Лесен сладкиш (торта) с ягоди!

  • 46 538
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474


500гр. ягоди (на око)
1,5 коф. кисело мляко
6 суп. лъж. захар (пробвате на вкус)
2  пак.  желатин
 бисквити


В голям съд изсипвате ягодите и с нож ги нарязвате (накълцвате) на едро, добавяте кис. мляко и захарта на вкус + разтворения желатин.  На дъното та тавичката слагате ред бисквити напоени със сок или сироп(по желание) и отгоре изсипвате сместта с ягоди. Слагате в хладилника да стегне. Може и във форма за кекс!
Е, какво по-лесно и вкусно в жегата!   chef





Последна редакция: нд, 20 май 2007, 14:14 от L е о

# 1
  • Мнения: 1 492
Благодаря Лео   newsm51, ще влезе в употреба веднага, аз съм по бързите и лесни неща, а толкова обичам разни такива вкуснотий. smile3508

# 2
  • Мнения: 7 474
 smile3508 Мързелива работа - сладка работа!   newsm22

# 3
  • Мнения: 3 447
Leo , усещам, че и тоя сладкиш ще се превърне в хит, като ябълковия с карамел  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Къде я тая жега беее smile3514Аз изпуках тука от студ cold Wear Umbrella

# 5
  • Мнения: 7 474
Къде я тая жега беее smile3514Аз изпуках тука от студ cold Wear Umbrella

Мечтаем си и си пускаме климатиците на 30 градуса  Mr. Green  smile3533

# 6
  • Мнения: 3 216
А желатина как го разтваряте? Embarassed

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
В малко водичка да набъбне, после се разтапя на размразяване в МВ (гледай да не кипне!!!) Аз обаче знам 1 желатин на 500 г кисело мляко, мисля, че трябва да се увеличи млякото (респ. да се намали желатина)

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 08:22 от anomalia

# 8
  • София
  • Мнения: 35 823
Ще го пробвам - супер е за лятото. Peace

# 9
  • Мнения: 184
Изглежда вкусна и елеентарна, точно за мен. Ама се чудя дали има значение какви ще са бисквидите, стават ли например "Закуска"?  Мисля че тази торта ще стане готина и с банани.

# 10
  • Мнения: 7 474
Изглежда вкусна и елеентарна, точно за мен. Ама се чудя дали има значение какви ще са бисквидите, стават ли например "Закуска"?  Мисля че тази торта ще стане готина и с банани.

Мисля,че няма значение какви са бисквитите(моите са Закуска), само ги напои с нещо да не останат сухи. А то същото става и с малини , и с боровинки , и с други плодове!

# 11
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз правя същия сладкиш / парфе / но слагам 1 коф.сметана и 1 коф. кисело мляко/ не обичат много киселото мляко домашните любимци/.
Слагам на 1/2 килограм продукти 1 желатин.
Бисквитите ми са чаени. Ползвам формата за кекс с дупка в средата.

# 12
Благодаря Лео.Снощи го видях и го направих веднага.Омахаха го вече.Моите плодове бяха нещо подобно на боровинки и стана чудесно.Сигурна съм,че с малини например ще е още по хубаво.А бе рецептата е върха.Отне ми около 10 мин.

# 13
  • Мнения: 286
Изглежбда страхотно,сигурно е и много вкусен!Браво!

# 14
  • Мнения: 4 202
Правих го в неделя този сладкиш, направо си облизахме пръстите  Heart Eyes

Но аз сложих 1 кисело мляко и малка кофичка сметана на Данон и определено 1 пакетче желатин е малко.

Общи условия

Активация на акаунт