Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 9 963
Майка ми вчера е изпаднала в такова състояние (диабетичка и хипертоничка е). Имала е кръвна захар 2 и кръвно налягане 160/120. Загубила е съзнание и са извикали бърза помощ (в работата й). Свестила се е, но не помни абсолютно нищо- разказали са и какво е станало, тя е изпълнявала нарежданията на лекарите, но паметта й се е върнала чак вкъщи. Помоли ме да потърся информация в интернет за такова състояние. Но това е комбинация от две диагнози и ме съмнява, че е описано някъде... Rolling Eyes Та ако някой нещо знае- кажете, че и аз съм притеснена. Струва ми се опасно (мисля, че може да изпадне в кома- да не чува дявола), но как да й помогна? Sad
Цитирай

Враца

Мнения: 4 380
Рени, ако не си видяла има специален форум за хора с диабет, където може би ще получиш повече информация- http://d.host.bg
Цитирай


Мнения: 9 963
Рени, ако не си видяла има специален форум за хора с диабет, където може би ще получиш повече информация- http://d.host.bg
Мерси  bouquet Не го знаех.
Цитирай

София

Мнения: 561
За нея е важно освен да си взима редовно предписаната терапия и да си следи стойностите на артериалното налягане и кр. захар,  важно е и да има ВИНАГИ в себе си нещо СЛАДКО - например шоколад или бонбони. Когато усети, че не й е добре, това помага да не се стигне до хипогликемична кома /ако кръвната й захар е паднала под долната граница/.  Това състояние се случва често при диабетиците.  В сравнение с високата кръвна захар и хипергликемията, хипогликемията е по-опасно състояние за организма и по-точно за мозъка - бързо може да доведе до тежки последствия.
Цитирай

София

Мнения: 1 745
В допълнение на последното мнение искам да кажа, че задължително трябва да я види ендокринолог и да коригира дозите на инсулина или на хапчетата, зависи на каква терапия е. Разбира се и терапията за кръвното трябва да се коригира от наблюдаващия лекар, ако е над 125/85. Успех!
Цитирай


Мнения: 9 963
Благодаря.
Явно наистина терапията не е подходяща, защото макар, че родовно пие изписаните лекарства, и кръвното й си остава високо (около 150/100 обикновено), и кръвната захар също (или много пада)Sad Дано да я сменят с нещо по-подходящо за нея...
Цитирай


Мнения: 9 963
Когато усети, че не й е добре, това помага да не се стигне до хипогликемична кома /ако кръвната й захар е паднала под долната граница/. 
Майка ми е изпаднала без да усети в хипогликемична кома (без шанс да реагира). Сега са и спряли хапчетата за диабет и кръвната й захар е около 15. Не се чувства добре (кръвното й също е високо и няма смъкване). Възможно ли е да не се нуждае от лечение? От притеснения за нея сигурно и аз вдигам кръвното (вървя по нейните стъпки).
Цитирай

София

Мнения: 1 745
Нуждае се и още как!!! Къде я лекуват!?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.