Коричките по главата

  • 1 415
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Колежки, имат ли бебетата ви корички по главата?
Как ги махате? Къпане? Ресане? Чешане?
Или ги чакате сами да паднат?

# 1
  • Мнения: 2 116
След всяка баня го мажа с бебешко олио!  Hug Само веднъж го имахме този проблем, но с повечко олио бързо отшумя! Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 110
Имахме ги 2 пъти, когато Алекс беше 3-4 месечен. Мазах с кремчето на Клоран за корички и за 2-3 дена се изчистиха.

# 3
  • Мнения: 5 790
Не съм ги пипала по съвет на кожен лекар. Сами си паднаха.

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Мажа ги с мазнина /мас, бебешко олио.../ 10-15 минути преди баня, след като изкъпя бебчо със специално гребенче ги изресвам. За два-три пъти и се махат. Ако чакаш сами да паднат е по-продължително във времето. Освен това, колкото повече расте главичката - растат и те и стават по-дебели и грозни  Sick Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 6 779
Mustela имат специален шампоан-пяна.От самото начало го ползваме и не сме имали такъв проблем.Пробвай Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Имахме в началото.Паднаха и после отново се появиха.Сега си има пак,но смятам да ги оставя сами да си паднат отново Peace

# 7
  • Мнения: 46 437
Намазах с преварен зехтин обилно главата, 30 мин. преди баня.
С гребенче изресах всичко и измихме главицата.
Повече не са се появявали  Peace

# 8
  • Мнения: 1 860
 Не сме имали този проблем, но сестра ми ме беше посъветвала, ако има да ги оставя сами да си паднат без да ги третирам.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз също съм ползвала крема на Клоран и много бързо и трайно реших въпроса. При нас с бебешко олио и разресване не се стигна до подобрение.

# 10
  • Мнения: 7 430
КАкто са ти писали мамите, аз какво ли не пробвах - мас, олио, заехтин, някакви тукашни кремчета, сресване и т.н. но нищо не помогна - когато намазах с Клоран, започнаха да падат и сега вече няма Peace
Препоръчвам го Wink

# 11
  • Мнения: 641
С Клоран, зехтин и разресване...  Много е неестетично, но имам усещането че са се увеличили даже Sad, сега ще чакам сами да паднат.

# 12
  • Мнения: 992
и аз съм чувала че с преварен зехтим се махат и тешеш с гребенче по обратна посока на косъма и изчезвали за два три дена или шампоанчето на мустела  Peace

# 13
  • Мнения: 1 259
Педиатърката каза с нищо да не ги мажа.Падат си сами.

# 14
  • Мнения: 4 806
при нас също има - в началото повече, сега пак се появиха.
Махане - само ресане (май не е много точно) след баня с бебешка четка.

Става дума за т.нар. "бебешка кал", нали?

Общи условия

Активация на акаунт