Запек при 2 седмично бебе?

  • 805
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Здр.мамчета!
Ние сме на 2 седмици,храним се със Фризолак 1.От няколко дена имаме запек.Оправяме положението със термометъра,ноо не искаме пост.да сме така.Какво мога да направя за да се оправи?  Sad  newsm78 А и понеже не може да ходи редовно все се напъва и се мъчи милото Моля посъветвайте ме нещо  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 3 042
Много деца се запичат от Фризолака. Посъветвай се с педито и смени млякото.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 669
Аз смесвах Фризолак с Фризовом- тази храна е против повръщане, помага за запек и против колики
Съвместима е с Фризолака и мн. ми помогна и за трите проблема
Съвет от мен- не сменяй млякото
Запек е ако детето несе е изакало до 48часа- не прекалявай с термометара
Има мн. теми в "най често обсъжданото...."- прочети и за тази храна закоято ти казвам ако имаш желание
Успех

# 3
  • Мнения: 8 917
Отново ще препоръчам - Блевит Л. Peace

# 4
  • Мнения: 742
не сменяи млякото. ние също се бяхме запекли така давах дуфалак но нямахме голям успех докторката ме успокои че ако не ака два дена не е лошо,лошото е ако и на третият не се изака. е аз смених и млякото с нан1 и по късно се оказа че сме с АБКМ.трябвало е да изчакам да мине само без да сменям но...
повечето с които съм говорила които са се хранили с фризолак са имали запек.

# 5
  • Мнения: 962
Май разбрахме от какво се е запекал.Понеже използвахме капки против колики- САБ симплекс и като ги ползвахме имаше проблем със запека,а като ги спряхме си ходи нормално детето.Така че май проблема идваше от капките..  newsm78

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 20:23 от Vivi

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Какво разбираш под запек?!При бебе на АМ, запек се води като не е акало повече от 4 дни.

# 7
  • Мнения: 962
Ами 2 дена небеше акало милото а все се напъваше ,но сега като спряхме тия капки си ходи нормално

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 20:24 от Vivi

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
С капките е нормално да има газове и да се напъва.Семитикона обира газовете и така се изхвърлят.Съветвам те да спреш с термометъра.Много е малко детето, а и няма причина да го ползваш.Напъването може и да е от колики.Не слушай бабите за термометри и мушката.По-добре се консултирай с педиатърката.
   Опитай да пишеш на кирилица, моля те!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 014
Питай в аптеката капките Еспумизан или Бебинос срещу колики можете ли вече да ги давате, мисля, че те не водят до запек.

# 10
  • Мнения: 1 284
не сменяй млякото и аз ще те посъветвам и ние бяхме така в началото но до 3дена било нормално да не ходи бебчо, при нас нещата се оправиха и сега веднъж на ден си ака пръцка яко давам Еспумизам, като ака много се напъва но после му олеква.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
С капките е нормално да има газове и да се напъва.Семитикона обира газовете и така се изхвърлят.Съветвам те да спреш с термометъра.Много е малко детето, а и няма причина да го ползваш.Напъването може и да е от колики.Не слушай бабите за термометри и мушката.По-добре се консултирай с педиатърката.
   Опитай да пишеш на кирилица, моля те!
Съгласна съм напълно с това което ти е написала Биляна  Peace  Hug

# 12
  • Мнения: 391
При моето бебче помогна смяната на АМ.Преминахме  на Омнео и проблема се разреши.

# 13
  • Мнения: 4 362
Аз храня с Нутрилон и когато имахме запек взех Фризовом и примерно за 90 мл мляко със 3 л. слагах две Нутрилон и една Фризовома  Rolling Eyes и се оправи

# 14
  • Мнения: 79
Ние също не искахме да акаме ,бяхме на фризолак после фризовом.Всяка вечер с термометъра.Моето мнение е ,че ако бебето не може да ака трябва да се използва задължително термометър(така каза и моя доктор, просто няма друг начин не може да стоиш и да гледаш как се мъче защото някой бил казъл че щяло да свикне така НЕ ,ние сме типичен пример ,малката съвсем сама си ака вече 1м.и половина)колкото повече стои акото  толкова по твърдо става и съответно се затруднява и изакването. от 1 месец и половина сме на Милумил 1 и още на втория ден тя се изака .От тогава ака сама на 2 дена . Grinning

Общи условия

Активация на акаунт