Бързо питане за тенджерите под налягане

  • 8 723
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета имам два въпроса по този повод.
Първият е за препоръка за тенджера под налягане, какво тр. да гледам, какво тр. да има като изисквания и темподобни подробности.
Вторият е относно падането на налягането. Има ли начин да падне "ръчно" а не да се чака да падне само и не е ли опасно всъщност цялото това нещо?
Много ми се иска да си купя тенджера под налягане и ще чакам препоръки за марки и т.н.

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Марка не мога да ти препоръчам, аз ползвам една уж Солинген (от турските), подарък ми е. Но нямам проблеми с нея, вакуумира си нормално, варим, ядем Simple Smile А налягането пада "ръчно" с помощта на вентил, който трябва да се отвори и да се освободи парата. Другия начин е с охлаждане на тенджерата в студена вода (не съм пробвала така).
Пък за опасността... не мисля, че е опасна. Естествено ако спазваш правилата Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Имам някакъв детски спомен, че при отпускането на налягането с винтила излизаше пара, при твоята тенджера има ли такова нещо?

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Точно. Налягането спада с излизането на парата. Като спре да пуска пара, отваряш.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти много за отговорите Grinning
Ще се възползвам от инфото и дано скоро си купя такава тенджера вече, че мноооого искам!

# 5
  • София
  • Мнения: 974
Има само един "тънък" момент при ръчното изпускане на парата...не прекалявай с количеството вода, което слагаш в тенджерата, защото става страшно Joy
Един ремонт на чисто нова кухня беше резултатът от моето първо използване на новата ми тенджера под налягане Sick hahaha
Варих царевица и то много, и като бременна не издържах да я чакам да се охлади, затова отворих винтила....споменът, ми е че само гледах да се спася от кухнята....изригна като гейзер Embarassed.
Та...съветът ми е каквато и тенджера да си вземеш да не е от най-евтините(като моята Rolling Eyes) и да не пълниш повече от половината тенджера, ако ще я охлаждаш ръчно Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 35 812
Може да си купиш и книжка с рецепти, специално за неща приготвени в тенжера под налягане. В нея могат да се правят и десерти. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Има само един "тънък" момент при ръчното изпускане на парата...не прекалявай с количеството вода, което слагаш в тенджерата, защото става страшно Joy
Един ремонт на чисто нова кухня беше резултатът от моето първо използване на новата ми тенджера под налягане Sick hahaha
Варих царевица и то много, и като бременна не издържах да я чакам да се охлади, затова отворих винтила....споменът, ми е че само гледах да се спася от кухнята....изригна като гейзер Embarassed.
Та...съветът ми е каквато и тенджера да си вземеш да не е от най-евтините(като моята Rolling Eyes) и да не пълниш повече от половината тенджера, ако ще я охлаждаш ръчно Hug


А благодаря ти, ето за такива тънкости се интересувах, защото нищичко не знам за тези тенджери. Много харесвам на Звездев тенджерата но е 200 лв мамка й!

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
200 лева за тенжера  #Crazy
моята е за 34 лева и съм много доволна от нея.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Аз имам една руска тенджера, купувана преди 20 години, но ми върши перфектна работа. Ръчно свалям налягането като слагам тенджерата под течаща вода. Става по-бързо от винтила. Пък и мен ме е шубе да не стане нещо като се пуска парата от винтила.

# 10
  • Мнения: 6 607
навяват ме спомени за първото ми готвене с тендерата под налягане беше ме ужасно страх звънях на майка на свеки абе смешна работа. JoyСега ми е такова улеснение.Спазвай си опътването и няма страшно Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
А има ли нещо вярно в това, че не ставали толкова вкусни яденетата в такава тенджера?

# 12
Не.Тендж.е върха за трудносварими продукти-бобови,телешко.домашни птици и т.н.Всяко ястие може да се получи за 30-40 мин.мах.като свикнеш.Успех.И не се изхвърляи с 200 лв,и моятя поредна е турска,вс.имам 2-една 5 и една 9 литра.Не мога да си представя кухнята без нея.

# 13
  • Мнения: 641
Чак 200 са и много, моята е 90 (Фагор), сестра ми има някаква турска за около 40 - същата работа.
Иначе: изпускам парата от винтила (страх ме е да я слагам във вода Embarassed) - проблем никакъв, всичко става много вкусно и най-важното - пести много време! Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
А, просто е абсурд да дам 200 лв за тенджера. Просто я запомних звездевата и после я видях в Метро на тази цена.
Може би и аз ще си взема някаква за мах. 50 лв.

Общи условия

Активация на акаунт