Бързам да се оплача...

  • 1 540
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
...и помоля за съвет.Става въпрос пак за детските градини.Дъщеря ми е на 1год. и 10месеца.Знам от майките в квартала,че да уредиш детето си в близката градина без връзки или пари(спонсорство) е невъзможно.Реших да подам молба за градината по "навреме" и днес попитах директорката кога да подготвя документите.Отговора беше:
-Търсете си друга градина.Групата за набор 2004 е вече заета.
-Кога си подадоха молбите,когато децата бяха 9месечни ли?-питам аз
-Казвам ви места няма.Пазят се за братчета и сестричета на наши деца.
Аз няма да се откажа.Можете ли да ми дадете информация и съвет къде да подам жалба.Първо ще настоявам да ми приемат молбата и да ми дадат входящ номер(но не знам има ли разпоредби относно сроковете на молбите,т.е. мога ли още утре да подам ,като става въпрос чак за другата учебна година).Когато имам подадена молба къде да подам жалба? Thinking
Не знам защо към тази градина е толкова голям интереса,на мен ми е на една крачка.Сутрин околните улици се задръстват с колите на родителите,пътуват от къде ли не само децата да са на градина в центъра. Thinking.Не мога да ги разбера.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 524
за коя градина в бургас става въпрос

# 2
  • Мнения: 5 183
Не знам защо към тази градина е толкова голям интереса,на мен ми е на една крачка.Сутрин околните улици се задръстват с колите на родителите,пътуват от къде ли не само децата да са на градина в центъра. Thinking.Не мога да ги разбера.

Ами сигурно защото родителите им работят в центъра. Аз също съм от Бургас, но нямам наблюдения върху детските градини там. Не знам какво да те посъветвам.
Помня 4е детето на моя колежка от "Изгрев" беше на ясла в центъра, та да могат майката и таткото след работа бързи4ко да си го вземат.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Коя е градината? Аз записах Мартин без проблеми в ДГ в Лазур - подадохме молба януари май беше, списъците излязоха през май, беше си там без спонсорство и брат/сестра. Молба можеш да подадеш - не могат да откажат да я приемат. Детските градини са към Общината - в Инспектората може би може да се подаде оплакване, ако откажат да ви приемат молбата или не сте сред класираните.
 ПП да разбирам ли, че за приема 2007ма са заети местата ?!
 ППП много по-удобно е ДГ да е близо до работата на родителите - я си представи, че работиш в Ц-ра до 6, а живееш в Меден рудник и няма кой да ти взима детето?
 

# 4
  • Мнения: 68
Като стана въпрос за детските градини в Бургас, някой да знае дали има частни градини.

# 5
  • Мнения: 42
Не се лъжете по частните детски градини. Не мислете, че там децата ги гледат по-добре и по-качествено. Моята кръщелница е в частна детска градина. На първи юни знаете какъв студ беше изкарали децата по костюмчета /което се състои от поличка и потниче без ръкав/ по чорапки да танцуват.Детето се оплакало, че му е студено при което учителките им предложили да тичат. Жалко че моята приятелка е много спокойна жена та не отиде със някоя регионална телевизия да ги снима, защото сега детето е толкова зле беше три дни с 39,5 и си изкарахме ангелите.
Търсете светстни учителки а не градини

# 6
  • Мнения: 68
Не се лъжете по частните детски градини. Не мислете, че там децата ги гледат по-добре и по-качествено. Моята кръщелница е в частна детска градина. На първи юни знаете какъв студ беше изкарали децата по костюмчета /което се състои от поличка и потниче без ръкав/ по чорапки да танцуват.Детето се оплакало, че му е студено при което учителките им предложили да тичат. Жалко че моята приятелка е много спокойна жена та не отиде със някоя регионална телевизия да ги снима, защото сега детето е толкова зле беше три дни с 39,5 и си изкарахме ангелите.
Търсете светстни учителки а не градини
соничката, кръщелницата ти  в частна детска градина в Бургас ли е?
Сега все още събирам информация за детските градини, не съм решила още. Вярно е, че по-важни са учителките, отколкото самата градина Peace

# 7
  • Мнения: 4 806
сигурно става дума за градината зад Краставицата
там става така - пълно задръстване на улиците сутрин и вечер. Много малко са децата, които родителите ги водят пеша. Сигурно просто е нарочена за "най-добрата"...
Не мога да си обясня феномена = намаляваща раждаемост, затваряне на детски градини, а записването в големите градове - голям проблем.
И така - ако искам детето ми да тръгне на детска градина след година, излиза, че кога трябва да подам молба?...

# 8
  • Мнения: 472
Въпросната градина е на бул"Христо Ботев",казва се "Раковина" и става въпрос за учебната 2007/2008година.Кога трябваше да подам молба?

# 9
  • Мнения: 472
Свързах се с "Регионален инспекторат по образование-гр.Бургас" и от там ме увериха,че ще говорят с директорката.Дано има резултат. Нямало начален срок за подаване на молбите.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
сигурно става дума за градината зад Краставицата

Точно в нея записах заека без проблеми - тази година подадох молбата, той навършва 3 през август и от септември ще е там.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
става въпрос за учебната 2007/2008година
Shocked Стига бе! Абсурдно е от сега да няма места, да не говрим за предварително "запазване" - подавайте молба, изискайте и входящ номер. Интересно ми е на какво основание ще откажат Thinking.

# 12
  • Мнения: 5 539
Длъжни са да ви приемат молбата! Настоявай.
За 2007/2008 дори още е рано според моите сведения, но по-добре рано, отколкото късно Peace

# 13
  • Мнения: 1 311
Принципно децата, на които по-големите братчета/сестричета са в същата детска градина са с предимство.
Но са длъжни да ти приемат молбата. Може пък някой да се откаже от градина, да се премести в друг град и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт