Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Хранене с млека за кърмачета, захранване
Съвети и информация, свързана с храненето с млека за кърмачета и захранването.
1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора
Към майките с бебенца на 2-3мес. случвало ли ви се е бебето ви да не може да се изходи 4-5 дни и какво правехте тогава?
Само да уточня - бебка беше на кърма 1м. и след това премина на изкуствено хранене.
Цитирай

Ами при бебка действаше чай Блевит Л, но не съм я оставяла да не се изходи повече от 2 дни. И когато е имала такъви случаи, а те слава Богу са не повече от 3-4 съм действала с термометъра и вазелина Peace
Цитирай

4-5 дни е много време - защо не се посъветваш с педиатъра ви?
Иначе и на нас термометърът е помагал при такива ситуации... Peace
Цитирай

ако сте на адапте и се случва често, питай педиатърът да ти го смени, ако си zапочнала да zахранваШ_малко сок от ябълка действа съЩо раzхлабваЩо...но ако е zа първи път_термометъра Sick...
Цитирай

На какво мляко сте?
Обсъдете варианта с педиатъра да мине на Нутрилон ...
Цитирай

4-5 дена са много време.Както са ти казали майките ,пробвай с термометъра или можеш да вземеш "Дуфалак"
Цитирай

Радост също има този проблем,но аз чакам ако не се изака два дни,на третия - термометър...капките против колики също запичат освен АМ-а
Цитирай

ние в началото бяхме само на кърма и пак имаше запек,пробвай едно листенце от мушкато предварително го измиваш с топла вода,стеблото да е от най тънките,не е приятно но действаше на Марти
Цитирай

ох, много болна тема ... минахме с моята щерка през подобно, такъв страх не съм брала за друго.

Но, мами, педиатъката изрично ме предупреди - не бива с термометър. Може да се причинят сериозни наранявания и инфекции. Недейте.

А в случая АМ - непременно коментар с педиатъра и смяна на млакото
Цитирай

Ох повярвай ми разбирам те прекрасно ние бяхме на почти три месеца когато ни се случи не минаваше от нищо давах сок от круша масаж термометър мушкато и нищо принудих се да му правя клизма със спринцовка със сапунена вода и пак нищо накрая малък не малък педито се принуди да му изпише прахчета импорал дадах половин прахче изходи се и от тогава не сме имали проблем .За някой може да се стори зверско това със спринцовката но повярвайте ми акото му беше станало като тебешир стига до изхода и не може да излезе ронех го с термометъра направо ужас а то горкото .......
Цитирай

На мен ми се случваше, но бебо е изцяло на кърма. Пробвай с вода от варени овесени ядки - при нас действаше безотказно. Доколкото си спомням, съотношението беше 1 с.л. на 250 мл вода - вариш ги, прецеждаш и допълваш с преварена вода до 250 мл количеството, което е поето. Не ми се ще да те съветвам да правиш клизма със сапун, дръжка от индрише или мушкато, макар че аз бях опряла и до тях. Понеже моя е на кърма, педито каза, че най-вероятно усвоява цялата кърма и просто не ходи по голяма нужда, а не че има запек. Имай предвид, че има съществена разлика между запек - когато детето се изхожда твърдо и трудно, и просто да не се изхожда.
Цитирай

Но, мами, педиатъката изрично ме предупреди - не бива с термометър. Може да се причинят сериозни наранявания и инфекции. Недейте.

А в случая АМ - непременно коментар с педиатъра и смяна на млакото
И аз мисля, че трябва да се смени млякото.  Поне при нас помогна. Naughty
Цитирай

На мен ми се случваше, но бебо е изцяло на кърма. Пробвай с вода от варени овесени ядки - при нас действаше безотказно. Доколкото си спомням, съотношението беше 1 с.л. на 250 мл вода - вариш ги, прецеждаш и допълваш с преварена вода до 250 мл количеството, което е поето ...

Какви овесени ядки? Ти видя ли колко е голямо детето?
Цитирай

Моята дъщеря вече е на 4 годинки, но когато беше бебе се запече от Фризолак.Тогава педито ми препоръча Фризовом. Сменихме млякото и всичко вече беше наред.Така че, посъветвай се с педиатър.Не започвай с термометри, свещички и др.лекарства, защото се привиква.
Цитирай

На 4-тия ден от запека дойде лекар да й направи клизма на Калина. Беше може би на 3-4 месеца. Иначе давах Дуфалак, но не редовно, защото се привиква - примерно, ако не  е акала 2 дни. Давах още овесена вода - като сложиш вода да преваряваш - слагаш една лъжица овесени ядки, но накрая, само леко да кипнат, после прецездаш през марля, за да не се задръства биберонът. Давах също и пюре от сини сливи или круши.
Цитирай

1-14 от 31 отговора