боядисвам и издънки не е имало /за сега Wink/.

# 40
  • Мнения: 8 917
Дааа, винаги съм се боядисвала сама - с неизползвана четка за зъби, когато съм нямала четчица. И кичурите сама си ги правя. Нямам нерви и време да вися при фризьор. Освен това мисля, че се справям по-добре Peace

# 41
  • Мнения: 2 028
ми, аз току-що се боядисах сама, обаче се чудя след като отмия боята, може ли да се мия с шампоан или ще вземе да падне  Thinking

ПП и аз щях да пускам модобна тема  Laughing

# 42
  • Мнения: 45
ми, аз току-що се боядисах сама, обаче се чудя след като отмия боята, може ли да се мия с шампоан или ще вземе да падне  Thinking

ПП и аз щях да пускам модобна тема  Laughing

Направо си е дадължително да измиеш и с шампоан, а не само с вода. Хубаво е ако имаш такъв за боядисана коса, но аз и с обикновен чевстичко се мия. После-балсамче и... честита прическа!

# 43
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
За първи път се боядисах преди 2 месеца някъде. Сама. Справих се отлично.

# 44
  • Мнения: 120
ми, аз току-що се боядисах сама, обаче се чудя след като отмия боята, може ли да се мия с шампоан или ще вземе да падне  Thinking

ПП и аз щях да пускам модобна тема  Laughing

Направо си е дадължително да измиеш и с шампоан, а не само с вода. Хубаво е ако имаш такъв за боядисана коса, но аз и с обикновен чевстичко се мия. После-балсамче и... честита прическа!
Ааааа, съвсем не е задължително, на боята обикновено си пише. Повечето бои имат и балсамче към боята. Номера на отмиването на боята е да намокриш леко косата и да разтъркаш-получава се обилна пяна, която веднага се отмива и косата е съвсем чиста Laughing. След това ако искаш слагаш балсама, ако искаш не.

# 45
  • Мнения: 2 028
измих я с шампоан, после сложих балсама дето беше в опаковката, не се изми цялата боя  Joy

# 46
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Докато се боядисвах, се боядисвах сама- да. Понякога с четка, понякога с ръце, но се справях много добре. Докато последния път не реших да си сменя цвета и отидох на фризьор- и тази ми съсипа косата.....

# 47
  • София
  • Мнения: 35 942
измих я с шампоан, после сложих балсама дето беше в опаковката, не се изми цялата боя  Joy
След боядисването косата се мие само с вода и се слага балсама от кутията  , който е за фиксиране на боята.

Винаги се боядисвам сама.
Фризьор ме е боядисвал , 6-7 пъти , когато искам нещо изчанчено, като цвят или кичури (например, когато са няколко цвята)

# 48
  • Мнения: 951
Аз се боядисвам сама вкъщи.Така не завися от графика на фризьора и не се налага да хода с корени,защото/посочИ причина по избор/
Зависи,обаче,в какъв цвят искаш да се боядисаш.Ако искаш просто на подсилиш естествения  цвят на  косата,тогава не е проблем да го направиш и сама.
Ако,обаче,искаш коренно да промениш цвета и ти е за първи път,то има опасност да оставиш някои участъци/откъм тила,които без тренинг са малко по-недостъпни/ небоядисани.
Ако се боядисваш в русо,тогава тлябва да имаш предвид нюанса на твоята коса и този на боята,за да не станеш жълта,като слънчице. Nature Sunny

# 49
  • Мнения: 35 962
често се боядисвам сама Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 107
Леле, вие сте супер  Simple Smile
Аз не мога сама, редовно привиквам приятелки за тази цел.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, преди се боядисвах сама, когато ползвах боите на Лореал - Кастинг и Рецитал, защото те са по-течни и се нанасят с шишенце-апликатор много лесно. После, като се размачка хубаво косата, боята се разнася на всякъде. Сега съм "обучила" мъжа ми и той ме маже вече професионално  Mr. Green
Ако се боядисваш сама задължително трябва да е на влажна коса, за да се разнесе боята хубаво. Ако се изцапаш някъде по лицето, измий се веднага, защото, като престои на кожата боята трудно се измива.
Успех!

# 52
  • Мнения: 164
В повечето случаи се боядисвам сама,освен когато ме мързи или пък искам да си се поглезя малко. Rolling Eyes.
Но когато се боядисвам сама гледам да не е на чиста коса,за да не я изгарям допълнително.Незнам дали е вярно,но поне така съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт