Какво означава този знак на козметичните продукти?

  • 1 346
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Питам за тази кутийка от крем, отворена, на която пише 6,12 м.- за мен това значи, че продуктът е годен за употреба след отварянето му за такъв период от време. Но при положение че кремове в тубичка, шампоани, червила, спирали се отварят и не са запечатени как се разбира какъв е срокът за ползване?
Вчера спорих с една продавачка, защото на маската в туба пишеше произведена 06.2005, знакът показваше 12 м., а срок на годност под датата на производство беше 06.2008 - до кога е годна маската, при положение, че тубичката се отваря, няма фолио, което да е залепено на капачката и да го сваля като купя маската, както при някои пасти за зъби, например?

# 1
  • Мнения: 5 647
6 мес след отварянето на опаковката
12 ако не е отворена.

# 2
  • Мнения: 302
Срок на годност след отваряне на опаковката

# 3
  • Мнения: 1 413
Да де, и аз това казах, обаче опаковката е отворена от момента на производство при крем в тубичка, шампоан, червило, спирала - тогава как да разбера това, което купувам в момента годно ли е...моля, четете преди да ми отговорите.

# 4
  • Мнения: 686
Аз си купувам само неразпечатани червила, спирали, кремове!

Сигурна ли си, че маската не е имала фолио, което продавачката да е маханла в магазина, когато е показвала продукта на друг купувач!?

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
Срок на годност - юни 2008, показва ти докога принципно съдържанието трябва да запази всичките си качества и можеш да я отвориш във всеки един момент преди това.
12 - от момента в които я отвориш (започнеш да я ползваш), до 12 месеца трябва да си я изразходвала или да я изхвърлиш. Например, ако си направиш първата маска днес, имаш до юни догодина да я ползваш, нищо че по принцип си все още в срока на годност, обозначен на кутията.
Това, че кутията е отворена в момента на производство (а не запечатана с фолио) не би трябвало да те притеснява, явно производството на продукта е оптимизирано за такъв тип разфасовка и съответно, срокът на годност е изчислен за такъв тип съхранение. Или поне би трябвало да бъде, ако производителят спазвa стриктно всички норми  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 413
Май е най-добре да проверявам внимателно, както sunlight писа и да купувам само неразпечатени, защото нормите на производителя, хм Thinking При червило или спирала разбирам, след започване на употреба човек го допира до лицето си, няма как да не взаимодействат и така срокът е актуален от започване на употребата на продукта. Но маската според мен изветрява - почти нямаше аромат и ефекта й не беше добър, та това провокира питането ми. За мен тази маска си беше остаряла, да не говорим, че опаковката е плътна и не съм сигурна, че грамажът съответства, а не я е ползвала някоя продавачка 2-3 пъти и после я е сложила за продажба-ужасТ.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Срок на годност - юни 2008, показва ти докога принципно съдържанието трябва да запази всичките си качества и можеш да я отвориш във всеки един момент преди това.
12 - от момента в които я отвориш (започнеш да я ползваш), до 12 месеца трябва да си я изразходвала или да я изхвърлиш. Например, ако си направиш първата маска днес, имаш до юни догодина да я ползваш, нищо че по принцип си все още в срока на годност, обозначен на кутията.
Това, че кутията е отворена в момента на производство (а не запечатана с фолио) не би трябвало да те притеснява, явно производството на продукта е оптимизирано за такъв тип разфасовка и съответно, срокът на годност е изчислен за такъв тип съхранение. Или поне би трябвало да бъде, ако производителят спазвa стриктно всички норми  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт