Някоя от вас имала ли е рак?

  • 6 190
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 063
Гледам по спокойно на нещата,понякога даже се оставям по течението Joy .... и по малко се замислям за ежедневните проблеми!!!
Всеки ден е дар  bouquet- изживейте го пълноценно!!! newsm10

Това е истината, много точно синтезирана в няколко думи Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 001
Това което не ни убива, ни прави по-силни!

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
писах и в другата тема за рак
сама не съм го изпитала
моя приятелка почена на 23г от левкемия

но това което искам да кажа тук е, че диагнозата още не значи край на живота - моя позната, чиято свекърва е болна от рак когато я видях в траур - реших, че свекървата е починала... е здравия и прав свекър беше си отишъл изневиделица...
Никога не знаеш колко ще живееш - диагнозата ен е смъртна присъда! Тя може да е животозастрашаваща и опасна, но не е края на нечий път... може да се окаже, че човека ще върви далеч напред и ще постигне много повече от другите!
ПОмните ли "Гатака" - леко наивен, но по своята същност много истински филм - за това, че не бива да отписваме някого без да сме дали шанс да видим на какво е способен.

Инкогнито, дано наистина не пишат хората щото няма защо, а не щото ги е страх.
Радвам се, че има смели и силни хора като теб! Желая ти сили и кураж да живееш както до сега!
А иначе покрай тази бременост имах и имам някои притеснения... разбирам страха ти от всеки следващ преглед... много е неприятно и дори през останалото време въпреки, че човек живее нормално имам моменти когато страха и притеснението те обсебват и се разливат в тялото ти като отрова... пари ти, горчи ти и нищо не може да те успокои... Долри да идеш в момента на доктор - итова не помага, щото гадния ти страх шепне "а след два дни, а след три..."... та те разбирам.
Но хубавото е, че когато си мислиш, че вече не можеш да понасяш - продължаваш мисълта още миг... и откриваш, че може да понесеш и много повече ако се наложи... И хубавото е, че тези мигове стават все по-редки с всеки миг отдалечаващ те отстрашния момент когато си научил лошата новина.

Целувки, прегръдки и много късмет

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето едно мнение за рака на кожата от Вестника на Хомеопатичното общество по Класическа хомеопатия - "Хомеопатия за всички":
  Карциноми, меланоми – внимавайте с кожата!
Слънцето е опасно за кожата ни. Макар да е трудно да устоим на желанието за хубав тен, не бива да забравяме и страшния резултат: различните видове рак на кожата достигат тъжния рекорд на непрекъснато увеличаване. Ако през 1930 г. рискът от рак на кожата е бил 1 на 1500, днес е 1 на 100... Което е една сериозна причина за внимание! Ако кожата ви е светла, обсипана с бенки или вече имате в рода си лица, които са развили меланом, внимание! За вас ще е по-добре да се пазите от слънцето и да се научите да разчитате знаците на кожата си. Карциномите представляват близо 60 000 случая годишно и са 90% от раковите заболявания на кожата. По-редко срещани, меланомите са много по-тежки и те са първата причина за смъртността при младежите – 1000 юноши годишно умират от това заболяване във Франция. Хомеопатичното лекарство Сол е направено от излагане на млечна захар на слънчеви лъчи и е доказано още в началото на миналия век като едно от главните лекарства за рак на кожата и за други заболявания на кожата, предизвикани от слънчеви изгаряния. Сол в потенция 30 С ще облекчи страданията ви, ако сте подскачали с вълните в морето и не сте усетили как сте изгорели. Не забравяйте и Каустикум – едно от главните лекарства при изгаряния от 2 и 3-та степен. Друг хомеопатичен препарат е Уртика уренс (коприва). Ако сте на “диво” място и не можете да намерите хомеопатична аптека, просто сварете коприва, и наложете изгореното място.

smile3529
 - и едно допълнение от мен: Чернокожите и Индианците не боледуват от рак на кожата, тъй като пигментацията им е -  Отговора  на Жизнената сила, преди милиони години, срещу жестокото слънчево облъчване.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 17:51 от Alex 1

# 34
  • Мнения: 817
Аз съм от рисковите групи-Майка ми я оперираха от рак на гърдата ,все още чакаме да минат първите 5 години.Мен ме оперираха преди две години от фиброаденом на гърдата............ не е рак/и слава на бога/но имайки предвид наследствената обремененост докато се разбере на 100% много преживях.
Сега при всяка болка в областа на гърдата и лимфите около  нея изтръпвам........
Пожелавам много здраве и щастие на всички ни!Заслужаваме го - ние и нашите близки  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт