През НОЕМВРИ ще си има мама сладък мъж или пък нежна дама!

  • 13 955
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
newsm81 страхотна темичка!!!
И заглавието и е върха!
Момичета относно секса и аз да споделя ... ние до края на 1-вия месец на бременността не подозирахме за малкото криещо се човече и карахме без задръжки, но два-три пъти след секса имаше кръв ..... първоначално мислех че идва моята датичка с точка в календара, но после направихме теста  EFP, веднага след това на прегледа и на нас ни наложиха забрана иииии ... не е паднала все още ..... въпреки че оттогава да чукаме на дърво нямаме проблеми, но и таткото го е страх, дори споделя страха си  Cry

# 16
  • Мнения: 2 673
 bowuuДобре дошла на Гери!Поздрав за новата тема!!!Правете секс!!!

# 17
По повод 3Д ехографа -  да питам някой да е гледан на такъв за да каже разликата. На мен доц.Томова ми обясни че феталната се прави на 2Д, /аз лично съм гледана на няколко 2Д ехографа, но този в СВ.Лазар беше наистина различен-качеството на образа е много добъро и всичко се вижда доооооста по-ясно/. Гледала съм в интернет снимки от 3Д и те нямат нищо общо с 2Д - там образа има плътност виждаш дори кожата на детето, а на 2Д е като на рентген вижда се скелета и очертанията на тялото /затова малкия каза, че мама ще роди скелет  Laughing. В началото на прегледа си помислих, че апаратът е 3Д и попитах, но доц.Томова ми обясни, че феталната се прави на 2Д и е едно ниво по-ниско от този в Св.Лазар а 3Д си било чисто ипросто глезотия.....обясни също че апаратът на който тя гледа в Медицински център София е 2Д и там прегледа е 50 лв. това е.
Наистина 200 лв. са множко, но имам чувството, че някои лекари заблуждават майките че ги гледат на 3Д и им взимат 40 лв. или самите майки са си заблудени.
Дали някой знае със сигурност колко 3Д апарата има в БГ , къде се намират и как вървят цените.

# 18
  • Мнения: 815
аз да чукна на дърво- миналия път си карахме до деня на раждането- имахме само една пауза от 7 до 20 март- термина беше на 30- защото доктора ми беше на ски и не исках да раждам при друг- после като се върна доктора - с мъжа ми не се спряхме- вече исках да раждам- ама нищо не стана- бебо се роди на термина Simple Smile дано и сега да няма забрани за секс, че не мога да си го представя!!! Но ако се налага- не дай си Боже-ще ги спазваме...

за 3Д апарата- ами аз знам, че има в І АГ Св. София- и мисля, че ми казаха, че струва 50 или 80 лв. не помня. А за клиниката Св. Лазар- не бих отишла там не само защото е скъпо, а защото е собственост на Атанас Щерев- депутат от НДСВ- предсдедател на здравната комисия в предишния парлемнт, а сега е зам.-председател- някой питаше защо МЗ спи- вече сигурно си отговори на въпроса-

# 19
Ето сайт на който ясно се разбира за разликата между 2Д, 3Д и 4Д за да знаем майките точно какви са разликите между тези поколения апарати. http://www.4dfetalimaging.com/?OVRAW=3D%20baby%20photos&OVKE … mp;OVMTC=standard

# 20
  • Мнения: 2 332
..... А за клиниката Св. Лазар- не бих отишла там не само защото е скъпо, а защото е собственост на Атанас Щерев- депутат от НДСВ- предсдедател на здравната комисия в предишния парлемнт, а сега е зам.-председател- някой питаше защо МЗ спи- вече сигурно си отговори на въпроса-
Без коментар...

Мами, аз съм много щастлива - напоследък много често усещам бебчо, особено като си легна Simple Smile. Все едно си разговаряме по нещо като морзовата азбука, но чрез ритничета от негова страна Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 3 210
Да се разпиша и аз в новата темичка с пожелание само за хубави новинки в нея! Цвети, браво, страхотно заглавие!

# 22
  • Мнения: 393
А нас сега на какви ехографи ни гледат .. 1Д ли?  Rolling Eyes
Защото образът определено не е толкова ясен, колкото на 2Д-то. Аз лично единственото нещо, което бих различила и сама е гръбначния стълб и туптящото сърце.

# 23
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Благодаря ви, мами, за топлото посрещане! Радвам се, че съм сред толкова мили дами като вас.

# 24
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте мами! Бързам ди ви се похваля - в понеделник бях на 3Д при д-р Мазнейкова и - познайте - каза ми, че имаме пишле! newsm44 Ох така се радвам! Всички мои познати и колеги ми казваха, че ще имам момиче, а аз през цялото време им отговарях, че ще имам момченце и ... ето. Не знам дали и при вас е било така, но аз сякаш си знаех от начало и до такава степен го бях втълпила на таткото, че и той говори само за "разбойника". Та така, Цвети, запиши ме в графата на мъжките майки!
Lussy, аз съм записана на ЖК в Шейново - дори днес бях за 2-ри път. Между другото - очарована съм от тях днес - преглеждха ме 1 час - кръвно налягне, ултразвук, на всичкото отгоре ми взеха и кръв за скрининг /понеже съм в подходящ период - 15с-ца и малко/ - по техните думи разбрах, че това изледване го правят на всички бременни в 15-16та с-ца- освен това ми взеха кръв и за СПИН, васерман и кръвна група. Всички бяха много любезни - лекари, акушерки... та така за мен. Ако имаш някакви въпроси - аз съм насреща. А иначе на месец-два ходя при д-р Мазнейкова на 3Д - там се вижда всичко много по-отчетливо!

# 25
  • Мнения: 2 673
    bouquetПоздрав Иве за юнака! Поздрав и за ЖК в Шейново. Я ми кажи с направление ли отиваш на преглед или..как.Аз имам едно направление но е старо.Всъщност колко му е годността знаете ли newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 38
karil, благодаря за поздравите. За съжление Шейново не работи с направления - въобще! Нямам представа защо - все пак е държавна/общинска болница но... Много неща в тази държава нямат обяснение. Та иначе ЖК-то струва 280 лева - в тази сума влизат всички изследвания, прегледи и т.н., които ще се наложат до края на бременноста. А след това, живот и здраве, 200 лв. за избор на лекар за раждане и т.н. Всичко е платено! Не знам изобщо защо всеки месец - вече 11год. - се осгурявам! Но честно казано, ако отидеш някъде с направление много малко са лекарите, които ще ти обърнат качествено внимание - отново следствие на целя абсурд в държавата. А иначе мисля, че направленията важат 45 дни.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Срокът на направлението е 1 месец.

# 28
  • Мнения: 2 332
karil, благодаря за поздравите. За съжление Шейново не работи с направления - въобще! Нямам представа защо - все пак е държавна/общинска болница но... Много неща в тази държава нямат обяснение. Та иначе ЖК-то струва 280 лева - в тази сума влизат всички изследвания, прегледи и т.н., които ще се наложат до края на бременноста. А след това, живот и здраве, 200 лв. за избор на лекар за раждане и т.н. Всичко е платено! Не знам изобщо защо всеки месец - вече 11год. - се осгурявам! Но честно казано, ако отидеш някъде с направление много малко са лекарите, които ще ти обърнат качествено внимание - отново следствие на целя абсурд в държавата. А иначе мисля, че направленията важат 45 дни.

Съгласна съм, че много неща в държавата нямат логично обяснение, но точно за Шейново има. Значи, хватката е следната - те имат подписан договор със ЗК само за раждане и следродилния период. Значи това ти се поема от държавата, при условие че си редовен платец на осигуровки. Обаче ако искаш там да ти водят ЖК - си плащаш. Няма нищо нередовно в това. Ако искаш да си наемеш определен лекар за раждане - също си плащаш, иначе раждаш при дежурния екип.

А нас сега на какви ехографи ни гледат .. 1Д ли?  Rolling Eyes
Защото образът определено не е толкова ясен, колкото на 2Д-то. Аз лично единственото нещо, което бих различила и сама е гръбначния стълб и туптящото сърце.
Хахаха, ще ме скъсаш от смях... 1-Д.... Така нищо не би могло да се види  Mr. Green. Пак сме на 2-Д, но с по-лоша разделителна способност, т.е. с по-лошо качество. Затова последния път д-рката искаше да ме види на по-добър, ама беше зает, за мой късмет. А относно Д-тата - идва от английското Dimension - т.е. измерение. Т.е. 2-Д е двуизмерно изображение, както сме го учили по x и y, т.е. т.нар. плоско изображение. А 3-Д е 3-измерно изображение - по x, y и z - т.е. обемно изображение. Затова и казват, че 3-Д е глезотия - ти така ще видиш как изглежда бебенце всъщност, т.е. ще видиш кожата му даже, но за оценка на малформации е по-добре 2-Д - там се вижда като разрез на отделните части на бебето. Дано да обясних добре.  Hug
Брей, каква съм обяснителна тази сутрин! Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 1 067
Леле, тотално се обърках с тези 2Д, 3Д, 4Д...

Аз още не съм се записала за 3Д макар и да ми е много любопитно какво е, надявам се да не изтърва срока (седмиците).

Иначе да попитам нещо, някой да го боли опашката? Или само аз имам такава екстра... ?
Отначало мислех, че ме боли защото много съм стояла седнала... ама вече почвам да се колебая...

Общи условия

Активация на акаунт