Детенцето ми глътна противозачатъчно хапче!!!!!!

  • 4 395
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Ох,снощи без да разбера синът ми глътнал едно хапче противозачатъчно,и дойде да ми се похвали ,че изпил едно хапче защото го боляло главата. ooooh!По принцип всичките ни хапчета са на високо ,но тези как съм пропуснала да ги прибера НЕЗНАМ.Направо ми идва да се... smile3538 smile3538 smile3538 .Обадих се на педито и тя ми каза да го накарам да повърне,но нищо не се получи.Ако някой е преживял такова нещо ,моля да сподели и дали има някаква опасност за детенцето ми ?Много благодаря!

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Нямам опит, но няма и логика да се случи нещо.  newsm78
Пожелавам ви наистина всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 730
В такива случаи се ходи в поликлиниката и се предизвиква повръщане-100%,за твое спокойствие.

# 3
  • Мнения: 545
Щом не е изпил цялата опаковка Simple Smile , едва ли има място за особено притеснение.

# 4
  • Мнения: 723
И аз мислех да пусна такава тема, за да споделя ужаса си...Моята дъщеря вчера глътна едно(половин таблетка) от хапчетата ми за сваляне на пулс ("Обсидан" - бета-блокер, доста е силно, аз пия по четврътинка, само при спешни случаи)...Изживях най-кошмарните минути, докато стигнем до Пирогов (звъннах веднага на педиатърката и тя ми каза да заминаваме натам). През цялото време, докато стигнем до там, се опитвах да я накарам да повърне - неуспешно. Там й направиха промивка (ужасно преживяване), и после си я прибрахме. Слава богу, и пулса, и кръвното й бяха наред. Цяла вечер съм мерила пулс през 10 минути, всичко беше нормално...Но усещам как си съкратих живота с няколко години...А всичко стана за 30секунди...Докато ида до другата стая, малката се покачила на един стол, взела ми чантата и извадила хапчетата, които стоят в 1 кутийка, която страшно трудно се отваря, но.....като има нещо лошо да се случва, се случва...

Не се притеснявай, от едно противозачатъчно едва ли ще стане нещо толкова страшно. По-добре е да се направи промивка, за да се успокоиш, но все пак рискът да стане нещо много лошо не е толкова голям...Представи си какво е да вземе хапче като моето, на което пише да не се започва изведнъж, защото може да ти спре сърцето....

# 5
  • Мнения: 8 917
И аз мислех да пусна такава тема, за да споделя ужаса си...Моята дъщеря вчера глътна едно(половин таблетка) от хапчетата ми за сваляне на пулс ("Обсидан" - бета-блокер, доста е силно, аз пия по четврътинка, само при спешни случаи)...Изживях най-кошмарните минути, докато стигнем до Пирогов (звъннах веднага на педиатърката и тя ми каза да заминаваме натам). През цялото време, докато стигнем до там, се опитвах да я накарам да повърне - неуспешно. Там й направиха промивка (ужасно преживяване), и после си я прибрахме. Слава богу, и пулса, и кръвното й бяха наред. Цяла вечер съм мерила пулс през 10 минути, всичко беше нормално...Но усещам как си съкратих живота с няколко години...А всичко стана за 30секунди...Докато ида до другата стая, малката се покачила на един стол, взела ми чантата и извадила хапчетата, които стоят в 1 кутийка, която страшно трудно се отваря, но.....като има нещо лошо да се случва, се случва...

Не се притеснявай, от едно противозачатъчно едва ли ще стане нещо толкова страшно. По-добре е да се направи промивка, за да се успокоиш, но все пак рискът да стане нещо много лошо не е толкова голям...Представи си какво е да вземе хапче като моето, на което пише да не се започва изведнъж, защото може да ти спре сърцето....
Миличката Sad Добре, че нищо й няма.
Колкото до противозачатъчното едва ли ще стане нещо, но за твое успокоение отидете да я накарат да повърне Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
По-добре промивка! Аз така, от няма нищо си докарах алергичен шок - с лекарство шега не бива! Дано сте добре!

# 7
  • Мнения: 1 425
А как я правят тази промивка?Травмираща ли е ?И не е ли вече късно.Той го изпи снощи хапчето.Лекарката ни каза че не е необходима промивка,  каза днес да го наблюдавам за странични реакции! ooooh!

# 8
  • Мнения: 723
А как я правят тази промивка?Травмираща ли е ?И не е ли вече късно.Той го изпи снощи хапчето.Лекарката ни каза че не е необходима промивка,  каза днес да го наблюдавам за странични реакции! ooooh!

Късно е вече за промивка. Тя се прави, като първо дават на детето да изпие 1 чашка активен въглен, после една чашка вода и след това му вкарват в хранопровода 'сонда' (което си е един тънък и дълъг маркуч), и то започва да повръща през нея. През това време ти го държиш (или таткото - който от двамата е по-смел). Доста стряскащо и неприятно преживяване, но като знех рисковете с нашето хапче, не мислех изобщо за това.

А ти се успокой, щом досега му няма нищо, няма страшно. Само давай повече течности, това е важно.  Peace

# 9
  • Мнения: 46 477
А как я правят тази промивка?Травмираща ли е ?И не е ли вече късно.Той го изпи снощи хапчето.Лекарката ни каза че не е необходима промивка,  каза днес да го наблюдавам за странични реакции! ooooh!

Аз мисля, че нищо няма да му стане, но ако сепритесняваш, посъветвай се с още един лекар, за да чуеш второ мнение.

П.П. Ти beria от август 2004 от дира ли си   newsm78  Embarassed

BubetoTheCool, ужас, добре, че си разбрала навреме и си реагирала, това с пулса е страшно  Confused

# 10
  • Мнения: 730
Промивката се прави веднага след инцидента,за да не подейства приетия препарат.Не е приятна-бъркат в хранопровода с едни тръбички за да повърнеш и се пие активен въглен,ако е необходимо.Мисля,че промиват с физиологичен разтвор.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не се шашкай - щом лекарката е казала така, добре!
На мен лично ми даваха въгрен за промивки, от който обаче стомаха ми се обръщаше с хастара!
За алергичния шок - може да се получи не толкова както от активните съставки, така и от помощните и се развива сравнително бързо /аз след 5 минути от приема вече се търкалях по земята/. При вас това не се е получило.
Повече течности и го наблюдавай.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 425
А как я правят тази промивка?Травмираща ли е ?И не е ли вече късно.Той го изпи снощи хапчето.Лекарката ни каза че не е необходима промивка,  каза днес да го наблюдавам за странични реакции! ooooh!

Аз мисля, че нищо няма да му стане, но ако сепритесняваш, посъветвай се с още един лекар, за да чуеш второ мнение.

П.П. Ти beria от август 2004 от дира ли си   newsm78  Embarassed

BubetoTheCool, ужас, добре, че си разбрала навреме и си реагирала, това с пулса е страшно  Confused
Не, не съм.Разбрах от този форум че има още една майка на когото сина и се казва Берк като моя/мисля че за нея ме питаш/

# 13
  • Мнения: 46 477
Да, да, явно момченцата са 2 с това име Simple Smile

Стискам палци за хапчето, но съм почти 100% сигурна, че не е опасно  Peace

# 14
  • Мнения: 1 942
Дени беше изпила към 10 витамина /от детските/ - "Де е вече здрава". Лекарката каза да дадем чаша топла вода и да предизвикаме повръщане. Не беше лесно, но успяхме.

мисля че от едно хапче нищо няма да му стане, но от това за пулса  ooooh! малеее Бубе, направо си се ошашкала предполагам. Добре, че всичко е било ок накрая.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт