ставни болки и бременност

  • 7 479
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 720
Здравейте, мами!  Hug
Искам да ви питам имахте ли подобни бабешки болежки - в началото ме боляха тазобедрените стави, сега - коленете. Дали е от качените кг  Embarassed  или нещо от хормоните пак? Тези от вас, които са имали - оправихте ли се после?
Мерси!  Peace

# 1
  • Мнения: 182
 Тазобедрените стави почнаха да ме болят към края на шестия месец и до сега си ме наболяват заедно с по-силни болки в гърба, кръста и срамната кост. Виж за коленете не мога да кажа, че са ме боляли. Поне не за сега.
 Надявам се да ми минат след раждането.

# 2
  • Мнения: 2 047
  Заради увеличеното тегло ме боляха коленете и  стъпалата.
А тазобедрените - заради това, че тазът се разширява от бременността.

# 3
  • Мнения: 198
Тазобедрените стави ме боляха около15-17г.с, а сега нямам такива проблеми. Не мисля,че е нещо тревожно- обясниха ми го с разширяването на таза, а за коленете не мога да ти кажа нищо- до сега не са ме боляли и се надявам за напред да нямам проблеми с тях. Ако проблема се корени в килограмите- за сега съм О.К с тях.
Успех на всички!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 440
Тазобедрените стави и мен почнаха да ме болят някъде 5-6 месец, събуждала съм се от болката в ставата и ако не се завъртя или не се разтъпча малко беше доста силна. После обаче, т.е. от около месец може би, изчезнаха тези болки, но пък се почвиха тези в гърба и по-точно горната част на гърба. Постилането на нещо меко докато спиш помага донякъде  Hug

# 5
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   Мен ужасно много ме боляха китките . От средата на бременноста докато дъщеря ми стана на~5 мес. Правиха ми какви ли не изследвания,всеки доктор ми предписваше по една торба лекарства и....нищо. Накрая полудях,изхвърлих всичко и след известно време ми минаха сами.   Тогава започнаха да ми обясняват,че е било заради понижени стойности на калция smile3543  costumed050 smile3514

# 6
  • Мнения: 3 760
Тазобедрени, колена, стъпала, кръст и т.н. Всичко ме болеше, но мина  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 284
вярно че бяха адски болки в кръста и ниско долу под корема като се раздвижех малко повече и се почваше, а също и коленете но сега вече нямям никакви болки минават споко Stop

# 8
  • София
  • Мнения: 154
Аз също си патих със ставни болки - знам колко е неприятно. И качените килограми си имат значение. Споко, ще отминат!!

# 9
  • Мнения: 1 294
болят ме коленете, но докито ми каза че нямало връзка с бременноста, а в итерес на истината и преди това си ме боляха, но и до днес не съм се прегледала за това Mr. Green.За болките в таза ми каза че е нормално защото се подготвя за предстоящото раждане.Виж, най-добре попитай своя гинеколог, той е с компетентното мнение  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 039
За тазобедрените че е нормално да болят,така си е,само дето мен повече ме боляха от 3-ти до 6-ти месец.Но има една гадост на гадостите,кочто ме мъчи от 5-я месец-силни болки от дясната страна на половия орган(уф,де да знам как да го нарека Embarassed Laughing),все едно в ингвиналната гънка,ама по-встрани...Особено като се залежа и нощем едва ставам от леглото,понякога мисля,че не мога да помръдна ooooh!!Дали това е срамната кост Embarassed?Чувала съм и други бременни да се оплакват от същото.Моля ви,кажете нещо и по тоя въпрос Praynig Praynig Praynig!!!Извинявам се,че узурпирах темата,ама тез нашите мъки край нямат!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 183
Тазобедрените стави почнаха да ме болят към края на шестия месец и до сега си ме наболяват заедно с по-силни болки в гърба, кръста и срамната кост. Виж за коленете не мога да кажа, че са ме боляли. Поне не за сега.
 

И аз бях така, а след ражданбето имах само болки в кръста, но и те отшумяват. Понякога, оба4е, пак ме наболява напоследък. Мисля дали не е от епидуралната, която ми поставиха в гръбнака тогава. НО и втори път като раждам един ден, пак ще искам епидурал.

# 12
  • Мнения: 5 468
Мен още ме болят костите. Гърба, опашката /отвсякъде ми е натъртена/ и на едната ръка взе да ме се обажда палеца ooooh!.
Вече се притеснявам, че ме хваща някоя ставна болест.

# 13
  • Мнения: 3 089
аз имах и болки в кръста. даже на моменти не можех сама да ставам, та мъжът ми ми помагаше. не беше приятно, но отмина. медикаменти никакви не съм пила.

# 14
  • Мнения: 2 849
От килограмите е ,след като родих поне още месец си ме боляха . Peace

Общи условия

Активация на акаунт