1 юЛи - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА-ПРОДЪЛЖЕНИЕ

  • 22 895
  • 483
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 332

Турчин или ром/циганин за мен няма голяма разлика, евала, че е учил и стигнал до такова високо ниво.

п.п Как турчин, бе ? Не може турчин да има пост в Българското НС  Thinking

Хахахаха, това доста ме развесели - я се сети каква коалиция управлява сега? Mr. Green


Ама този турчин е поданник на България, нали ? Не е поданник на Турция ! Той е с гражданство България ! Има голяма разлика
Ок, съжалявам - етнически турчин.

# 76
  • Мнения: 3 336
Клео, има твоя тема /онлайн подписката/ в клюто. Промени заглавието на 1 юЛи  Grinning




П.С. Донибони, Адемов е турчин, не ром. Дайте да се въздържаме от крайни класификации. Защото, като теглим чертата, свестните хора не се определят по етническата си принадлежност.
А това, че Адемов говори и глупости е ясно!


Турчин или ром/циганин за мен няма голяма разлика, евала, че е учил и стигнал до такова високо ниво.

п.п Как турчин, бе ? Не може турчин да има пост в Българското НС  Thinking


Говорим за ДПС, ДониБони, нали  и те са част от въпросната тристранна коалиция, която ни управлява в момента  bouquet

# 77
  • Мнения: 3 336

Турчин или ром/циганин за мен няма голяма разлика, евала, че е учил и стигнал до такова високо ниво.

п.п Как турчин, бе ? Не може турчин да има пост в Българското НС  Thinking

Хахахаха, това доста ме развесели - я се сети каква коалиция управлява сега? Mr. Green


Ама този турчин е поданник на България, нали ? Не е поданник на Турция ! Той е с гражданство България ! Има голяма разлика

Да де, те и ромите са си с български гражданство, но са си роми и са си част от малцинствената /засега/ група. Нямам нищо против нито роми, нито турци и съм за мирно съжителство, но всеки с правата и задълженията си, моля, моля!

# 78
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Клео, има твоя тема /онлайн подписката/ в клюто. Промени заглавието на 1 юЛи  Grinning




П.С. Донибони, Адемов е турчин, не ром. Дайте да се въздържаме от крайни класификации. Защото, като теглим чертата, свестните хора не се определят по етническата си принадлежност.
А това, че Адемов говори и глупости е ясно!


Турчин или ром/циганин за мен няма голяма разлика, евала, че е учил и стигнал до такова високо ниво.

п.п Как турчин, бе ? Не може турчин да има пост в Българското НС  Thinking


Говорим за ДПС, ДониБони, нали  и те са част от въпросната тристранна коалиция, която ни управлява в момента  bouquet

Да де, ама има разлика между турчин и турчин с българско гражданство, каквито и да се напишат малцинствата в БГ, за мен са под общ знаменател.
Намесих се защото Инето пише еди кой си е турчин, ми добре, щом е решил така да се запише  Party, нямам нищо против  Peace

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 16:30 от doniboni

# 79
  • Мнения: 223
аз също ще участвам и в следващият протест и в каквито други дейности смятате, че ще мога да съм от полза.

# 80
  • Мнения: 4 978
аз също ще участвам и в следващият протест и в каквито други дейности смятате, че ще мога да съм от полза.

Добре дошла в отбора!

# 81
  • София
  • Мнения: 6 171
Точно затова идеята не е да се увеличават детските и майчинството, а да се предоставят преферции за децата при определени услуги. Учебниците - на минимална цена, спорт, здравни изследвания - на минимална цена, лагери, школи по изкуство - на минимална цена. А не да ми дадат по 18 лв. да се чудя кое по-напред за децата, а на недобросъвестния родител - същите пари за ракия. Нарочно не посочвам етноси, защото такива родители се срещат сред всички етнически групи. Според мен, колкото по-малко пари на ръка се дават, толкова по-малко ще се стимулира раждаемостта за бизнес. И колкото повече облекчения при отглеждането на децата има, толкова повече ще се поощрява желанието за много деца на добрите родители.
Не знам дали се изразих ясно, но според мен трябва промяна в цялостната философия на помощта на държавата за отглеждане на деца, а не промяна в конкретните числа.
Аз мисля че и по-рано изразих идеята.
Когато са примерно повече от две деца от там нататък да се дават купони (вместо майчинство във вид на пари) за памперси, за бебешка храна, за дрешки. Хем ето ти нови работни места, хем няма да има злоупотреби с превръщането на раждането в бизнес. Може и да не е цялото, а част от майчинството получено под такава форма. Да прецакани ще са българските майки, но като че ли няма оправия докато не се спре това роене на роми и турци, колкото и расистко да звучи. А докато другите етноси раждат повече от българите пари за нас все няма да има. По-лошо накрая ще се загубим като нация.  Thinking

Деби, позволи ми да не се съглася с твоите предложения. Ако почнат да се раздават купони за памперси, за бебешка храна, за дрешки, както предлагаш не само няма да се спре раждането от определени социални групи, но и това ще превърнат в бизнес. Нали в момента така им дават част от помощите за отопление. И какво правят те - продават бележката за дърва или въглища на половин цена и после пак отиват и крадат дърва от гората или се топлят на ток, който не плащат. Същото ще е и с купоните за памперси и винаги ще се намери някой, който да им ги купи.    
Изброеното от Цвета като вид преференции е много по-добро, тъй като това са неща, които не можеш да продадеш, а и те техните деца не ги пращат на училище пък какво остава за лагери, спорт и уроци по музика или езици.

По въпроса с протестите - бях на първия, ще дойда и на следващите.
Сама си гледам детето (нямам баби или детегледачка) и ще ми е по-трудно, но ако все пак мога да помогна с нещо, кажете и ще опитам.

# 82
  • Мнения: 4 978
По въпроса с протестите - бях на първия, ще дойда и на следващите.
Сама си гледам детето (нямам баби или детегледачка) и ще ми е по-трудно, но ако все пак мога да помогна с нещо, кажете и ще опитам.

И аз съм така Evelyna, но установих, че както за всичко - има ли желание, има начин!
Много е просто!

# 83
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Да, важно е желанието, то е на преден план във всяко едн отношение!
Важен е ентусиазма, а също така и волята! Не бива да се отказваме накрая, а да бъдем по-силни!   bouquet

# 84
# 85
  • Мнения: 177
Точно затова идеята не е да се увеличават детските и майчинството, а да се предоставят преферции за децата при определени услуги. Учебниците - на минимална цена, спорт, здравни изследвания - на минимална цена, лагери, школи по изкуство - на минимална цена. А не да ми дадат по 18 лв. да се чудя кое по-напред за децата, а на недобросъвестния родител - същите пари за ракия. Нарочно не посочвам етноси, защото такива родители се срещат сред всички етнически групи. Според мен, колкото по-малко пари на ръка се дават, толкова по-малко ще се стимулира раждаемостта за бизнес. И колкото повече облекчения при отглеждането на децата има, толкова повече ще се поощрява желанието за много деца на добрите родители.
Не знам дали се изразих ясно, но според мен трябва промяна в цялостната философия на помощта на държавата за отглеждане на деца, а не промяна в конкретните числа.
Аз мисля че и по-рано изразих идеята.
Когато са примерно повече от две деца от там нататък да се дават купони (вместо майчинство във вид на пари) за памперси, за бебешка храна, за дрешки. Хем ето ти нови работни места, хем няма да има злоупотреби с превръщането на раждането в бизнес. Може и да не е цялото, а част от майчинството получено под такава форма. Да прецакани ще са българските майки, но като че ли няма оправия докато не се спре това роене на роми и турци, колкото и расистко да звучи. А докато другите етноси раждат повече от българите пари за нас все няма да има. По-лошо накрая ще се загубим като нация.  Thinking

Деби, позволи ми да не се съглася с твоите предложения. Ако почнат да се раздават купони за памперси, за бебешка храна, за дрешки, както предлагаш не само няма да се спре раждането от определени социални групи, но и това ще превърнат в бизнес. Нали в момента така им дават част от помощите за отопление. И какво правят те - продават бележката за дърва или въглища на половин цена и после пак отиват и крадат дърва от гората или се топлят на ток, който не плащат. Същото ще е и с купоните за памперси и винаги ще се намери някой, който да им ги купи.    
Изброеното от Цвета като вид преференции е много по-добро, тъй като това са неща, които не можеш да продадеш, а и те техните деца не ги пращат на училище пък какво остава за лагери, спорт и уроци по музика или езици.

По въпроса с протестите - бях на първия, ще дойда и на следващите.
Сама си гледам детето (нямам баби или детегледачка) и ще ми е по-трудно, но ако все пак мога да помогна с нещо, кажете и ще опитам.


Разбира се, че позволявам да не си съгласна с мен    smile3534
O.K. съгласна съм въпреки, че не е и точно така. Т.е. да така е колтурно-масовата дейност да речем не може да се продаде, но ако една жена остане с доход САМО майчинство с какво ще си нахрани детето с лагери, уроци по музика пък да не говорим че за спорт сили няма да останат   newsm53   Но както казах съгласна съм просто казах идея която ако се замислим и не е чак за отхвърляне, защото ако купоните са поименни няма да може да се продават и даже и да се продадат приходите от детето родено за пари намаляват драстично, поне на 50 % тогава им излиза "икономически неизгодно" да го раждат това дете. Незнам дали се разбра какво исках да кажа, но затова са идеите за да се обсъждат     bouquet

Апропо каква салса, какви уроци, какви лагери за деца на възраст от 0-2 г. Аз изказах тази идея за майчинството, а не за детските, те тия многото 18 лв дето ги дават и сега когато преценят социалните ги превеждат на детските градини и т. н.Та те халал да са им на малцинствата, но те не раждат заради тях а заради парите т. нар. обезщетение за майчинство, така че нещо не се разбрахме явно.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 18:40 от деби

# 86
  • Мнения: 4 068
Коала мейла ми е notovadev@abv.bg. Аз нямам принтер, но ще го изпринтя някъде покрай нас нещото.

# 87
  • Мнения: 219
Момичета-герои, браво на вас за постигнато до тук. Ставате вече експерти в материята и потъвате вие, а ние които се опитваме да четем темата, в казуси, точки, положения. Затова според е добре, ако исканията ни бъдат точни, ясни и кратки. И да се потватарят до умопобъркване на властимащите. Само така ще ги държим на земята.

Според мен би трябвало да се приеме принципа за изчисляване на майчинството според доходите на двамата родители, а за неосигурените и социално-слаби - пакети от социални помощи, без даване пари в брой. На мен ми е все едно дали ще отида да си купя памперсите или ще ползвам някакви облекчения при набавянето им. Стига да ги имам на време. Тънката разлика е, че аз си гледам децата и наистина ми трябват памперси. А тези, които ги раждат за бизнес, на тях не им трябват памперси, те лампят за пари в брой, пък били те и 5 лв.

Освен това да се въведе добра система за контрол както за удостоверяване на проваимащите, така и да се уеднякват критериите по отношение на осиновени, приемни и родени в семейството деца. Не знам дали знаете, но ако сте примени родители подлежите на проверки дали осигурявате на примените деца място за спане, за игра т.е. лично пространство, за упражняване на собствената религия, за контакти с техни роднини и още много други. За сметка на това приемните родители получават месечно възнаграждение, ако не се лъжа от порядъка на 200 лв., за това, че отглеждат приемно дете в семейството.
За осиновените пък подлежите на проверки за подобни неща до навършване на 2 г. на детето.
Ако имате собствени деца никой не ви търси отговорност дали си храните детето и с какво и как, дали е подсушено, има ли къде да спи (или спи на улицата и проси) и т.н. да не изброявам всичко. Та аз искам да ме проверяват, но да проверяват и всички айшета и манговци и др. им подобни как гледат децата си и да има бърза процедура по лишаване от родителски прави, глоби ама яки, пък като нямат пари, хайде обществено-полезен труд.

Подкрепям създаването на организация или движение, но по какво ще се отличава то от другите подобни движения, напр. от Движението на българските майки.

# 88
  • Мнения: 3 740
ако една жена остане с доход САМО майчинство с какво ще си нахрани детето с лагери, уроци по музика пък да не говорим че за спорт сили няма да останат   newsm53   Но както казах съгласна съм просто казах идея която ако се замислим и не е чак за отхвърляне, защото ако купоните са поименни няма да може да се продават и даже и да се продадат приходите от детето родено за пари намаляват драстично, поне на 50 % тогава им излиза "икономически неизгодно" да го раждат това дете. Незнам дали се разбра какво исках да кажа, но затова са идеите за да се обсъждат   bouquet

Ако някой не може да си нахрани детето, той е социално слаб и грижите за него са по друг закон. Целта е да се стимулира раждаемостта сред тези хора, които работят, осигуряват се и могат да обезпечат жизнения минимум на детето си. Те обаче не искат да раждат, защото осъзнават, че не е достатъчно да осигуриш подслон и храна, а разходите за здраве, образование и спорт на практика превъзхождат тези за изхранване. Т.е. ако се подпомагат родителите в тези разходи, които осигуряват качеството на живот, а не оцеляването, няма да се стимулира раждането за пари.
Момичета, повечето от вас са с малки деца и виждате само проблемите на първите години. Само че тези две-три години ще минат много бързо и тогава ще се изправите пред факта, че по-големите деца имат много по-големи разходи. И то точно свързани с качественото им отглеждане. Затова не е зле да се мисли в тази посока.

# 89
  • Мнения: 2 149
Клео, има твоя тема /онлайн подписката/ в клюто. Промени заглавието на 1 юЛи  Grinning




П.С. Донибони, Адемов е турчин, не ром. Дайте да се въздържаме от крайни класификации. Защото, като теглим чертата, свестните хора не се определят по етническата си принадлежност.
А това, че Адемов говори и глупости е ясно!


Турчин или ром/циганин за мен няма голяма разлика, евала, че е учил и стигнал до такова високо ниво.

п.п Как турчин, бе ? Не може турчин да има пост в Българското НС  Thinking

Какъв турчин бе? Щом е в България и взима участие в управлението на държавата ни, то той е българин! Може да не е християнин, но това хич няма значение!

Общи условия

Активация на акаунт